סקירה שבועית קולמקס שוקי הון, רון אייכל - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירוסקירה שבועית קולמקס שוקי הון, רון אייכל


רון אייכל קולמקס שוקי הון צילום: יחצ
ה-S&P 500 חוצה את רף ה-4,000 נקודות, וכמה אפסייד מוערך לשיכון ובינוי ולמניית פתאל?
עיקרי הדברים
האופטימיות נמשכת ומדד ה-S&P 500 חוצה השבוע את רף ה-4,000 נק'. מניות ה"צמיחה" רושמות תשואה עודפת על מניות ה"ערך"
האינדיקטורים בארה"ב לרוב תמכו בעליות השערים ובמיוחד תוכניתו של הנשיא האמריקאי להשקעות בתשתית
בשבוע הקרוב יתרכזו המשקיעים בהזמנות ממפעלים בארה"ב והזמנות של מוצרים בני קיימה (יום ב') ופרסום פרוטוקול ישיבת ה-Fed מה-17 למארס (יום ד')האופטימיות נמשכת וה-S&P 500 חוצה את רף ה-4,000 נקודות
חרף שבוע המסחר המקוצר (השווקים היו סגורים ביום ו' האחרון, לרגל ציון "יום שישי הטוב") המדדים העיקריים רשמו עליות. מדד ה-S&P 500 ייצר חדשות כאשר ביום חמישי חצה את רף 4,000 לראשונה. גם מדד S&P MidCap 400 גם קבע שיא חדש במהלך יום המסחר. מדד הטכנולוגיה, ה-Nasdaq, הוביל את העליות, כאשר הוא נעזר במניות המוליכים למחצה והחומרה, כמו גם בעלייה נאה במניות פייסבוק. ענפי הצריכה וחומרי הגלם נותרו מאחור, כאשר מניות ה"צמיחה" רשמו תשואה עודפת על פני מניות ה"ערך", לראשונה מאז ינואר.דאגות מקריסת קרן השקעות מוחלפות באופטימיות באשר להשקעות בתשתית
שבוע המסחר החל בנימה מעורבת כאשר נותר החשש מפני ההשפעה של קריסת קרן הגידור Archegos Capital Management, שפעלה ככלי להשקעה משפחתית. לאחר שספגה הפסדים כבדים באחזקותיה חברות התקשורת והאינטרנט בארה"ב ובסין, נאלצה Archegos להנזיל פוזיציות גדולות במניות אחרות והדבר הביא לירידה במחירי המניות. בנוסף, גם שני בנקים עולמיים גדולים שהשתתפו בעסקאות החלפה עם Archegos הזהירו את המשקיעים כי הם עלולים לסבול מהפסדים משמעותיים.
החששות מהעניין פחתו במהירות והמשקיעים שוב התמקדו בתשואות האג"ח ובתקווה לצמיחה כלכלית מהירה יותר. נראה, כי הסנטימנט הונע בעיקר מתוכנית ההשקעה בתשתית של הנשיא ג'ו ביידן, שאותה חשף ביום רביעי. הצעת החוק תגדיל במידה ניכרת את ההוצאות על תשתיות אינטרנט ותחבורה, כמו גם מחקר ופיתוח. עלותה היא 2.25 טריליון דולר, עלות החבילה הייתה בקצה התחתון של הציפיות, אם כי ביידן אמר כי באפריל תיחשף חבילה שנייה המתמקדת בהוצאות בתחומי הבריאות, החינוך והטיפול בילדים. התוכנית של ביידן לא כללה העלאת מס על בעלי הכנסה גבוהה יותר, כפי שחלקם שיערו, אך היא כללה העלאת שיעור מס החברות העליון בחזרה ל-28%, כדי לכסות את ההוצאה.

