סומוטו מפרסמת תוצאות מקדמיות לרבעון השני 2019 - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהסומוטו מפרסמת תוצאות מקדמיות לרבעון השני 2019


שוקי אברמוביץ יור סומוטו
לחברה קופת מזומנים ושווי מזומנים לרבות מזומנים מוגבלים בסך של כ- 20.0 מיליון דולר ויתרת מזומנים נטו של כ- 16.3 מיליון דולר * עליה ב-EBITDA ובשיעורי ה-EBITDA בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד

ה- EBITDA צפויה להסתכם בכ- 3.6-4.1 מיליון דולר, גידול ביחס ל- EBITDA של כ- 3.1 מיליון דולר ברבעון השני 2018


ההכנסות צפויות להסתכם בכ- 12.7-13.2 מיליון דולר ביחס להכנסות של 13.4 מיליון דולר ברבעון השני 2018


לחברה קופת מזומנים ושווי מזומנים לרבות מזומנים מוגבלים בסך של כ- 20.0 מיליון דולר ויתרת מזומנים נטו של כ- 16.3 מיליון דולר

כפי שדווח ביום רביעי, 10 ביולי 2019, החברה חתמה על נספח שינויים להסכם למכירת כלל נכסיה, למעט מזומנים נטו ליום 31 במרץ 2019, בתמורה מקסימלית מותנית עמידה מלאה ביעדים, של עד כ- 47.3 מיליון דולר (חלף כ-50 מליון דולר בעסקה המקורית)

סומוטו (ת"א: סמטו), חברה ישראלית בעלת פעילות גלובלית, המתמחה בשיווק ופרסום באינטרנט, בוידאו ובמובייל ובהפצת תוכנות ואפליקציות עבור סביבות PC, Android ו-iOS, מדווחת על הערכותיה בדבר תוצאות מקדמיות שאינן מבוקרות ואינן סקורות עבור הרבעון השני של 2019. להערכת הנהלת החברה, סך ההכנסות ברבעון השני של 2019 צפויות להסתכם בטווח שבין 12.7-13.2 מיליון דולר. עוד מצפה החברה ל- EBITDA בטווח שבין 3.6-4.1 מיליון דולר ברבעון זה.


תחזית ממוצע טווח ההכנסות לרבעון השני 2019 הינה בהיקף דומה בהשוואה להכנסות ברבעון השני של 2018. תחזית ממוצע טווח ה- EBITDA ברבעון השני 2019 משקפת עלייה של כ- 24% בהשוואה ל- EBITDA של הרבעון השני 2018. החברה מציגה עליה בשיעור הרווחיות - ממוצע טווח ה- EBITDA לרבעון השני של 2019 מהווה שיעור של כ- 30% מממוצע טווח ההכנסות, גידול בהשוואה לשיעור EBITDA של כ- 23% ברבעון השני של 2018.


יתרת קופת המזומנים ושווי המזומנים לרבות מזומנים מוגבלים ליום 30 ביוני 2019 עמדה על כ- 20.0 מיליון דולר, והיתרה נטו בניכוי אשראי מתאגיד בנקאי על כ- 16.3 מיליון דולר, זאת בהשוואה ליתרה נטו בסך של כ- 14.5 מיליון דולר נכון ליום 31 במרץ 2019.


בתחילת חודש יוני דיווחה החברה על זיהוי פעילות להסרת תוכנות החברה בחלק ממחשבי PC בסביבת מערכת Windows. תוצאות יוני 2019 הושפעו לרעה מפעילות זו בדרך של קיטון בהכנסות החברה וכן בקיטון בהוצאות מכירה ושיווק בקשר עם הפצת מוצרי החברה אשר ההוצאות בגינן נרשמות בעת התהוותן וההכנסות מתהוות לאורך זמן. החברה ממשיכה להעריך כי הסרת התוכנות עלולה להביא לקיטון בתוצאותיה ופועלת למציאת פתרונות למזעור ההשפעה, לרבות פתרונות טכנולוגיים. כמו כן, החברה ממשיכה לפעול על מנת לאפשר את השבת הפצת תוכנות החברה לפעילות בהקפים רגילים בסביבה זו וזאת כפי שדווח ביום 2 ביוני, 2019.

