בית משפט השלום אישר את זכייתה של קבוצת חג'ג' בקרקע המבוקשת ביותר ברחוב איינשטיין - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהבית משפט השלום אישר את זכייתה של קבוצת חג'ג' בקרקע המבוקשת ביותר ברחוב איינשטיין


מדובר בקרקע הרביעית שרכשה הקבוצה בהמשך המערבי של רחוב איינשטיין בגוש הגדול, עליו היא מתכננת את קניון הרחוב היוקרתי שבחזונה. בקרקע, בקו הראשון לים, מתוכננות להיבנות 212 יח"ד וכ-9,000 מ"ר שטחי מסחר
בית משפט השלום בתל אביב אישר אתמול (יום ג') את זכיית קבוצת חג'ג' על הקרקע ברחוב איינשטיין 35 בתל אביב, המיועדת להקמת 212 יח"ד וכ-9,000 מ"ר שטחי מסחר.
כזכור, קבוצת חג'ג' זכתה בקרקע בתחילת חודש יוני, לאחר הליך התמחרות מול שישה מציעים נוספים, שערך כונס הנכסים עו"ד שי רווה, ולאחר שהציעה סכום של 389 מיליון ₪ בתוספת מע"מ.
בנוסף לחג'ג' התמודדו על הקרקע החברות גינדי החזקות, קרן ריאלטי, נתנאל גרופ וקבוצת שולץ.
הקרקע, בגודל 7.3 דונם, הוצעה למכירה במסגרת הליך פירוק שיתוף, וממוקמת בהמשך המערבי המתוכנן של רחוב איינשטיין, בצד הצפוני של הרחוב, באופן שלאחר רכישת המכרז הנוכחי, קבוצת חג'ג' מחזיקה כמעט את כל צידו הצפוני של הרחוב. על פי התב"ע הקיימת כיום, ניתן להקים על הקרקע שני בניינים בני 2 קומות ו-82 יח"ד, בשטח ממוצע של 120 מ"ר, בנוסף ל-2,600 מ"ר עיקרי של שטחי מסחר, ו-1,900 שטחי מרתף הצמודים לחלק המסחרי. כמו כן, ניתן יהיה לקבל במגרש זכויות בנייה נוספות מתוקף תכנית 5000 שאושרה, אשר בהתאם להוראותיה ניתן יהיה לבנות במגרש עד 212 יח"ד, במגדלים בני 25 קומות, וכ-9,000 מ"ר שטחי מסחר.
קבוצת חג'ג' ארגנה מבעוד מעד קבוצה המורכבת בעיקר מבעלי הקרקע לרכישת 74 אחוזים מהקרקע, ובמסגרת ההתמחרות נותר היה לה לרכוש רק את 26 האחוזים הנותרים – הכוללים את כלל שטחי המסחר, ועוד 5 דירות שכבר שווקו. תוצאות ההתמחרות היו תלויות באישור בית המשפט, שניתן, כאמור, אתמול.
מיקומה של הקרקע נחשב לאחד מהטובים ביותר לאורך רחוב איינשטיין, שכן היא ממוקמת במגרש המערבי ביותר, כך שהדירות שייבנו, ככל הנראה בארבעה מגדלים, ייהנו מנוף פנוראמי ופתוח לים.
בשנת 2010 רכשה קבוצת חג'ג' את הקרקע הצמודה למגרש, הידועה כמגרש 36, עליהם השלימה בנייה של שלושה מגדלים וקומת מסחר כפולה (עלות הקרקע אז עמדה על סך של 101 מיליון שקלים). הבניינים מצויים כיום לפני מסירת דירות.
בשנת 2013 רכשה הקבוצה מגרש נוסף בצידו השני של הרחוב, ברחוב איינשטיין 33 ב', במסגרת פירוק השיתוף של המקרקעין הנ"ל, תמורת כ-120 מיליון שקלים. במקום ניבנים בימים אלו שני מגדלים וקומת מסחר כפולה.
לצד עסקאות אלו, מקימה קבוצת חג'ג' פרויקט נוסף ברחוב איינשטיין 33 א', המיועד להקמת שלושה מגדלים מעל קומת מסחר כפולה, אף זאת במשותף עם בעלי הקרקע (המחזיקים 70% מהזכויות במקרקעין).
במגרש נוסף, 36א', המצוי בפינת הרחובות איינשטיין ולוי אשכול, יזמה קבוצת חג'ג' פירוק שיתוף, ושם היא מחזיקה בבעלותה 50% מהזכויות והצטרפו אליה 25% מבעלי הזכויות במקרקעין.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il