מדד ה-ISM מזנק לרמה הגבוהה ביותר זה 4 עשורים
הנתונים הכלכליים של השבוע המשיכו לתמוך בשווקים. ביום שלישי פורסם כי מדד אמון הצרכנים של ה- Conference Board, רשם בחודש מארס את העלייה החדה ביותר זה כמעט 18 שנה, בעוד שציפיות הצרכנים הגיעו לרמה הגבוהה ביותר מאז קיץ 2019. גם מדדי הייצור האזוריים הפתיעו לצד החיובי. מדד הפעילות היצרנית, ה-ISM ​​הגיע לרמתו הגבוהה ביותר מאז דצמבר 1983, 64.7 נק'. נראה כי מזג האוויר הקשה בחודש פברואר תרם את חלקו.
נתוני שוק העבודה שפורסמו במהלך השבוע היו קצת יותר מעורבים, אם כי זה נראה כי הדבר הפחית מן החשש שחלק מהכלכלה נמצא בסכנת התחממות יתר. סיכום נתוני המשרות במגזר הפרטי, ADP, לחודש מרץ החמיץ במעט את התחזיות. התביעות השבועיות למחוסרי עבודה עלו ל-719,000, משפל של 658,000 בשבוע שעבר. דוח השכר החודשי של משרד העבודה אמור היה להתפרסם ביום שישי, לאחר שהשווקים נסגרו במשך השבוע. עם זאת, סיום השבוע היה חיובי כאשר דווח כי מספר המשרות החדשות בחדש מארס ללא חקלאות הסתכמו ב-916 אלף, לעומת צפי לכדי 468 אלף בלבד. שיעור האבטלה ירד מ-6.2% לכדי 6.0%.
נתוני שוק העבודה במהלך השבוע הביאו לירידה של התשואות לפדיון באגרות החוב הארוכות של ממשלת ארה"ב.
אירופה בקצרה
צרפת מכריזה על נעילה לאומית שלישית - נשיא צרפת, עמנואל מקרון, קבע נעילה שלישית בפריסה ארצית שתמשך חודש כדי לרסן את הקפיצה בנתוני ההדבקויות. ממשלת אירלנד הודיעה כי תבטל מגבלות בקצב איטי יותר ממה שתוכנן בעבר, מכיוון שמסע החיסונים שלה הושק אך קיים מחסור באספקה ​מ​חברת AstraZeneca. הממשלה האירית תכננה פתיחה רחבה יותר של המשק ב-5 באפריל, אך כעת תדחה את מרבית הצעדים לחודש מאי.

המתיחות באשר לחיסונים עולה - נציב האיחוד האירופי לענייני פנים, תיירי ברטון, אמר כי הגוש יבטיח שחיסוני AstraZeneca המיוצרים בתוך האיחוד האירופי יישארו שם עד שהחברה תמלא את התחייבויותה כלפי האיחוד. הוא גם אמר כי האיחוד האירופי אינו זקוק לחיסון הספוטניק הרוסי משום שהיה ביכולתו לייצר מספיק מנות עד סוף יוני בכדי לחסן את האוכלוסייה. עם זאת, בהמשך מהקרמלין נמסר כי מקרון ומרקל קיימו שיחות עם הנשיא ולדימיר פוטין בכדי לספק את חיסון הספוטניק. מנהיג אוסטריה סבסטיאן קורץ אמר כי מדינתו צפויה להזמין אספקת החיסון הרוסי בשבוע הבא. גרמניה, צרפת ומדינות אחרות המשיכו להגביל את השימוש בחיסון של AstraZeneca, מה שגרם לרגולטור הרפואי של הגוש לומר כי אין שום ראיות התומכות במגבלות כלשהן.

האינפלציה בגוש האירו מואצת - האינפלציה ב-19 מדינות גוש האירו עלתה בחודש מרץ ל-1.3% לעומת 0.9% בפברואר מפאת מחירי אנרגיה הגבוהים יותר וזינוק במחירי מזון (שאינם מעובדים). זאת, על פי הערכות הבזק. הבנק המרכזי באירופה אמר כי יחול זינוק זמני באינפלציה, ולאחר מכן יתמתן לרמה הנמוכה מ-2%.

