רון אייכל מקולמקס שוקי הון בהמלצת "קניה חזקה" למניית טסלה - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > > המלצות אנליסטים

רון אייכל מקולמקס שוקי הון בהמלצת "קניה חזקה" למניית טסלה


רון אייכל קולמקס שוקי הון צילום: יחצ
מניית טסלה טסה פי 13 בשנה האחרונה למחיר שמשקף לחברה שווי של 810 מיליארד דולר (אילון מאסק הפך השנה לאיש העשיר בעולם)
עיקרי הדברים
• טסלה הצליחה לנפץ את תחזיות האנליסטים לרבעון השלישי ומאז ועד היום, המניה נמצאת בגל של עליות במקביל לכניסתה למדד ה-SP500.

• מניית טסלה נמצאת בשיא כל הזמנים ונשאלת השאלה האם. היא אכן שווה את מחירה?
• פוזיציות השורט שעד כה לא צלחו, חזרו לכותרות וצוברות תאוצה.
• טכנית המניה נמצאת לשבוע הקרוב במגמה חיובית חזקה.

הזווית הטכנית לשבוע הקרוב
שם החברה\ני"ע:  Tesla 
  Ticker: TSLA
מחיר: 860.49
המלצה: קניה חזקה
תמיכה: 769.97
התנגדות: 937.27

טכנית המניה נמצאת לשבוע הקרוב במגמה חיובית חזקה כאשר רוב האינדיקטורים תומכים בעליה במחירה ונותנים דירוג Buy. גם אינדיקטור המומנטום למניה הינו .Buy

תיאור החברה
טסלה הינה חברה לייצור כלי רכב המבוססים על הנעה חשמלית ופיתוח טכנולוגיות של אנרגיה נקיה. שמה של טסלה ניתן לה כמחווה לממציא ניקולה טסלה.
בשנות ה-2000 המוקדמות החל מירוץ לייצר גרסה מסחרית לאבטיפוס של מכונית חשמלית שהציגה חברה אמריקאית בשם.AC Propulsion שתי קבוצות עמלו על הפרוייקט אב הטיפוס. קבוצה אחת האחת בראשות היזם ואיש העסקים המצליח פורץ הדרך אילון מאסק וקבוצה נוספת בראשות מרטין אברהארד. בעקבות הצעת נשיא חברת AC ששתי הקבוצות ישתפו פעולה, הוקמה בשנת 2003 טסלה מוטורס כשמסק שימש כיו"ר ומעצב ראשי ואברהארד שימש כמנכ''ל. מאסק שימש כמשקיע ראשוני מרכזי עם השקעה של 7.5 מיליון דולר וגיוס נוסף של 13 מיליון דולר. בשנת 2005 תוך שיתוף פעולה עם קבוצת לוטוס הבריטית, שיצרה עבור טסלה את רוב רכיבי דגם המכונית הראשון, למעט רכיבי מנוע בבלעדיות, הציגה טסלה דגם הקרוי בשם רודסטר והיה למכונית הספורט הראשונה שלה. מכונית הספורט שהוצגה היתה הראשונה שתוכננה לשימוש עם סוללות ליתיום יון שסיפקה טווח נסיעה של כ-329 קילומטר לכל טעינה עם ביצועים ספורטיבים ותאוצה מ-0 ל-100 קמ''ש ב-3.7 שניות. בשנת 2008 הונפקה טסלה בנסד''ק וכיום החברה נסחרת לפי שווי שוק של 0.81 טריליון דולר עם מכפיל רווח היסטורי של כ-1600.
לדברי מנכ"ל, החברה רואה לעצמה ערך בקידום נושא הרכבים החשמליים בכלל. ביוני 2014 הודיע בצעד מפתיע אילון מאסק, כי החברה מאשרת "לכל מי שרוצה" בעולם, לעשות שימוש בפטנטים שלה והחברה מתחייבת שלא לתבוע את מי שיעשה שימוש בפטנטים שלה. מדובר בצעד לא מוכר שלא בוצע אי-פעם על ידי תאגיד מסחרי, למטרות רווח, בסדר גודל שכזה.
לדברי מסק, הצעד נועד לקדם את המעבר לרכבים חשמליים בכל העולם - מעבר שאמור לצמצם את כמות המזהמים באוויר, לצמצם את פליטת גזי החממה, להקטין את התלות בדלקים פוסיליים (מאובנים) ואת התלות הפוליטית במדינות שבשטחן יש מרבצי נפט גדולים.

