דויטשה בנק: סקירת השווקים השבועית של הכלכלן הראשי - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירודויטשה בנק: סקירת השווקים השבועית של הכלכלן הראשי


דויטשה בנק
כריסטיאן נולטינג: 266 אלף משרות חדשות נוצרו, האם ההתאוששות איטית יותר?
תמונת המצב בשווקים:
נתוני האינפלציה יהיו במוקד בארצות הברית ואירופה והם בעלי פוטנציאל להזיז את ציפיות השווקים לגבי המדיניות העתידית. הצפי הוא לעלייה שנתית גבוהה במדד המחירים לצרכן שיפורסם ביום רביעי הקרוב אך ירידה לפרטי הנתון תהיה חשובה יותר מהמספר הראשי. מדד המחירים ליצרן צפוי להתפרסם ביום חמישי. נתוני סנטימנט הצרכנים ומכירות קמעונאיות ביום שישי יעזרו להעריך את עוצמתה של ההתאוששות הכלכלית בארצות הברית לאחר האכזבה מדוח התעסוקה ביום שישי האחרון. סין תפרסם מחר את מדד המחירים ליצרן ולצרכן אך עיקר תשומת הלב ביבשת אסיה תהיה לגבי התפתחות נגיף הקורונה במיוחד בהודו שם הבנק המרכזי ההודי נקט בהתערבות מוניטרית לאור המצב. אין פגישות של בנקים מרכזיים גדולים אך פרוטוקולים מישיבת ה-ECB (ביום שישי) יעזרו להבין את הכוונות העתידיות של הבנק. הבנק המרכזי הבריטי הודיע בשבוע שעבר על צמצום תוכנית הרכישות של הבנק. הפאונד נסחר הבוקר בעליות למרות השלכות הבחירות לפרלמנט הסקוטי. נתוני התוצר בבריטניה לרבעון ה-1 ביום רביעי יהיו מבחן.

יומן אירועים כלכליים:
שני:
גוש היורו-מדד ביטחון המשקיעים של Sentix(מאי).
שלישי:
גרמניה- סקר ZEW .
סין-מדד המחירים ליצרן, מדד המחירים לצרכן(אפריל).
רביעי:
בריטניה-תוצר לרבעון ה-1, ייצור תעשייתי(מרץ).
גוש היורו-ייצור תעשייתי(מרץ).
ארצות הברית-מדד המחירים לצרכן(אפריל).
חמישי:
יפן-תוצר לרבעון ה-1, מאזן תשלומים (מרץ).
אוסטרליה- דוח תעסוקה (אפריל).
גרמניה-מדד המחירים לצרכן (אפריל).
ארצות הברית- מדד המחירים ליצרן (אפריל).
שישי:
גוש היורו- פרוטוקולים מישיבת ה-ECB האחרונה.
ארצות הברית- מכירות קמעונאיות(אפריל), סנטימנט הצרכנים של מישיגן(מאי).

ציפיות השווקים: האם נתונים רעים הם דבר טוב?
מדד ה אס אנד פי 500 סיים את שבוע המסחר האחרון בעלייה של 1.2%. העלייה הנאה הזו ביטלה ירידות חזקות ביום שלישי לאחר הערות של שרת האוצר האמריקאית יילן ועליות ביום שישי האחרון לאחר דוח התעסוקה לחודש אפריל שהצביע על 266 אלף משרות חדשות, נמוך משמעותית מן התחזיות. הערותיה של יילן שהריביות עשויות לעלות עם הזמן על מנת למנוע מן הכלכלה להתחמם יתר על המידה אמנם דרכו על אצבעותיו של הפד אך היא ביטאה את המובן מאליו כי הפד יצטרך לבשר על נורמליזציה של המדיניות בזהירות רבה. תגובת השווקים לאכזבה של דוח התעסוקה הזכירה את תגובת השווקים לנתונים רעים לאחר המשבר הפיננסי הגלובלי על ידי פרשנות של חדשות רעות כטובות כי הן מפחיתות את הסיכוי להידוק המדיניות המוניטרית.
שורה תחתונה: השווקים ימשיכו להיות רגישים להודעות הרשמיות מצד הפד וחששות בנוגע לחוזקה של ההתאוששות הכלכלית האמריקאית.

אינפלציה בארצות הברית: לחץ מצד חומרי גלם ושכר עבודה

מבחן נוסף עבור השווקים יהיה מדד המחירים לצרכן ביום רביעי הקרוב ומדד המחירים ליצרן יום לאחר מכן. קריאה גבוהה מאוד של אינפלציה לעומת השנה שעברה צפויה על ידי השווקים(3.6 אחוז). השאלה הגדולה יותר היא כיצד לפרש את הפרטים בדוח האינפלציה. הנרטיב המקובל על ידי הפד הוא כי אינפלציה גבוהה כעת היא זמנית בלבד ונראה ירידה באינפלציה על פני חודשי הקיץ. יחד עם זאת 2 גורמים עשויים לגרום לשוק לאי נוחות. הגורם הראשון הוא ההשפעה של מחירי הסחורות הגבוהים ושיבוש באספקת חומרים כמו המחסור בשבבים. הגורם השני הוא לחץ בשכר העבודה במיוחד בסקטור השירותים שעם פתיחת הכלכלה מחדש נאלץ להתמודד עם כח עבודה שלא ממהר לחזור לעבוד. חששות אינפלציה שכאלה עשויות לגרום ללחץ כלפי מעלה בתשואות אגרות החוב שוב

שורה תחתונה: השטן נמצא בפרטים של דוח האינפלציה הקרוב עם לחצים כלפי מעלה שנצפים בבירור.

