כלכלנים מובילים מגיבים על העלייה באחוז האבטלה שזינק פי 4 ל-16.5%, כפי שדווח הבוקר‎ - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירוכלכלנים מובילים מגיבים על העלייה באחוז האבטלה שזינק פי 4 ל-16.5%, כפי שדווח הבוקר‎


אבטלה
אבי סלמה מנכ"ל בנק ההשקעות השוויצרי היפוסוויס, ישראל ור"ח שוקי כהן שרת, שותף מייסד בפלטפורמת ההשקעות טוגדר מגיבים על העלייה באחוז האבטלה:
אבי סלמה מנכ"ל בנק ההשקעות השוויצרי היפוסוויס, ישראל:

"המספרים מדאיגים, אך היו צפויים ופחות חמורים מאשר במדינות רבות. התפשטות נגיף הקורונה מציבה אתגר חברתי יוצא דופן כאשר לצד המאמץ הלאומי הממשלתי יש צורך בשיתוף פעולה ציבורי ואחריות אישית של כל פרט בחברה הישראלית. המחזור הכלכלי הארוך שהתחיל בסוף שנת 2008 הגיע על סיומו עם "ברבור שחור" בדמות וירוס שהפך למגפה עולמית.

בעוד שמשבר הסאב-פריים בשנת 2008 התמקד בדיור ובבנקאות הפעם אנחנו עומדים בפני משהו רחב הרבה יותר שמקיף כמעט את כל הענפים במשק ולכן הפגיעה כל כך חריפה ונוגעת כמעט בכולם. אנו למדים מההיסטוריה שלאבטלה רחבה יש השלכות חברתיות פוליטיות ואחרות הרבה מעבר לכלכלה ולכן עלינו כחברה לעשות כל מאמץ גדול לסייע למי שנקלע למשבר זמני זה בכדי שנוכל לצאת מהמשבר מחוזקים. בסופו של דבר במאמץ מאוחד נצלח את המשבר"· רו"ח שוקי כהן שרת, שותף מייסד בפלטפורמת ההשקעות טוגדר (Together):

"רק לפני כמה חודשים קראנו ששיעור האבטלה במהלך הרבעון האחרון של 2019 הציג שפל היסטורי הנמוך מ 3.5%, שפל חיובי היסטורי באבטלה שלא היה כמותו עשרות שנים, המשמעות כמעט אפס אחוזי אבטלה במשק. ולצערנו הרב כולנו קוראים בימים האחרונים את הכותרות הקשות על כך ששיעור האבטלה הנוכחי כבר מתקרב ל 17% עם מאות אלפי מובטלים ומגמה זו צפויה להמשיך ולעלות ככל שאי הוודאות ומשבר הקורונה ימשיכו.

אז איך שורדים את רכבת ההרים הזאת? חשוב כמובן לעשות אבחנה ברורה בין המצב המאקרו הכלכלי של המשק לבין האזרח הקטן שלצערו יושב עכשיו בבית ודואג. מחד, קשה מאוד לנחם או לעודד את אותו עובד או עובדת שקיבלו מכתב פיטורין או הודעה על חל"ת בניתוחים כלכליים כאלה ואחרים. מאידך, מבחינה כלכלית חשוב מאוד להתייחס למגמות מתמשכות ולא לפיקים, משמע עליות חדות מאוד או ירידות תלולות, במסילות הרכבת ההרים הכלכלית.

כשמנתחים את מגמת שיעור האבטלה בשנים האחרונות בישראל ואת שיעורי הצמיחה שישראל הציגה בעשור האחרון אנחנו מגלים שמצבה של ישראל מצוין, כולל בהשוואה למדינות ה – OECD. מגמה המעידה על משק כלכלי בריא אשר ממשיך לצמוח לאורך השנים. אף אחד כמובן לא יכול לנבא כמה זמן ימשך המשבר הנוכחי וכמה תיהיה עוצמתו, אבל סביר להניח שההיסטוריה הכלכלית המתמשכת לאורך שנים תגבר על ההיסטריה הזמנית ובסופו של דבר כלכלת מדינת ישראל תצא מכך מחוזקת ותחזור לרמות אבטלה סבירות למדינת מערבית מתקדמת.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il