תוצאות כספיות
טסלה הציגה הכנסות של 8.7 מיליארד דולר לרבעון השלישי של השנה ובשורת הרווח הנקי, נרשם רווח של300 מיליון דולר עם רווח מתואם למניה של 76 סנט למניה. הצפי היה להכנסות של 8.3 מיליארד דולר ברבעון זה ורווח למניה של 56 סנט למניה. קצת לפני פרסום הדוחות, החברה דיווחה כי מסרה 139,300 כלי רכב ברבעון האחרון, עלייה של 40% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.
בנוסף לגידול במכירות, הרווח נבע במידה מסוימת גם ממכירת נקודות זיכוי על אי פליטת גזים מזהמים ליצרניות של מכוניות בנזין. הרווח נרשם למרות סגירה זמנית של פעילות טסלה במפעל העיקרי שלה בפרמונט שבעמק הסיליקון. רשויות מקומיות הורו על סגירת רוב העסקים בכדי לבלום את התפרצות הקורונה. מאסק התנצח עם הרשויות ופתח מחדש את המפעל.
לטסלה יש יחס מהיר של 1.32 והיא נסחרת כמניית צמיחה מובהקת. סך המזומנים של החברה קפצו מ-8.62 מיליארד דולר ברבעון הקודם ל-14.53 מיליארד דולר ברבעון השלישי.

מה צופן העתיד לחברה
נכון להיום הדעות חלוקות לגבי טסלה. מצד אחד מעלים לטסלה את מחירי היעד ומצד שני פוזיציות השורט הולכות וגדלות כנגד מניות החברה. על אף הטכנולוגיה המתקדמת שטסלה בנתה וצברה במשך שנים, בסופו של דבר לכל דבר יש מחיר, והשאלה הנשאלת היא האם אכן מדובר במחיר נכון או לא?
בין השורטיסטים המרכזיים נמצא ד"ר מייקל ברי, שבניגוד למשקיעים אחרים, שהניחו תחזיות סביב מניה כזאת או אחרת, יש לו לגיטימציה חזקה מאוד אחרי שנכנס לפוזיציית שורט באמצע שנות האלפיים נגד סקטור שלם. ברי היה מבין הבודדים שחזו כי קיימת בועת נדל"ן בארצות הברית וכי היא תתפוצץ. אחרי שחזה את משבר הסאב פריים, קרן ההשקעות שלו הרוויחה 750 מיליון דולר, בנוסף לכ-100 מיליון דולר שברי שם בכיסו הפרטי. הסיפור של ברי, אפילו הדהד עד להוליווד שהפיקו סרט הקרוי “מכונת הכסף” או בתרגום חופשי “השורט הגדול”. את דמותו בסרט “מכונת הכסף” גילם השחקן כריסטיאן בייל ועד היום הוא משתמש בתמונה מהסרט בחשבון הטוויטר שלו.
למרות הסנטימנט החיובי שיש למשקיעים מסביב לטסלה, המשקיע מייקל ברי, גורס כי עתידה של מניית טסלה לוטה בערפל. בציוץ בו הודה כי נכנס לפוזיציית שורט בחודש שעבר, המליץ ברי למנכ”ל טסלה אלון מאסק, שהוכתר בסוף השבוע להיות האיש העשיר בעולם, למכור את מניות החברה, כל עוד הן מצויות במה שהוא מכנה “רמת מחירים מגוחכת".

ברי צייץ בחשבון הטוויטר שלו (שהורד בינתיים מהאוויר): “ובכן, השורט הגדול האחרון שלי גם הוא הלך וגדל, וגדל, וגדל. הזינוק בשווי השוק של טסלה היום (ו’) בלבד בהיקף של 60 מיליארד דולר, שווה ערך לשווי ג’נרל מוטורס (GM) פי שניים משווי הרשי, פי שלושה מאטסי ,(Etsy) פי ארבע מדומינוס, ופי 10 מוורנאדו… תהנו מזה כל עוד זה נמשך”.

אם זאת, נזכור כי מיליארדי הדולרים שהושקעו בפוזיציית שורט בשנה החולפת ירדו לטמיון וזאת מכיוון שמניית החברה פשוט לא הפסיקה לנסוק. ולהיפך, רק החודש הוסיפה מניית טסלה להוסיף לערכה, אחרי שסגרה את 2020 בלא פחות מ-740%, על רקע רבעונים רווחיים וצירופה למדד S&P 500 בחודש שעבר.

