עליות בביקושים לדירות בקרב תושבי מדינות מערב אירופה - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

עליות בביקושים לדירות בקרב תושבי מדינות מערב אירופה


הדף הפיגועים בבריסל כבר מגיע לביקושים לנדל"ן יוקרה בתל אביב והסביבה צפויות עליות מחירים משמעותיות ומחסור בדיור באזורי הביקוש!
בדיקה שערכה במהלך השבוע שחלף מאז הפיגועים בבריסל פירמת משאות המקרקעין ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, מצאה כי במהלך השבוע האחרון התחזק מאוד הביקוש בקרב יהודים מחו"ל, ובעיקר תושב מדינות מערב אירופה, לנדל"ן יוקרה בפרט, ונדל"ן בכלל, זאת תוך דגש על העיר תל אביב וערי חוף סמוכות דוגמת הרצליה, נתניה, אשדוד ובת ים. כמו כן היתה עלייה בביקושים לערים דוגמת רעננה, רמת בית שמש ובמידה מסוימת גם לירושלים. כהן מדגיש כי במיוחד בלטו הביקושים בקרב יהודים מצרפת, בלגיה, הולנד, גרמניה, איטליה ובריטניה. לדבריו מגמה זו התרחשה בשנתיים האחרונות גם בעקבות הפיגועים שהיו בטולוז, מערכת שרלי אבדו והתיאטרון בפאריז ותרמו במישרין לעלייה משמעותית במספר העולים בכלל, וצרפת בפרט, בשנה האחרונה, שעמד על כ-30 אלף עולים, מתוכם כמחצית בקירוב ממערב אירופה, מתוכם כ-10,000 מצרפת. "בהערכה גסה, אומר כהן, ובהצלבות כל הביקושים הכבושים, אנחנו מעריכים כי כבר בשנה הקרובה, 2016-2017, יגיע מספר העולים לכ-35-40 אלף, מספר שיא מאז העלייה ההמונית של שנות ה-90, מתוכם כ-25 אלף ממערב אירופה, מתוכן כ-15, אלף מצרפת לבדה. חשוב לזכור כי כיום חיים במערב אירופה כ-1.1 מיליון יהודים, מתוכם כחצי מיליון בקירוב בצרפת, כ-400 אלף בקירוב בבריטניה, כ-120 אלף בגרמניה וכל היתר באיטליה, ספרד, בלגיה והולנד. בבלגיה, לדוגמא, חיים כ-30 אלף יהודים, מספר לא גבוה כביכול, אולם ברור כי שורת הפיגועים יביאו אלפים מהם הנה. זה אומר, בהערכה גסה, שיהיה ביקוש לכ-10-12 אלף יחידות דיור נוספות לשנה, במהלך השנים הקרובות, בקרב עולים חדשים. לחץ שכזה על שוק הדיור הסובל ממחסור בדיור ממילא, קל וחומר כשהלחץ הינו על אזורים ספציפיים באיזור הביקוש, עשוי מאוד להביא כבר בתקופה הקרובה לעליות מחירים נוספות בערים דוגמת תל אביב וירושלים וכן באזורי החוף בהם יש ביקוש רב בומיוחד אצל עולים מצרפת. עליות מחירים אלה באו גם, במישרין ובעקיפין בעקבות פיגועים קודמים שהיון בשנתיים האחרונות, ולהערכתי היו מרכיב לא מבוטל מעליות המחירים הכלליות. על הממשלה להערך לכך מיידית, הן באמצעות הגדלת ההיצע והן במאצעות פתרונות יצירתיים של סיוע לאותם עולים שאינם נמנים בהכרח על העשירונים העליונים ויתקשו מאוד למצוא דירה בישראל במחיר הדירה שימכרו באירופה".

אמיר רוזנבלום, הבעלים של עידן ש.נ.י ויועץ מומחה לניהול ואחזקת נכסי יוקרה בתל אביב והסביבה: "מספר הטלפונים, המיילים והפניות שקיבלנו בימים האחרונים מתושבי חוץ, ובעיקר מאירופה, היה גדול במאות אחוזים מהרגיל. מדובר גם ביהודים שרוצים נכס בישראל, אל כל צרה שלא תבוא, וגם כאלה שרוצים לעלות בפועל, זאת לאחר שהתלבטו. מדובר גם ב"עונתיים", כלומר יהודים שעד עתה היו מגיעים בעיקר לפסח, לקיץ או לחגי תשרי, וכעת מעוניינים ליתר אתה שוכר שלהם ולגור בדירתם בישראל משך כל ימות השנה. אינני זוכר, גם בזמן הפיגועים הקדומים שהיו בשנתיים האחרונות, מספר כה גדול של פניות. קיימת כאן בעייה רצינית. מספר הדירות מוגבל יחסית והתחלות הבנייה של מגורי יוקרה אינן מספקות והמחירים כמובן עולים. מדובר לדעתי בהזדמנות היסטורית בה מדינת ישראל תקלוט סוף סוף רבבות עולים מאירופה בחתך סוציו-אקנומי גבוה ואפילו גבוה מאוד, ואסור לפספס את ההזדמנות הזו".


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il