חברת הסטרטאפGrid4C המספקת פתרונות בינה מלאכותית עבור מגזר האנרגיה גייסה 5 מיליון דולר - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהחברת הסטרטאפGrid4C המספקת פתרונות בינה מלאכותית עבור מגזר האנרגיה גייסה 5 מיליון דולר


ד"ר נועה רושין-רימיני, מייסדת ומנכ"לית Grid4C
הסיבוב הובל ע"י קרן ICV המייצגת את ענקית האנרגיה ENGIE וחברות אנרגיה מובילות באירופה ובאסיה

חברת הסטארטאפ Grid4C, המספקת פתרונות בינה מלאכותית עבור מגזר האנרגיה, הודיעה על סבב גיוס בהיקף של 5 מיליון דולר. הסבב הובל על ידי ICV, קרן הון סיכון המייצגת את ענקית האנרגיה ENGIE ועוד חברות אנרגיה מובילות באירופה ובאסיה. בסבב הגיוס השתתפו גם הקרנות iAngels ו AxessVentures.
Grid4C הוקמה ב-2013 ע"י היזמית ד"ר נועה רושין-רימיני, במטרה לענות על האתגרים החדשים העומדים כיום בפני יצרני וספקי חשמל, ומציעה מערכות תוכנה המושתתות על אלגוריתמים של בינה מלאכותית, המאפשרות לנתח את כמות הנתונים המסיבית המגיעה ממונים חכמים של חשמל ומכשירים חכמים, על מנת למקסם את יעילות התפעול, השליטה והבקרה של יצרני וספקי החשמל, ולספק לצרכני החשמל פתרונות ערך מוסף.


חברת Grid4C מדורגת במקום הראשון בתחום פתרונות בינה מלאכותית עבור שוק האנרגיה ע"י חברות אנליסטים כגון GTM Research ו Navigant Research ונחשבת למובילה בתחומה. החברה עובדת כיום עם יצרני וספקי חשמל הגדולים בעולם, כגון ENGIE, Centrica, China Light & Power ועוד, מנתחת מליארדי נתוני IoT מ4 יבשות, ומייצרת מליארדי תחזיות מידי יום. Grid4C נבחרה כשותפת פתרונות הבינה המלאכותית על ידי ספקיות המונים החכמים המובילים בעולם, כגון Landis+Gyr ו Honeywell, וכיום האלגוריתמים שמפתחת יושבים בתוך המונים החכמים עצמם, בקצוות רשת החשמל החכמה (Grid Edge), מה שמאפשר ביצוע תחזיות ברמת גרנוליריות גבוהה יותר ובזמן אמת, על מנת לספק התראות על תקלות ובעיות ברשת החשמל או אצל צרכני החשמל, ולבצע אופטימיזציה בין מקורות ייצור אנרגיה מתחדשת ובין אספקה לביקוש החשמל.


ד"ר נועה רושין-רימיני, מייסדת ומנכ"לית Grid4C ומומחית בתחום בינה מלאכותית מהפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב: "העובדה שמשקיעים אסטרטגים בתחום האנרגיה כגון ICV, המייצגת את ענקית האנרגיה ENGIE ועוד חברות אנרגיה מובילות באירופה ובאסיה, הובילו את סבב ההשקעות הנוכחי, מהווה חיזוק נוסף להכרה לה אנו זוכים מצד השוק, בזכות פתרונות הבינה המלאכותית המובילים שלנו, העונים על האתגרים עימם מתמודדים יצרני וספקי האנרגיה בכל העולם, הן בצד התפעולי והן בצד השיווקי".


"כללי המשחק בשוק החשמל העולמי השתנו" היא מוסיפה. "כיום, בעקבות עליית השימוש באנרגיה מתחדשת, וחדירת טכנולוגיות חדשות להתייעלות אנרגטית ולאגירת חשמל, נוצר מצב שהזרימה של החשמל ברשת היא רב כיוונית, ויכולה לזרום מכל נקודה לכל נקודה ברשת. התוצאה היא אתגר מורכב באיזון בין אספקה לביקוש החשמל, וקושי בחיזוי הדרישה. נוסיף לכך את תהליך הדה-רגולציה בשוק החשמל, שמעלה את הצורך של יצרני וספקי החשמל להתקרב ללקוחות שלהם, להציע להם שירותי ערך מוסף, להציע להם מחירים ותכניות התייעלות מותאמים אישית ולמנוע נטישה, ואנו מקבלים שוק שעובר מהפיכה וזקוק לפתרונות חדשניים.


