תערוכה חדשה בבית ביאליק - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

תערוכה חדשה בבית ביאליק


תמונה מתוך בית ביאליק
תפנים - דנה יואלי בית ביאליק. הקומה השנייה

התערוכה תיפתח ב- 18 בדצמבר 2018 עד 18 במרץ 2019
בבית ביאליק, רחוב ביאליק 27 תל-אביב

אוצרת התערוכה: דר' סמדר שפי
אוצרת ראשית ומנהלת מתחם ביאליק: איילת ביתן שלונסקי

"תפנים" תערוכת יחיד של דנה יואלי היא הראשונה בפרויקט מייצבים תלויי מקום בחדר בקומה השנייה בבית ביאליק. במייצבים יוצגו עבודות הנוצרות במיוחד לבית ביאליק וצומחות מתוך הכרות עם היבטים ביצירתו, חשיבתו וחייו של ביאליק. הסדרה תרחיב את ההכרה של מורשת ביאליק, על זיקותיה הרבות להווה.
ב- 2019 יציגו בסדרה - בנוסף ליואלי - אינגה פונר- קוקס, טלי נבון ותומר ספיר.

ב"תפנים" מציגה יואלי קופסאות עץ שהופכות לתיבות זיכרון, ספק חדרי בית בובות מיניאטורי, ספק מאקטים לבמת תאטרון. כך נוצרת הקטנה בתוך הקטנה, חלל מיניאטורי בתוך חלל קטן, בתוך בית ביאליק, שמצוי ברחוב ביאליק – כמשחק שהוא חיפוש פואטי.

את המערכות המורכבות בתוך הקופסאות יצרה מחומרים שרכשה בשווקי פשפשים שונים, רובם ככולם משנות ה 20 וה 30 של המאה הקודמת. יואלי מצרפת צילומים מיער בוכנוולד - אחד היערות היפים בגרמניה שהיום זכור לדיראון בשל מחנה המוות שפעל בו - לציורים בוטניים ותפאורת קרטון של תיאטרון לילדים מהמאה ה 19. לתוך מפגש דימויי הטבע הבלתי אפשרי הזה היא מכניסה צילומי פנים מאלבום משפחה בו תועד בית בברלין מ 1926 – 1934.


היא יוצרת סצנה של סיוט וזיכרון, בו כורסא מרופדת וספריה נראים כטרופים בלב טבע שאורבות בו סכנות. ההרגשה של עננה תלויה, של שמים מתקדרים והיאחזות במה שנדמה כקרנות מזבח של תרבות מצמררת משום שאנו הצופים, כמו מספר סיפור כל יודע, מכירים את הסוף. בקופסאות אחרת ניצבת אותה כורסא, עם ריפוד הקפיטונז' (הכפתורים המשוקעים) בין סלעים ועל רקע המרחצאות הרומיים במצדה, או במערות במדבר יהודה, אתרים של טבע בראשיתי והיסטוריה יהודית עקובה מדם.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il