לידר שוקי הון: סקירת מאקרו שבועית - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירולידר שוקי הון: סקירת מאקרו שבועית


לידר שוקי הון
הנתונים הכלכליים מצביעים על התרחבות מהירה בפעילות בארה"ב, כולל נתוני תעסוקה, אמון צרכני ופעילות תעשייתית
בשבוע האחרון (מקוצר בשל חג הפסחא) השווקים עלו על רקע הכרזת ביידן ביום רביעי לגבי תוכנית פיסקאלית נוספת לעידוד ההשקעות בתשתית, אנרגיה נקייה ותחבורה בהיקף של 2.25 טריליון דולר, זאת למרות שהתוכנית כוללת העלאת מיסי חברות מ- 21% ל- 28%. פורסמו שורה של נתונים חיוביים בארה"ב, כולל זינוק באמון הצרכני ובמדד מנהלי הרכש בתעשייה. ביום שישי נתוני התעסוקה הפתיעו לטובה. לעומת החדשות החיוביות מכיוונה של ארה"ב, תהליך ההתחסנות באירופה מקרטע וצרפת הכריזה על כניסה לסגר שלישי.

מאקרו ישראל:
לא פורסמו נתונים כלכליים בשבוע האחרון בשל תקופת החגים.
סביבת האינפלציה:
בחודש מרץ השקל יוסף ב-0.97% מול סל המטבעות עקב פתיחה מוצלחת של המשק הישראלי. השקל יוסף בעיקר מול היורו ופוחת קלות מול הדולר.
קרטל הנפט OPEC החליט להגדיל בהדרגה את תפוקת הנפט עם הגידול בביקוש העולמי.
מחירי הדלקים עלו ב- 0.8% באפריל, עקב כך תחזית המדד עודכנה ל- 0.3%.

ארה"ב: האצה מהירה בפעילות
בחודש מרץ נוספו 916 אלף מועסקים חדשים (הצפי היה ל- 660 אלף).
שיעור האבטלה ירד ל- 6.0% מ- 6.2% בפברואר, אך שיעור האבטלה "הרחב" עומד על 9.1%.
מדד האמון הצרכני זינק ב- 19.3 נקודות ל- 109.7 (הצפי היה ל- 96) על רקע העברת תמיכות של 1,400 דולר למרבית האוכלוסייה.
מחירי הבתים ממשיכים לעלות: 11.1% שנה אחורה עד ינואר מ- 10.1% ב- 2020.
במרץ מדד מנהלי הרכש ISM בתעשייה זינק ב- 3.3 נק' ל- 64.1, הרמה הגבוהה ביותר מאז דצמ' 1983. רכיב המחירים נותר גבוה ומאותת על לחצי אינפלציה.

אירופה: התמתנות באינפלציית הליבה

במרץ אינפלציית הליבה התמתנה ל- 0.9% שנה אחורה, לעומת 1.1% לפני חודש (הצפי היה ל- 1.1%). מחירי הסחורות ללא אנרגיה התמתנו ל- 0.3% מ- 1.0%.
סין: ההתרחבות נמשכת
במרץ מדד מנהלי הרכש בתעשייה עלה ב- 1.3% ל- 51.9 נק' (הצפי היה ל- 51.0).

שוק האג"ח: הלחץ לעליית תשואות בארה"ב נמשך
השווקים היו סגורים בשישי ולא הספיקו להגיב לנתוני התעסוקה החיוביים בארה"ב.
הנתון הכלכלי החשוב ביותר בשבוע הקרוב בארה"ב: מדד ISM בענפי השירותים אשר צפוי להצביע על התרחבות מהירה עם הסרת מגבלות ומתן 1,400$.
הלחץ לעליית תשואות בארה"ב צפוי להימשך על רקע התוכניות הפיסקאליות.
בארץ - האוצר ישמור על קצב גיוס של 11 מיליארד ₪ בחודש אפריל. אנו צופים ירידה מתונה בהיקף הגיוסים במחצית השנייה של השנה.
נדמה ששוק האג"ח מתמחר אינפלציה גבוהה מדי בשנים הבאות בישראל.