מהצד השני של המשוואה הזו, ישנה הזדמנות גדולה, בדמות כמות אדירה של נתוני IoT ברזולוציה גבוהה, המגיעים ממונים חכמים, ממערכות ניהול בניינים, תרמוסטטים ומכשירים חכמים. הנתונים הללו הם חומר הגלם שלנו, מהם, באמצעות פיתוח אלגוריתמים מתקדמים של בינה מלאכותית, אנו מייצרים אנליזות ותחזיות מדוייקות ברזולוציה גבוהה. התחזיות הללו הן קריטיות עבור יצרני וספקי החשמל, בבואם להתמודד עם האתגרים החדשים העומדים בפניהם. כיום אנו עובדים עם ספקי החשמל הגדולים בעולם, מנתחים מיליארדי נתוני IoT מארבע יבשות, ומייצרים מהם ערך רב עבור לקוחותינו."


מאיר יוקלס, מייסד ושותף בקרן ICV: "אנו מאמינים שפתרונות הבינה המלאכותית המובילים של Grid4C ימשיכו לפרוץ את הדרך בשוק האנרגיה ברמה העולמית כפי שקורה בתחום הבינה המלאכותית במגזרים אחרים".


סבב ההשקעה הנוכחי ישמש את Grid4C להרחבת הפרישה העולמית שלה, וכן להעשרת והעמקת פתרונות הבינה המלאכותית שהיא מפתחת, כאשר נתוני ה IoT הופכים ליותר גרנולריים, והאלגוריתמים עוברים לביצוע התחזיות בזמן אמת בתוך המונים החכמים והסנסורים עצמם, בקצוות רשת החשמל החכמה (Grid Edge).

אודות Grid4C
Grid4C מובילה בתחום פתרונות בינה מלאכותית עבור מגזר האנרגיה, ומדורגת במקום הראשון בתחום ע"י חברות אנליסטים כגון GTM Research ו Navigant Research. החברה הוקמה ע"י ד"ר נועה רושין-רימיני, במטרה למנף את נתוני המונים והמכשירים החכמים ולפתח פתרונות תוכנה אנליטיים ליצרני וספקי חשמל. פתרונות אלה מושתתים על אלגוריתמים מתקדמים של בינה מלאכותית ומספקים ליצרני ולספקי החשמל את היכולת לבצע תחזיות בזמן אמת, ברמת דיוק גבוהה וברמת גרנולריות גבוהה.


לחברה מוצרים החוזים צריכה של חשמל ברמת הצרכן הבודד או מכשירי החשמל, חוזים תקלות ברשת החשמל, חוזים ומאתרים גניבות של חשמל, מאתרים דפוסים ותבניות צריכה של חשמל, חוזים תגובות לקוחות להצעות התייעלות ולתכניות מחירים שונות בשווקים שעברו דרגולציה, מאתרים חריגות ברמת הצריכה הביתית ועוד. כל אלה חוסכים כסף רב לכל מי שנמצא בשרשרת הערך של החשמל ומביאים להתייעלותם. בין לקוחות החברה ניתן למנות חברות חשמל מובילות בארה"ב, באירופה, אוסטרליה, הונג קונג וישראל. עוד אודות החברה באתר הבית: http://www.grid4c.com/


אודות היזמית ד"ר נועה רושין-רימיני
לנועה ניסיון של 15 שנים בתעשיית התוכנה, בעבר כיהנה בתפקידי מפתח בחברות תוכנה מובילות דוגמת: אורקל, IBM וחברות סטארט-אפ. נועה בעלת תואר PhD ב-Machine Lerning ו-Artificial Intelligence מטעם הפקולטה להנדסה באוניברסיטת ת"א, עם התמחות בזיהוי אנומליות וחיזוי של Big Data.


אודות ICV
ICV הינה קרן הון סיכון שהוקמה בשנת 2006, ומנהלת כיום מעל 150 מליון דולר בשתי קרנות והשקיעה עד היום בכ- 25 חברות. הקרן משקיעה בחברות סטארט אפ ישראליות בתחומי טכנולוגיה שונים הכוללים בין היתר התמקדות ביעילות תהליכי יצור ובטכנולוגיות המאפשרות לתעשיות קיימות לעבוד באופן שהינו יותר יעיל וידידותי לסביבה. המשקיעים העיקריים של קרנות ICV הם משקיעים מוסדיים מובילים, תאגידים בינלאומיים וקבוצות השקעה משפחתיות (family offices) מאירופה, ארה"ב וישראל. לקבלת מידע נוסף, בקר בכתובת www.icv.vc


אודות iAngels
iangels היא קרן השקעות ופלטפורמה אינטרנטית שמחברת בין סטארטפים ישראלים ומשקיעים בכל העולם ומאפשרת להם להשקיע בחברות, שנבחרות בקפידה ולאחר תהליך סינון ממושך, לצד האנג'לים והקרנות המובילים בישראל. מאז הקמתה בשנת 2014, iangels גייסה כ-150 מיליון דולר והשקיעה במעל ל-100 חברות במגוון תחומים כגון פינטק, בלוקצ'יין, תוכנות אירגוניות, טכנולוגיות לתחבורה אוטנומית, חקלאות, אנרגיה ואחרים. לפרטים נוספים www.iangels.comטלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il