ההייטקיסטים משתלטים על שוק הנדל"ן הישראלי? - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

נחתם התיקון להסכם הגז הטבעי של חברת החשמל עם שותפות תמר

מערכת טלנירי | 24/1, 13:44
בתום משא ומתן ממושך סוכמו ההבנות בין חברת החשמל עם שותפות תמר לגבי התיקון להסכם הגז הטבעי. התיקון להסכם משנה את תנאי ההסכם שנחתם בשנת 2012 באופן שמיטיב עם חברת החשמל, בדגש על מנגנון ההצמדה ומחיר הכמות לרכש.

מידרוג מותירה על כנו דירוג Aa3 להפניקס אחזקות ומשנה את האופק מיציב לחיובי ‎‎

מערכת טלנירי | 18/1, 08:55
דירוג הפניקס ביטוח משקף פרופיל עסקי חזק, המתאפיין בגודל משמעותי, בפיזור טוב יחסית של קווי עסקים ובמערך הפצה רחב התומכים ביכולת יצור הכנסותיהההייטקיסטים משתלטים על שוק הנדל"ן הישראלי?


רוני כהן מנכל חברת אלדר שיווק. צילום: יחצ
סקר אלדר שיווק: כ-27% מרוכשי הדירות בשנה וחצי האחרונות – עובדי ענף ההייטק
שנת הקורונה היטיבה עם ענף ההייטק הישראלי: אקזיטים במיליארדי שקלים, השקעות במיליונים בחברות חדשות, צמיחה של חברות ישראליות לשווי של יותר ממיליארד דולר (חד קרן) וגיוסים של חברות ותיקות וחדשות במאות מיליוני שקלים – כל אלה היו מנת חלקו של ענף ההייטק ב-2020 והמגמה נמשכה גם בשלושת הרבעונים הראשונים של 2021.
הזינוק המטאורי של מניות חברות ההייטק הישראליות והאקזיטים של החברות הותירו בידי עובדי הייטק ישראלים רבים אופציות וסכומי כסף לא מבוטלים שהסתכמו במאות אלפי דולרים ואף יותר. העובדים חיפשו אפיקי השקעה אטרקטיביים לשים בהם את כספם ומצאו אחד בולט – שוק הנדל"ן.
מסקר שערכה חברת אלדר שיווק נדל"ן בקרב כ-2,000 רוכשי דירות בשנה וחצי האחרונות בעשרות הפרויקטים שמשווקת החברה בפריסה ארצית, עולה כי כ-27% מכלל רכישות הדירות בתקופה זו בוצעו על ידי עובדי הייטק - כלומר כמעט כל רוכש שלישי הינו הייטקיסט. כדי לסבר את האוזן, לפי נתוני הרשות לחדשנות, עובדי ההייטק בישראל מהווים כ-10% משוק העבודה הישראלי, כך ששיעור רכישות הדירות שהם ביצעו בשנה וחצי האחרונות מקבל משנה תוקף.
הסקר בדק גם את סוגי הדירות שרוכשים ההייטקיסטים, ומצא כי שווי הדירות הממוצע שהם רכשו בשנה וחצי האחרונות עמד על כ-3 מיליון שקל, לעומת שווי של כ-1.8 מיליון שקל בממוצע הארצי לדירות חדשות שנרכשו. כמובן שהממוצע כולל גם דירות יוקרה שרוכשים עובדי ההייטק לעתים במחירים גבוהים בהרבה. לפי נתוני אלדר שיווק, להלן דוגמאות לעיסקאות:
ברחוב יהודה מכבי, נמכרה דירה בשטח של 103 מ"ר +13.5 מ"ר מרפסת, בקומה 4 ,
ב-6.1 מיליון שקל.
בשכונת יד אליהו נמכרה דירת 3 חדרים בשטח של 83 מר עם 12 מרפסת, בקומה 5, במחיר של 3.1 מיליון שח כולל חניה ומחסן.
במגדל יוקרה ברמת גן, נמכרה דירת 3 חדרים בשטח של 85 מ"ר + 12 מרפסת, בקומה ה-35, תמורת 4.1 מיליון שקל.
בשכונת פארק הים החדשה בבת ים, קו ראשון לים נמכרה דירת 4 חדרים בטח של 108 מ"ר + 14 מרפסת במחיר של 2.850 מיליון שקל.
לדברי רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק, "ההייטקיסטים שחלקם הפכו מיליונרים בשנה החולפת, מעדיפים לרכוש דירות במרכז הארץ עם קירבה למקומות העבודה – ת"א, רמת גן וגם בערי השרון הרצליה, רעננה וכפר סבא, הערים שבהן הריכוזים הגדולים ביותר של חברות הטכנולוגיה וכמובן ערים המכילות מוקדי פנאי בילוי מרכזיים שקוסמים לפלח זה של האוכלוסיה. מדובר בעובדים צעירים יחסית – בשנות ה-20-30 לחייהם, הרוב הם גברים רווקים או זוגות צעירים ללא ילדים. למרבית הרוכשים האלה אין עדיין צורך בבתי ספר או גני ילדים בקרבת הבית, הפרמטרים שמעניינים אותם הם נגישות גבוהה, וקרבה לאזורי בילוי ולמרכזי מסחר".


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il