פוטנציאל השבחה אדיר לסיטיקון וגזית גלוב - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירופוטנציאל השבחה אדיר לסיטיקון וגזית גלוב


שי עזר, אנליסט הנדל"ן של IBI בית השקעות
גזית גלוב הודיעה על רכישת חברת "סקטור" הנורבגית באמצעות חברת הבת סיטיקון תמורת 1.47 מיליארד אירו. מדובר ברכישה המשמעותית ביותר של גזית ב 6 שנים האחרונות מאז רכישת השליטה באטריום בשנת 2009.
חברת "סקטור" הינה החברה השנייה בגודלה בתחום המרכזים מסחריים מעוגני סופר מרקט בנורבגיה. החברה הינה חברה פרטית אשר פעילה בעיקר בשלושת הערים המרכזיות בנורבגיה. פורטפוליו הנכסים של החברה מתפרס על 600,000 מ"ר בשיעור תפוסה גבוה של 96.5% ומניב NOI של 75 מיליון אירו. הנכסים משוערכים לפי cap rate של 5.25%.

בכוונת סיטיקון לממן את העסקה באמצעות הנפקת זכויות בהיקף של 600 מיליון אירו והשאר באמצעות חוב ( דירוג החברה צפוי להישמר). גזית גלוב מתכוונת לנצל את מלוא הזכויות שתוצענה לה בהיקף של 257 מיליון אירו. רמת המינוף כיום משקפת LTV בשיעור של 51% ו 48% אם מאחדים את אטריום שעד כה הוצגה לפי חברת אקוויטי בשורה אחת. לאחר העסקה זו ולאחר רכישת מניות אטריום שיעור המינוף עלול לטפס לאזור ה 57%-56% LTV. ניתן לראות שבעבר שיעור המינוף עלה לאזור ה 65% לאחר רכישות משמעותיות לכן לא בטוח שגזית תעשה הנפקת זכויות וגם אם כן זה יהיה בהיקף נמוך יחסית. כמובן שמבחינה תזרימית לגזית יש מזומנים ושווי מזומנים ומסגרות אשראי של למעלה מ 3 מיליארד ₪ לכן היא יכולה להשלים את העסקה בקלות יחסית.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il