הזירה הטכנית

נחושת (1HG, 3.9905 דולר)
הנחושת הייתה עדה לעליית מחירים פנומנלית מאז חודש מארס 2020, כאשר המגפה התגברה, וכתוצאה מכך היו נעילות ברחבי העולם. המתכת נתמכה על ידי מדיניות מוניטרית חסרת תקדים, ריביות נמוכות במיוחד וחשוב מכך, תשואות ריאליות נמוכות או שליליות.
סביבה כזו הופכת השקעות שאינן מניבות ריבית כמו נחושת, זהב, כסף ופלטינה אטרקטיביות יותר ככל שנותר הפוטנציאל להעלאת מחירים.
עם זאת, ממשלות מנסות לשנות את המגמה בשנת 2021 באמצעות השקת החיסונים לקורונה והתקווה נראית באופק. התחזית לתוצר הגלובלי צופה לצמיחה של 5.5% בשנת 2021, על פי קרן המטבע הבינלאומית תוך כדי שמגבלות הנעילה מוסרות. בנוסף לכך, נתוני ה-PMI היצרניים בארה"ב מצביעים על התאוששות חזקה בתפוקת המפעלים - כאשר נחושת מהווה מרכיב חיוני בתחום האלקטרוניקה, המכוניות והחלל.
כידוע, סין היא השחקנית הדומיננטית בשוק הנחושת. לפי קרן המטבע התוצר הסיני צפוי לעלות בכ-7% בשנת 2021. זה מבשר טובות עבור שוק הנחושת בהתחשב בכך שסין היא צרכנית הנחושת הגדולה ביותר - המהווה כ-50% מהצריכה העולמית בשנים קודמות.
טכנית, הסחורה נמצאת בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 2.4458 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 4.1188 דולר.

שיכון ובינוי (שיכון ובינוי, 1,930 אג')
שיכון ובינוי היא חברת תשתיות ונדל"ן. החברה היא גלובלית, פועלת באמצעות חברות-בת בישראל ובעולם ביותר מ-20 מדינות, על פני 4 יבשות, בתחומים כגון: תשתיות, יזמות נדל״ן, אנרגיה וזכיינות.
הודות לעלייה משמעותית ברווחי הרבעון הרביעי, חברת הנדל"ן והתשתיות סיכמה את שנת 2020 עם רווח של 181 מיליון שקל. התוצאה השנתית הושגה לאחר עלייה משמעותית ברווח ברבעון הרביעי של השנה, שאותו סיימה החברה עם רווח של 121 מיליון שקל לעומת הפסד של 82 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019.
החברה רשמה עלייה ברווח במרבית המגזרים - תשתיות, נדל"ן ואנרגיה. הכנסות החברה ב-2020 עלו בכ-15% ל-6.6 מיליארד שקל לעומת 6.5 מיליארד שקל ב-2019.
ההתייעלות בחברה סייעה לעלייה בשיעור הרווח הגולמי ל-15.2% מסך ההכנסות לעומת 13.7% ב-2019. הרווח הגולמי עמד על מיליארד שקל לעומת 891 מיליון שקל ב-2019.
טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 1,135 אג'. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 2,292 אג'.

פתאל החזקות (פתאל, 36,180 אג')
רשת המלונות פתאל סיימה את 2020 עם הפסד מהותי של 1.3 מיליארד שקל, שנבע מנפילה חדה בפעילות. בסיכום שנתי ההכנסות נפלו ב-64.3% והסתכמו ב-1.9 מיליארד שקל והתפוסה הממוצעת לחדר במלונות הרשת נפלו מרמה של 78.9% בשנת 2019 לכדי 29.4% ב-2020.
ברבעון הרביעי של שנת 2020 נרשם הפסד המיוחס לבעלי המניות של כ-378.3 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ-820 אלף שקל ברבעון הרביעי של שנת 2019. בנטרול IFRS 16 החברה מסיימת את הרבעון הרביעי של שנת 2020 בהפסד המיוחס לבעלים של כ-340 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של כ-36 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנת 2019.
בין הפעולות שביצעה הרשת היתה צמצום משמעותי של ההוצאות בשה שחלפה. תשלומי דמי השכירות צומצמו בכ-260 מיליון ש"ח והרשת הקטינה את הוצאות השכר והתשלומים לספקים בכ-50%, וכן, צמצמה ודחתה את התשלומים לרשויות במדינות בהן היא פועלת, בכ-291 מיליון שקל. בנוסף, מכרה הרשת 3 בתי מלון בעסקה שהניבה לה מזומנים בהיקף של 200 מיליון שקל.
לפי הערכות החברה הכנסותיה וה-EBITDA יעלו בשנת 2021. זאת בהסתמך על שקלול בין תיירות פנים לתיירות נכנסת לכל אחת מהמדינות בה הקבוצה פועלת. על פי הערכותיה ההכנסות בשנת 2021 ינועו בין 3.6-3 מיליארד שקל וה-EBITDA ינוע בין 800 מיליון לכ- 1.15 מיליארד שקל. ברור כי מדובר בתחזיות אשר בחלקן אינן בשליטת החברה. הנחות החברה מבוססות על שלל גורמים ובהם גם חיצוניים.
טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 9,631 אגורות. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 57,634 אג'.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il