הערכותיה הראשוניות של החברה בקשר עם תוצאות פעילותה הלא מבוקרות והלא סקורות לרבעון השני לשנת 2019, עמידה באסטרטגיה העסקית של החברה, הגדלת היקף פעילותה, התמודדות החברה עם השלכות בקשר עם דיווח החברה מיום ה- 2 ביוני 2019, ובקשר עם מציאת פתרונות למזעור ההשפעה לרבות פתרונות טכנולוגיים וחזרה להשבת הפצת תוכנות החברה בהקפי פעילות רגילים ותחזית ה EBITDA ויתרת המזומנים לרבות המזומנים המוגבלים כמפורט לעיל הינן תחזיות, הערכות ואומדנים הצופים פני עתיד, כהגדרתם בחוק ניירות ערך התשכ"ח 1968- בדבר התפתחויות ואירועים עתידיים אשר מועד התרחשותם, אם בכלל, אינו ודאי ו/או אינו בשליטתה של החברה. הערכות אלו עשויות שלא להתממש, כולן או חלקן, או להתממש באופן שונה מכפי שהוערך, כתוצאה מגורמים שונים, אשר אינם בשליטת החברה ו/או התממשות אי אילו מגורמי הסיכון הנזכרים בסעיף 47 לפרק א' לדוח התקופתי לשנת 2018 אשר פורסם ביום 18 במרץ, 2019 (מס' אסמכתא: 2018-01-026080).

אודות סומוטו
סומוטו (ת"א: סמטו) היא חברה תוכנה ישראלית בעלת פעילות גלובלית, העוסקת בשיווק באינטרנט, פירסום בווידאו, ובשיווק, הפצה, פיתוח והתקנה חכמה אוטומטית של אפליקציות ממפרסמים שונים, פתרונות מוניטיזציה ופתרונות מעקב ודיווח לתעשיית התקנת האפליקציות למחשבים אישיים ולמכשירי סלולר. זאת באמצעות טכנולוגיות מתקדמות אותן פיתחה החברה. בהתאם לאסטרטגיית הצמיחה של סומוטו ובמטרה להעמיק את פעילות החברה בסביבת Mac, רכשה החברה בשנת 2014 את חברת ג'ניו כחברה בת בבעלות מלאה. ג'ניו עוסקת בפיתוח טכנולוגיות מוניטיזציה ופרסום מותאם משתמש באינטרנט לסביבת ה- Mac, ומוצר הדגל שלה הוא דף בית חכם, זוכה פרסי חדשנות, המבוסס על טכנולוגיית בינה מלאכותית מוגנת פטנטים לצורך התאמת התוכן להעדפות המשתמש.


החברה מייצרת הכנסות משאילתות חיפוש של המשתמשים בדף הבית החכם, ומפרסום ושיווק בדף זה. במאי 2014 רכשה סומוטו את חברת טאבאטו כחברה בבעלות מלאה. טאבאטו פועלת בתחום המובייל ורכישתה היתה חלק מאסטרטגיית החברה לחדור לתחום ולהרחיב את בסיס השותפים העסקיים. בינואר 2016 רכשה סומוטו את חברת טרסר טיוד כחברה בבעלות מלאה. טרסר מציעה למפרסמים ובעלי תוכן במובייל ובדסקטופ פתרונות מוניטיזציה מבוססי פרסום בוידאו, ישירות מול ספקי שטחי פרסום באינטרנט או באמצעות חברות צד שלישי.


רכישת טרסר מהווה מנוע צמיחה חשוב עבור סומוטו בשנים הקרובות והיא חלק מחזונה להשגת דריסת רגל והעמקת הפעילות בתחום הפרסום בוידאו ובמובייל, אותו זיהתה כסינרגטי, אטרקטיבי, ובעל קצב צמיחה מהיר. בספטמבר 2016 רכשה החברה את Meme Video שהינה חברה טכנולוגית העוסקת אף בתחום הפרסום בווידאו ובמובייל. סומוטו פועלת באמצעות מספר רב של שותפים ומפיצה מגוון אפליקציות. החברה נוסדה ב-2009 ומשרדי ההנהלה שלה נמצאים בתל אביב. http://www.somoto.com/
טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il