רון אייכל מקולמקס שוקי הון בהמלצת קניה למניית איי.סי.אל (כיל)‎ - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > > המלצות אנליסטים

רון אייכל מקולמקס שוקי הון בהמלצת קניה למניית איי.סי.אל (כיל)‎


shutterstock
דוחות כיל היו טובים מהצפי, החברה הכריזה על דיבידנד רבעוני בסך של 29 מיליון דולר
עיקרי הדברים
דוחות כיל היו טובים מהצפי, החברה הכריזה על דיבידנד רבעוני בסך של 29 מיליון דולר. בשורה העליונה, המכירות ברבעון הסתכמו ב-1.2 מיליארד דולר, בדומה לרבעון הקודם וירידה של 9% בהשוואה לרבעון השלישי של 2019.
כיל מנסה בשנים האחרונות להתייעל ברמה הארגונית ולהטמיע את תחום ה"קיימות" בחברה, על אף הביקורות כלפיה שהיא עוסקת בתעשייה מזהמת.
טכנית, המניה נמצאת לשבוע הקרוב במגמה חיובית כאשר רוב האינדיקטורים הינם חיוביים.

הזווית הטכנית
טכנית מניית כיל נמצאת לשבוע הקרוב במגמה חיובית כאשר רוב האינדיקטורים תומכים בעליה במחירה ונותנים דירוג Buy. אינדיקטור ה-Oscillators הינו Buy אולם אינדיקטור המומנטום הינם Sell

תוצאות כספיות
מניות החברה קפצו בבורסת תל אביב לאחר פרסום הדוחות לרבעון השלישי בחודש שעבר. למרות חולשה מתמשכת בפעילות הדשנים, דוחות כיל היו טובים מהצפי. תוצאות הרבעון הושפעו ממגפת הקורונה ומהירידה הנובעת ממנה בפעילות התעשייתית ובייצור נפט גולמי, כמו גם מהמשך סביבת המחירים הנמוכים לדשנים, אשר השפיעה על המכירות ועל הרווח התפעולי. חרף הסביבה העסקית המאתגרת, כיל שמרה על רווחיות בכל אחד מהמגזרים המדווחים, והחברה הכריזה על דיבידנד רבעוני בסך כולל של 29 מיליון דולר.
המכירות ברבעון הסתכמו ב-1.2 מיליארד דולר, בדומה לרבעון הקודם וירידה של 9% בהשוואה לרבעון השלישי של 2019. בשורה התחתונה, כיל רשמה רווח של 54 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2020, ירידה של 58% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019.
הרווח התפעולי הסתכם ב-100 מיליון דולר והרווח התפעולי המתואם ב-106 מיליון דולר. מדובר בירידה של 50% ו-47% בהתאמה, בהשוואה לרבעון השלישי של 2019. ה- EBITDA המתואם הסתכם בסך של 226 מיליון דולר, ירידה של 26% בהשוואה לרבעון השלישי של 2019. תזרים מזומנים מפעילות שוטפת בסך של 203 מיליון דולר, עלייה של 26 מיליון דולר בהשוואה לרבעון הקודם ותזרים מזומנים חופשי בסך 60 מיליון דולר.
במגזר פתרונות הפוספט, הרווח התפעולי ממוצרי פוספט מיוחדים צמח ב-13% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד והגיע לרמות שיא. עליות המחירים שחלו לאחרונה בשוקי הפוספט-קומודיטי ותמהיל מכירות גיאוגרפי משופר, לצד שיא ברווח התפעולי של המיזם המשותף YPH בסין, תרמו צמצום ההפסד התפעולי מפעילויות פוספט-קומודיטי ב-16 מיליון דולר בהשוואה לרבעון קודם.
במגזר האשלג, היקף הייצור הכולל במפעליי ים המלח הגיע לרמת שיא בתשעת החודשים הראשונים של השנה וסייע לקזז את הירידה בייצור ב-ICL Iberia בעקבות סגירת מכרה Villafruns. ממגזר הפתרונות התעשייתיים של החברה הושפע מירידה בהיקפי המכירות של מעכבי בעירה מבוססי-ברום עקב השפעות מגפת הקורונה, ומירידה בביקוש לתמיסות צלולות עקב הירידה בפעילות קידוחי הנפט והגז.


תיאור החברה
כיל היא יצרנית גלובלית של מוצרים מבוססי מינרלים מיוחדים, הנותנים מענה לצרכיו החיוניים של האדם בשלושה תחומי ליבה: חקלאות, מזון וחומרים מורכבים.
במשך למעלה מ-80 שנה, חברה צברה ניסיון בתחום תעשיית האשלג, שהפך אותה למובילה עולמית בתעשיית הדשנים המיוחדים, הברום ומעכבי הבערה.
כיל אחראית לייצורו של כשליש מהברום המופק בעולם, היא יצרנית האשלג השישית בגודלה בעולם, ונחשבת לאחת מהספקיות המובילות של חומצה זרחתית נקייה.
לפני מספר שנים, כיל יישמה שינוי מהותי בתפיסת העולם הארגוני, מחברה אשר ממוקדת בפיתוח מוצרים איכותיים, היא העבירה את כובד המשקל לזיהוי ומתן מענה לצרכיה החיוניים והמשתנים של האנושות. זאת, תוך התמודדות עם הצרכים של המחר ובאמצעות פתרונות יצירתיים שיובילו לשינוי אמיתי כבר בהווה.
מוצרי החקלאות מסייעים בהאכלת אוכלוסיית העולם הגדלה, ומיליוני בני אדם ביותר מ-180 מדינות זוכים היום למזון זמין, בריא ואיכותי יותר הודות לדשנים של החברה.
האשלג והפוספט שכיל כורה ומייצרת מהווים מרכיב חיוני בתעשיית התרופות. החומרים מבוססי ברום ופוספטים תורמים ליצירת אנרגיה יעילה וידידותית יותר לסביבה ולשימוש נרחב ובטוח במגוון מוצרים וחומרים. וזו רק ההתחלה.
הפעילות של ICL חובקת עולם ונתמכת ברשתות הפצה ואספקה גלובליות. אתרי הכרייה והייצור של כיל ממוקמים בישראל, אירופה, אמריקה הצפונית והדרומית וסין. כיום, מועסקים בכיל כ-13,000 עובדים ברחבי העולם, מתוכם כ-4,700 מועסקים בישראל.
הודות לסינרגיה מוקפדת ולתמיכה הדדית בין כל זרועות הארגון, מצליחה ICL לנצל את יתרון הגודל, הפריסה הגיאוגרפית והגמישות התפעולית העומדת לרשותה.
כחלק מתפיסת האחריות הקהילתית של החברה , מפעליה של כיל משולבים באופן מלא במרקם הפעילות הכלכלית והחברתית של הערים בהן היא פועלת. כך למשל, הפעילות וההשקעה שלה בנגב מסייעות בחיזוק החוסן הכלכלי באזור.
כיל היא חברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסה לניירות ערך בניו יורק (NYSE) ובבורסה לניירות ערך בתל אביב (TASE) עם שווי שוק של 19 מיליארד שקל. בעלי המניות העיקריים הינם: החברה לישראל בע"מ (45.93%) והציבור (54.07%).טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il