עיריית ירושלים הפסידה בתביעת המיליונים נגד הלל צ'רני ופארק הולילנד - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

עיריית ירושלים הפסידה בתביעת המיליונים נגד הלל צ'רני ופארק הולילנד


משרד המשפטים
בפסק הדין המתפרש על פני 70 עמודים נדחתה לחלוטין תביעת העירייה והיא חויבה לשלם לנתבעים הוצאות בסכום כולל של למעלה ממיליון ש"ח
בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום (7.1.18) תביעת ענק על סך של 130 מיליון ש"ח שהגישה עיריית ירושלים כנגד הלל צ'רני וחברת הולילנד תיירות שבשליטתו, שמכרו את הקרקע עליה הוקם פרויקט הולילנד בירושלים, וכנגד חברות הולילנד פארק וקלדש בניה, שקנו את הקרקע.

העירייה טענה בתביעתה שהמוכרים והקונים רימו אותה, לא גילו לה שכבר נרקמה ביניהם עסקה למכירת הקרקע, והביאו אותה לחתום על הסכם לפיו תוענק לנתבעים הנחה משמעותית בהיטל ההשבחה שעליהם לשלם לעירייה. לטענת העירייה, בעקבות גילוי התרמית יש לחייב את הנתבעים לשלם סכום של 130 מיליון ₪ בנוסף לסכום היטל ההשבחה שכבר שילמו – 20 מיליון דולר.

בפסק הדין המתפרש על פני 70 עמודים נדחתה לחלוטין תביעת העירייה והיא חויבה לשלם לנתבעים הוצאות בסכום כולל של למעלה ממיליון ש"ח. ביחס לשישה מתוך שבעה עדים שהעידו מטעם העירייה קבע השופט רם וינוגרד כי: "למרבה הצער ניתן היה לרחוש אמון מוגבל ביותר לעדותם", וכי הם "ניסו להרחיק עצמם ככל הניתן מכל אשמה... גם במחיר של מסירת גרסאות תמוהות ובלתי סבירות, התנערות מדברים מפורשים שכתבו בזמן אמת, ואף התנערות ממסמכים שנראה שנערכו על ידם".

בניגוד לגרסת עדי העירייה קבע השופט וינגורד כי אנשי העירייה ידעו גם ידעו שקיימת כוונה למכור את הקרקע עוד קודם שהעניקו את ההנחה בהיטל ההשבחה, ויתרה מכך – הם אף הנחו את שמאי העירייה להגיע להסכמות עם המוכרת, כך שבסופו של יום יקבע שהסכום שישולם הוא 20 מיליון דולר, סכום שהתברר שהוצע דווקא על ידי העירייה עצמה. וינוגרד אף הסביר כי הצעת העירייה שהנתבעים ישלמו לה 20 מיליון דולר נבעה מן הצורך שלה לקבל סכום כספי גדול בתוך פרק זמן קצר לאור קשייה התקציביים הגדולים באותה תקופה.

את הולילנד פארק ייצגו עורכי הדין בעז פייל ואיל אייכל ממשרד יגאל ארנון ושות'.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il