גלוברנדס מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של 2019 - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירוגלוברנדס מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של 2019


גלוברנדס
ההכנסות בניכוי מסי קניה עלו ל-117 מיליון שקל; הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ-13.4 מיליון שקל

גלוברנדס חתמה על הסכם הפצה עם ספקית חדשה
הפועלת בתחום הסיגריות האלקטרוניות
החברה תחלק 35 מיליון שקל לבעלי המניות, וזאת לאחר חלוקה של 67 מיליון שקל שבוצעה שנת 2018

גלוברנדס מייבאת ומפיצה של המותגים המובילים של החברות הבינלאומיות מהגדולות בעולם בתחום מוצרי טבק ועישון - JTI (Japan Tobacco International) ו-BAT (British American Tobacco). בתחום הממתקים והחטיפים החברה מפיצה של מוצרי פררו, יוניליוור ומארס ריגלי.


להלן עיקרי התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של 2019:
הכנסות החברה בניכוי מס קנייה הסתכמו בכ-117 מיליון שקל, עלייה של כ- 1% בהשוואה להכנסות הרבעון המקביל אשתקד. במגזר מוצרי העישון הסתכמו ההכנסות נטו בכ-100 מיליון שקל, בהשוואה לכ-102 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, ואילו במגזר הממתקים והחטיפים גדלו ההכנסות לכ-17 מיליון שקל, בהשוואה לכ-14 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.


הרווח הגולמי הסתכם בכ-39.2 מיליון שקל (כ-33.5% מסך ההכנסות), וזאת בהשוואה לרווח גולמי של 42.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד (כ-36.6% מסך ההכנסות). הירידה ברווח הגולמי נובעת מכמה גורמים: היחלשות השקל בין התקופות, שהביאה לגידול בעלות המכר כתוצאה משערי קנייה נמוכים יותר ברבעון המקביל אשתקד. עדכון התנאים המסחריים עם JTI החל מהרבעון הראשון, בו רווחיות החברה נמוכה יותר בהשוואה לתנאים המסחריים הקודמים; וכן ירידה בהיקף המכירות במגזר מוצרי העישון שנובעת מהטבק לגלגול על רקע העלאת שיעור המס על הטבק במהלך הרבעון.

הוצאות מכירה ושיווק הסתכמו ברבעון הראשון בכ-12.7 מיליון שקל, בהשוואה לכ-11.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.


הוצאות הנהלה וכלליות הסתכמו בכ-7.5 מיליון שקל ברבעון הראשון, בדומה לרבעון המקביל אשתקד.
הוצאות המימון נטו ברבעון הראשון של 2019 הסתכמו בכ-1.8 מיליון שקל, וזאת בהשוואה להכנסות מימון נטו של כ-0.6 מיליון שקל. ההפרש בהוצאות המימון בין התקופות נובע מכך שברבעון המקביל אשתקד נרשמו הכנסות מימון בגין עסקאות גידור, ואילו ברבעון הראשון של 2019 נגרמו לחברה הוצאות מימון בגין עסקאות גידור עתידיות, וזאת על רקע התחזקות השקל ביחס לאירו.


במהלך שנת 2019 עוברת החברה במדורג לחיוב שקלי מול ספקיה העיקריים, באופן שיקטין משמעותית את חשיפתה לשינוי בשערי חליפין.

ה-Ebitda Adjusted (רווח תפעולי הכולל את הכנסות/הוצאות המימון בגין עסקאות גידור לרכישת מלאי) הסתכם ברבעון הראשון בכ-21.6 מיליון שקל, וזאת בהשוואה לכ-24.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.


הרווח הנקי של גלוברנדס ברבעון הראשון הסתכם בכ-13.4 מיליון שקל, וזאת בהשוואה לכ-18.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

לגלוברנדס מדיניות חלוקת דיבידנד לפיה החברה תחלק לפחות 75% מהרווח הנקי לבעלי המניות, כאשר החלוקה תתבצע פעמיים בשנה, על בסיס הרווחים שנצברו ברבעון הראשון והשלישי. במועד אישור הדוחות הכספיים, אישר דירקטוריון החברה חלוקת דיבידנד בהיקף של 35 מיליון שקל לבעלי המניות, וזאת לאחר חלוקה של 67 מיליון שקל בשנת 2018.


בסמוך למועד פרסום הדוח חתמה גלוברנדס על הסכם הפצה עם ספקית חדשה, הפועלת בתחום הסיגריות האלקטרוניות. קטגוריה זו, אשר נמצאת בצמיחה, חשובה להשלמת מגוון המוצרים אותם מציעה גלוברנדס בתחום מוצרי העישון, ולפיכך פועלת החברה ותפעל להפצת מגוון מוצרים ומותגים בקטגוריה זו. הפצת המוצרים תחל במהלך הרבעון השני לשנת 2019 על ידי מערך המכירות וההפצה של החברה.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il