נתונים כספיים ופיננסים:
מקור: INVESTING


פרטי מכין עבודת הניתוח:
שם: רון אייכל, ת.ז 029027703
כתובת: יגאל אלון 94, ת"א.
בעל רישיון משווק השקעות מספר 6910
השכלה: ד"ר מנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. תואר ראשון ושני בכלכלה מהטכניון
ניסיון תעסוקתי - 20 שנה
פרטי התאגיד המורשה מטעמו פועל מכין עבודת הניתוח:
טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ. בעלת רישיון משווק השקעות מספר: 804.
מרחוב יגאל אלון 94, מגדל אלון 2, תל אביב. טלפון: 073-7903784. פקס: 073-2580058.
גילוי נאות מטעם מכין עבודת הניתוח: למכין עבודת הניתוח לא ידוע על ניגוד עניינים במועד פרסום עבודת הניתוח.
גילוי נאות מכח תקנות זירות סוחר:
• עיסוקה המרכזי של החברה הוא ניהול זירת סוחר, וכי מחד, היא מפרסמת עבודת ניתוח זו, אשר ניתן לבסס עליהן החלטה בדבר כדאיות השקעה, החזקה, קניה או מכירה של מכשיר פיננסי הנסחר בזירה ושוויו מושפע מערך נכס הבסיס ומנגד היא משמשת כצד הנגדי לעסקאות מול הלקוח . בהתאם לכך, לחברה ניגוד עניינים במספר היבטים:
• בשלב הפתיחה והסגירה של העסקה, החברה היא הקונה כשהלוקח מוכר ולהפך. לפיכך, אינטרס החברה בשער המכשיר הפיננסי, אשר ערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא העבודה, מנוגד לאינטרס הלקוח, הן בשלב פתיחת העסקה והן בשלב סגירתה.
• החברה אינה מתחייבת להתכסות בגין כל עסקה של לקוח ולכן היא עשויה להיות מצויה בפוזיציה המנוגדת לזו של הלקוח, כל עוד העסקה מול הלקוח פתוחה. לפיכך, מרוויחה החברה כאשר הלקוח מפסיד ומפסידה כאשר הלקוח מרוויח.
• כאשר החברה מתכסה, היא עשויה לבצע התכסות זאת מול תאגיד קשור. בהתאם לכך, ייתכן כי קבוצת החברה תהיה מצויה בפוזיציה המנוגדת לזו של הלקוח, כל עוד העסקה מול הלקוח פתוחה. במקרה זה, מרוויחה הקבוצה כאשר הלקוח מפסיד ומפסידה כאשר הלקוח מרוויח.
• החברה נוקטת באמצעים לצמצום ניגודי העניינים, אך אין באמצעים אלה כדי למנעם לחלוטין. למידע נוסף ראו פרק 6 – מדיניות ניגוד העניינים - בתקנון המסחר של החברה:

תקנון מסחר קולמקס
• השירותים בזירה כרוכים בעמלות שונות. לפירוט בדבר עמלות אלה ראו: https://www.colmex.co.il/assets-and-comissions/
גילוי נאות מטעם טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ מכח הוראת האנליזות:
• עבודת הניתוח הועברה לחברה מידי עורך עבודת הניתוח בתאריך ‏14/01/2021. עבודת הניתוח פורסמה בתאריך ‏14/01/2021.
• החברה ביצעה במהלך החודש שקדם למועד פרסום עבודת ניתוח זו, עסקאות ו/או החזיקה בעסקאות פתוחות במכשיר פיננסי שערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא עבודת ניתוח זו, מכוח היותה זירת סוחר, כמפורט לעיל.
• לחברה קיימות עסקאות פתוחות במכשיר פיננסי שערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא עבודת ניתוח זו, מכוח היותה זירת סוחר, במועד פרסום האנליזה.
• החברה ו/או תאגיד קשור לה לא ניהלו הנפקה פרטית או הצעה של ניירות ערך של התאגיד הנסקר במהלך 12 החודשים שקדמו למועד פרסום עבודת הניתוח.
• החברה ו/או תאגיד קשור לה לא קיבלו מהתאגיד הנסקר תמורה בגין מתן שירותים במהלך 12 החודשים שקדמו למועד הפרסום של עבודת הניתוח.
• החברה ו/או תאגיד קשור לה לא צפויים לקבל תמורה בהיקף מהותי מהתאגיד הנסקר לאחר פרסום עבודת הניתוח.
• החברה ו/או תאגיד קשור לה אינם משמשים כעושה שוק בניירות הערך של התאגיד הנסקר.
• במועד פרסום עבודת הניתוח ובמהלך 30 הימים שקדמו למועד הפרסום, החברה ו/או תאגיד קשור לה, לא החזיקו בחשבונות הנוסטרו שלהם, או בחשבונות המנוהלים על ידם, החזקה מהותית בנייר ערך נשוא עבודת ניתוח זו, או בסוג מסוים של ניירות ערך של התאגיד הנסקר.
במועד פרסום עבודת האנליזה, לא החזיק בעל השליטה בחברה, החזקה מהותית בנייר הערך נשוא עבודת הניתוח או בסוג מסוים של ניירות

כללי
• עבודת ניתוח זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ או שיווק לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. המידע, הפרטים, הדעות ומסקנות עורך עבודת הניתוח, כפי שאלה מפורטים בעבודת ניתוח זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה מראש או בכלל. עבודת ניתוח זו היא על דעת עורך עבודת הניתוח בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. עבודת ניתוח זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ או שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. החברה וחברות קשורות לחברה, בעלי מניותיה, עובדיה ו/או מי מטעמן לא יהיו אחראים, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בעבודת ניתוח זו, ככל שייגרם. החברה אינה מתחייבת ואין בעבודת ניתוח זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מאמור בעבודת ניתוח זו. עבודת ניתוח זו הינה רכושה הבלעדי של טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ, ואין להעבירה לצד ג', להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם או לצלם, באופן מלא או חלקי מבלי לקבל אישור מראש ובכתב מהחברה.
• אני רון אייכל, בעל רישיון מס' 6910, מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת ניתוח זו משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים ועל התאגיד שהנפיק ניירות ערך אלה.
רון אייכלטלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il