סין: תשומת הלב אל עבר ההתאוששות המקומית

נתוני מאזן הסחר ביום שישי האחרון עבור חודש אפריל איששו מחדש את הגידול החזק בייצוא(32.3% לעומת השנה שעברה במונחי דולר) ועלייה גבוהה אף יותר בייבוא (43.1 אחוז). נתוני גידול אלה הם הודות להשפעות בסיס של נגיף הקורונה בשנה שעברה אך הם עדיין מרגיעים לאור חששות בנוגע למחסור בקונטיינרים(גם הדבקות בצוותי אוניות משא).עוד אינפורמציה דרושה בנוגע להשפעות של נגיף הקורונה על הצריכה הפרטית המקומית והשקעה בתשתיות. הנתונים מצביעים על כך שהצריכה הפרטית(על בסיס תקופה של שנתיים על מנת להתמודד עם השפעות הבסיס) האטה יותר מהגידול בכנסה ברבעון ה-1 וזהירות דרושה לאור נתוני מכירות רכבים ואינדיקטורים נוספים. הלוואות חדשות ונתונים לגבי M2 שיצאו הבוקר מצביעים על התכווצות קטנה אך הריביות לטווח הקצר נותרו נמוכות עם סיכון נמוך שנתון האינפלציה לחודש אפריל יגרור שינוי במדיניות: מדד המחירים לצרכן נותר מונע על ידי שינויים במחירי המזון עם כאשר לא נראית זליגה מצד העלייה במדד המחירים ליצרן(יפורסם מחר).
שורה תחתונה: המדיניות המוניטרית בסין נותרת יציבה כאשר התאוששות הצריכה הפרטית מפגרת מאחור אחר הגידול בייצוא.

גוש היורו: תזמון מדיניות ההתאוששות

הבנק המרכזי האירופאי קיים את פגישתו האחרונה ב-22 לאפריל והפגישה הבאה לא צפויה להתרחש עד ה-10 ליוני-עד אז הציפיות לגבי ההתאוששות הכלכלית באירופה עשויות להשתנות דרמטית הודות להתקדמות מבצע החיסונים. בפגישתו באפריל ה-ECB הותיר את תוכנית רכישות האגח שלו ללא שינוי אך אנו ציינו בזמנו כי ההתאוששות הכלכלית עשויה לעודד את הדיון בנוגע להיקף תוכנית הרכישות של הבנק גם אם נשיאת הבנק לאגארד טענה כי זה לא הזמן עדיין. חבר אחד במועצת המנהלים של הבנק כבר הצהיר בפומבי שבפגישת הבנק בחודש יוני עשויה להיות הסכמה על צמצום היקף הרכישות של הבנק ופרוטוקולים מישיבת הבנק האחרונה בחודש אפריל עשויים לרמוז על מידת התמיכה בצעד זה. עד אמצע יוני הבנק המרכזי האירופאי עשוי לקבל תמונת מצב ברורה יותר בנוגע להיקף הסיוע הכספי מצד תוכנית הסיוע האירופאית. מדינות בגוש היורו כבר העבירו את הצעותיהם להוצאות לנציבות האירופאית. הרמוניה מסתמנת העלתה את הציפיות כי חלוקת הכספים(צפויה בחודשים הקרובים) תעבור יחסית חלק ללא התנגדות מצד המדינות הקמצניות יותר.
שורה תחתונה: היקף הרכישות של הבנק עשוי לעלות לדיון ככל שתוכנית הסיוע האירופאית מתקרבת למימוש.

שווקי המניות בארצות הברית: העלייה ברווחי הרבעון ה-1 תומחרה כבר

הירידה האחרונה במיוחד במניות הטכנולוגיה בשבוע שעבר לאחר הערותיה של יילן בנוגע לריבית הייתה צפויה: ריבית גבוהה יותר משמעותה כי רווחי העתיד של החברות מתומחרים בדיסקונט גדול יותר, נושא רגיש במיוחד עבור סקטור הטכנולוגיה. תגובת השווקים באופן כללי לעונת הדוחות של הרבעון ה-1 מסמנת לנו על זהירות מתחת לפני השטח. בממוצע חברות שדיווחו על תוצאות טובות מן הצפי לא זזו ביום שלאחר פרסום הדוחות(עלייה של 0.1 אחוז בממוצע). חברות שהחמיצו את התחזיות נענשות(ירידה של 2.1 אחוז). לכן נראה כי השווקים נוקטים בגישה סקפטית לעבר עונת דוחות יוצאת דופן עד כה-87 אחוז מן החברות במדד אס אנד פי 500 שדיווחו עד כה הכו את תחזיות הרווח, כאשר שיעור ההפתעה ברווח לעומת הצפי עומד על 23.1 אחוז. אינדיקטורים טכניים גם כן מצביעים על כך שתרחיש של נפילה בשווקים עולה אך כל עוד הנתונים הפונדמנטליים תומכים האסטרטגיה של קנית הירידות תמשיך להיות נכונה.
שורה תחתונה: ירידות זמנית בשווקים ייתכנו אך הגורמים הפונדמנטליים נותרו חזקים.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il