TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

הבורסה לניירות ערך מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2021

מערכת טלנירי | 22/3, 09:42
הבורסה מסכמת שנת שיא בכל הפרמטרים עם גידול של 23% ברווח הנקי . הבורסה תחלק דיבידנד העומד על כ- 50% מהרווח, בסך של כ- 22.7 מיליון ש"ח. תבצע רכישה עצמית של עד כ- 100 מיליון₪

אינרום מסכמת את שנת 2021 עם הכנסות של מעל מיליארד ש"ח

מערכת טלנירי | 21/3, 09:41
וצמיחה של כ-10% לעומת השנה המקבילהבואינג צופה ביקוש ל- 42,730 מטוסים חדשים בהיקף של 6.3 טריליון דולר ב-20 השנים הקרובות


בואינג
הביקוש המשולב למטוסים ושירותי תעופה יסתכם בעשרים השנים הקרובות ב- 15 טריליון דולר

צמיחה של 6.1% בביקוש למטוסים צרי גוף תסתכם ב- 31,360 מטוסים מסוג זה

הביקוש בשוק שירותי התעופה ושירותי קרקע– עתיד לגדול ב- 4.2% בשנה וליצור שוק בהיקף של $8.8 טריליון דולר

בואינג, יצרנית המטוסים המובילה, פרסמה את התחזית השנתית שלה לשוק התעופה האזרחי, ל-20 השנים הקרובות. החברה צופה כי הגידול בתנועת הנוסעים ופרישת מטוסים עתידית יביאו לביקוש של- 42,730 מטוסים חדשים בעלות מוערכת של כ-6.3 טריליון דולר ב-20 השנים הקרובות – גידול של 4.2% לעומת השנה שעברה.


הגידול הצפוי בשוק התעופה העולמי יגביר את הדרישה לשירותים שונים, ביניהם תמיכה בשרשרת אספקה (חלקי חילוף ולוגיסטיקה), שירותי תחזוקה והנדסה, תיקונים ושיפורים לכלי טיס קיימים ותמיכה בפעילות חברות התעופה. בואינג מעריכה את שוק השירותים הנלווים לתעופה אזרחית בכ-8.8 טריליון דולר, עם צמיחה שנתית של כ4.4%.


רנדי טינסת׳, סגן נשיא שיווק חטיסת מטוסים אזרחיים בבואינג מסר כי: "התחזית השנתית של החברה הכוללת לראשונה גם ניתוח מפורט של שוק השירותים האזרחיים הדינמי ושירותי הקרקע למטוסים, מוכרת כאבן דרך בתעשייה בתחום תחזיות שוק התעופה האזרחית והתיירות המוטסת. התחזית המשולבת לשוק התעופה מסתכמת בשווי שוק כולל בערך של 15 טריליון דולר".

מבחינת הפיצול הגאוגרפי של התחזית, הדרישה המוגברת בתחום המטוסים והשירותים מוכוונת בצורה שווה לשווקים המתפתחים הגדולים. אזור אסיה פסיפיק, הכולל את סין, ימשיך להוביל את הדרך עם 42% מכלל משלוחי המטוסים ו38% מסך כל ערך השירותים. צפון אמריקה ואירופה משלימות את השלישייה הפותחת.

התחזית של בואינג הינה תחזית מטוסי הסילון הוותיקה ביותר בשוק ונחשבת כמקיפה ביותר בניתוח תעשיית התעופה האזרחית.


רנדי טינסת' הוסיף כי: ״בפעם הראשונה מזה שנים, אנו רואים צמיחה כלכלית בכל רחבי האזורים השונים בעולם. הצמיחה המתואמת הזו מספקת גירויים נוספים לצמיחת שוק התיירות האווירית העולמית. אנו רואים טרנדים של תנועה בשווקים מתפתחים, כמו סין והודו, כמו גם בשווקים המפותחים של אירופה וצפון אמריקה."


יחד עם התרחבות התנועה האווירית, המידע שבידינו מראה צפי פרישה של מטוסים, בשעה שהמטוסים הוותיקים מזדקנים החוצה מהצי העולמי.״ לפי נתוני הצי העולמי, ישנם למעלה מ 900 מטוסים היום שעברו את גיל 25. עד אמצע שנת 2020 למעלה מ 500 מטוסים בשנה יעברו את גיל 25 – כפול מהנתון הנוכחי – וידחפו את גל היציאה לגמלאות. טינסת׳ אמר כי הנתונים מסבירים מדוע רק כ44% מהמטוסים החדשים יכסו את החלפת אלו שיצאו לגמלאות, בזמן שהשאר יתמכו בצמיחה עתידית.


שוק המטוסים צרי הגוף, בעלי מעבר יחיד יראה את הצמיחה המשמעותית ביותר בתקופה זו, עם דרישה לכ-31,360 מטוסים חדשים, צמיחה של כ6.1% לעומת התחזית דאשתקד. השוק, המוערך ב - 3.5 טריליון דולר, ימשיך לגדול בעיקר בשל צמיחת טיסות הלואו-קוסט, הדרישה הגדלה בשווקים חדשים ודרישה לתחלופה בציי המטוסים בשווקים כגון סין ודרום מזרח אסיה בעיקר.


לשוק המטוסים רחבי הגוף יצטרפו עוד כ- 8,070 מטוסים חדשים, בעלות מוערכת של כ-2.5 טריליון דולר במהלך 20 שנים הקרובות. הדרישה תגדל ברובה בשל גל החלפות מטוסים וותיקים בתחילת העשור הבא, כמו גם חברות התעופה המכניסות לשימוש מטוסי סילון מתקדמים כגון ה787 דרימליינר וה777X, בכדי להגדיל את הנוכחות והפרישה העולמית שלהן.


בנוסף, בואינג צופה את הצורך ב- 980 מטוסי תובלה רחבי גוף חדשים במהלך תקופת החיזוי, צמיחה של כ 60 מטוסים לעומת שנה שעברה. כמו כן, חברות התעופה צפויות לרכוש כ 1,670 מטוסי תובלה מומרים חדשים.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il