TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

הבורסה לניירות ערך מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2021

מערכת טלנירי | 22/3, 09:42
הבורסה מסכמת שנת שיא בכל הפרמטרים עם גידול של 23% ברווח הנקי . הבורסה תחלק דיבידנד העומד על כ- 50% מהרווח, בסך של כ- 22.7 מיליון ש"ח. תבצע רכישה עצמית של עד כ- 100 מיליון₪

אינרום מסכמת את שנת 2021 עם הכנסות של מעל מיליארד ש"ח

מערכת טלנירי | 21/3, 09:41
וצמיחה של כ-10% לעומת השנה המקבילהפסגות: התנודתיות כאן כדי להישאר, מה עושים בתיק?


גיא בית אור. פסגות (צילום יחצ)
שוקי המניות האמריקאיים סיימו את השבוע הגרוע שלהם מאז אוקטובר 2020 על רקע הציפיות ההולכות וגדלות כי הפד צפוי לספק במהלך החודשים הקרובים מדיניות מוניטארית אגרסיבית שתכלול העלאות ריבית וצמצום של המאזן
מאת: גיא בית אור, הכלכלן הראשי של פסגות בית השקעות

שוקי המניות האמריקאיים סיימו את השבוע הגרוע שלהם מאז אוקטובר 2020 על רקע הציפיות ההולכות וגדלות כי הפד צפוי לספק במהלך החודשים הקרובים מדיניות מוניטארית אגרסיבית שתכלול העלאות ריבית וצמצום של המאזן בפרק זמן קצר יחסית וזאת על רקע האינפלציה הגבוהה מזה 40 שנים.
העלאת הריבית וניקוז הנזילות בשווקים מוביל בהכרח את המשקיעים לתמחר מחדש את השווקים כאשר ברקע, השיבושים בשרשראות האספקה נמשכים, מחירי הנפט והסחורות בשיא והנתונים הכלכליים מתחילים לאותת על חולשה של הצרכן הפרטי.
מעבר להתפתחויות אלו, אי אפשר שלא לציין מספר חברות מפתח שדיווחו על תוצאות מאכזבות אשר הובילו לירידות חדות בערכן ואשר גררו את כל הסקטור שלהן כלפי מטה. שתי דוגמאות בולטות הן נטפליקס שירדה רק ביום שישי ביותר מ-20% , גולדמן סאקס שעם פרסום הדוח שלה ירדה ב-8.0% או ג'יי פי מורגן שירדה ביותר מ-6% לאחר פרסום הדוח שלה.
הנפגעות העיקריות מההתפתחויות הללו הן גם חברות הצמיחה שהמכפילים שלהן זינקו לשיאים במהלך השנתיים האחרונות. מדד הנסדק לדוגמא, כבר נכנס בשבוע האחרון לטריטוריה של תיקון ונמצא 14.2% מתחת לשיא אליו הגיע בנובמבר האחרון.
הסיטואציה הנוכחית בשווקים מורכבת ולאור סביבת האינפלציה הגבוהה והלא זמנית, קשה לראות כיצד הפד יכול להרגיע שכן העלאות הריבית כמו גם צמצום המאזן הם ממש צו השעה ולאחר שנים של תשואות חסרות תקדים, נראה כי המשקיעים צריכים להתכונן לתקופה של תנודתיות מוגברת בשווקים.
מה עושים בתיק?
כבר לפני מספר חודשים המלצנו להתחיל ולעבור לאסטרטגיה יותר דפנסיבית בשוקי המניות וזאת על רקע מספר הנחות בסיס –
ראשית, האינפלציה תלווה אותנו לא מעט זמן.
שנית, הבנקים המרכזיים ייאלצו להגיב לאינפלציה זו תוך העלאת ריבית אגרסיבית ממה שמעריכים.
שלישית, הערכנו, ואנו עדיין מעריכים כי הפעילות הכלכלית צפויה להאט באופן משמעותי השנה.
נקודה אחרונה - השווקים נסחרים במכפילים גבוהים במיוחד.
על כן, בכניסה לתקופה מוגברת של תנודתיות שאנו מצפים שתלווה אותנו לפרק זמן ממושך, אנו ממליצים על משקל חסר בארצות הברית שנמצאת בנקודה פגיעה במיוחד לאור המשקל הגבוה של מניות הצמיחה בה. בתוך ארצות הברית אנו ממליצים להתמקד בצריכה בסיסית, תשתיות, נדל"ן ואנרגיה. בנוסף, אנו ממליצים על חברות שעוסקות בתשתיות טכנולוגיה כמו תחום התשלומים, אבטחה וענן שבכלכלה החדשה משולים לתשתיות בסיסיות כמו חשמל ומים.
מחוץ לארצות הברית, אנו ממשיכים להמליץ על משקל יתר בישראל, באירופה ובמיוחד באיטליה וספרד. בנוסף, כדאי להתחיל ולפתוח עיניים לכיוון השווקים המתעוררים שצפויים להנות משינוי הכיוון של סין בה רק בשבוע שעבר בוצעו שתי הפחתות ריבית.
בשוק האג"ח, אנו ממשיכים להמליץ על פוזיציה שצפויה ליהנות מסביבה של אינפלציה גבוהה וצמיחה חלשה. באפיק הצמוד להתמקד באגרות חוב קצרות שייהנו מהאינפלציה הגבוהה וההפתעות האינפלציוניות שעוד צפויות. באפיק השקלי הסיפור הרבה יותר מורכב שכן סביבה של העלאות ריבית בעולם ועלייה בציפיות לעליית ריבית גם בישראל צפויה לפגוע באפיק השקלי הקצר והבינוני.
עם זאת האפיק השקלי הארוך מתמודד מול כמה כוחות שצפויים לעבוד בכיוונים מנוגדים. בסופו של דבר, לאור ההערכה שלנו כי גם הפד ובוודאי בנק ישראל לא יוכלו לספק מחזור העלאות ריבית מלא, ולאור החולשה בשוקי המניות, בשלב כלשהו הריצה לנכסים בטוחים תוביל לירידה או לכל הפחות ליציבות בתשואות האג"ח הארוכות. על כן, התמהיל הסטגפלציוני משלב צמודות קצרות שייהנו מהאינפלציה ביחד עם השקליות הארוכות שייהנו מהחולשה בשווקים ובפעילות הכלכלית. באפיק הקונצרני, אנו ממשיכים להמליץ על חשיפה מוגברת לאגרות חוב בדירוגים גבוהים עם עדיפות למח"מ קצר כמו הבנקים שמהווים חלופה מצוינת לאג"ח ממשלתיות, עם רמת סיכון נמוכה באופן יחסי.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il