זום אין: התוכניות הפיסקאליות של ביידן יתמכו בצמיחה
ביידן הציג את תוכניתו להאצה בהשקעות בהיקף של 2.25 טריליון דולר.
מדובר בהוצאה אשר תתפרס על 8-10 השנים הבאות.
במקביל, ביידן מציע להעלות את שיעור המיסוי על חברות מ- 21% ל- 28%.
מדובר בתוספת הכנסה צפויה של 1.3 טריליון דולר.
באמצע אפריל, ביידן יציג תוכנית נוספת לגבי השקעה בהון אנושי (1.7$ טריליון).
אם ייושמו במלואן, התוכניות צפויות לתרום כ- 0.7%-1.0% לצמיחה ב- 2022.

מאקרו חו"ל.
ארה"ב: גידול חד במספר המועסקים
בחודש מרץ נוספו 916 אלף מועסקים חדשים, זאת לעומת הציפיות ל- 660 אלף בלבד. בנוסף, אומדן המועסקים לחודשים ינואר-פברואר עודכן כלפי מעלה ב- 156 אלף מועסקים. פרטים נוספים כוללים:

למרות הגידול החד במספר המועסקים, עדיין סך המועסקים נמוך ב- 8.5 מיליון יחסית לפברואר 2020, ערב הקורונה:


בהסתכלות ענפית, נוספו 280 אלף מועסקים בענפי האירוח והפנאי, 110 אלף בענף הבנייה, 53 אלף בתעשייה ו- 66 אלף בשירותים עסקיים ומקצועיים. הסקטור הציבורי הוסיף 136 אלף מועסקים, בפרט בחינוך על רקע פתיחת מוסדות החינוך.
רבים ציפו לגידול חד יותר בענף אירוח ופנאי (מעל 400 אלף) עקב הסרת המגבלות במדינות רבות. בנוסף, טקסס נפתחה רק במחצית השנייה של חודש מרץ. לכן, קיימת ציפייה לנתונים חזקים גם ברבעון ב', סביב מיליון מועסקים חדשים לחודש בממוצע.
עדיין מספר המועסקים בענף אירוח ופנאי נמוך ב- 3.1 מיליון לעומת ערב המשבר. הגרף הבא מציג את אובדן המועסקים לפי סקטורים:


שיעור האבטלה ירד ל- 6.0% במרץ (לפי סקר משקי הבית) מ- 6.2% בחודש פברואר. שיעור ההשתתפות עלה מעט ל- 61.5% מ- 61.4%. חשוב להדגיש שבדומה לסטטיסטיקה בישראל, שיעור האבטלה הרשמי לא משקף את מצב שוק העבודה במלואו. בנוסף ל- 9.7 מיליון מובטלים "רשמיים" (אשר חיפשו עבודה באותו חודש) יש להוסיף את הבלתי מועסקים אשר עזבו את כוח העבודה מאז המשבר (לא חיפשו עבודה), ואת הגידול במספר העובדים באופן חלקי שלא מרצונם. ניתוח של האבטלה הרחבה מראה שיעור של 9.1%, עדיין שיעור גבוה יחסית:


השלכות: ארה"ב מתקדמת מהר יחסית בתהליך ההתחסנות, והכלכלה נפתחת בקצב מהיר. רבים (Jefferies) צופים שיעור אבטלה נמוך בסוף השנה, קרוב ל- 4%. אם כן, קיימת ציפייה שהפד יתחיל להכין את השווקים לגבי הסבירות לצמצום בהיקף הרכישות (tapering) בסוף השנה או תחילת 2022. שינוי נימה על ידי הפד צפוי לתמוך בהמשך מגמת עליית תשואות ארוכות לכיוון 1.8%-1.9% עד סוף השנה.

נתוני מאקרו חשובים שיתפרסמו בעולם: יום שני: ארה"ב: מדד מנהלי הרכש ISM בענפי השירותים (מרץ), ההזמנות בתעשייה (פברואר). שלישי: סין: מדד מנהלי הרכש Caixin (מרץ). חמישי: גרמניה: הזמנות חדשות בתעשייה (פברואר). ארה"ב: מספר דורשי העבודה החדשים בשבוע האחרון. שישי: ארה"ב: מדד מחירי היצרן PPI (מרץ).


זום אין: התוכניות הפיסקאליות של ביידן יתרמו לצמיחה
ביידן הציג את תוכניתו להאצת ההשקעות בהיקף של 2.25 טריליון דולר עבור השקעות בתשתית, אנרגיה נקייה ותחבורה (שדות תעופה, כבישים וכו') ותשתית אינטרנט (פס רחב).
מדובר בהוצאה אשר תתפרס על 8-10 השנים הבאות.
במקביל, ביידן רוצה להעלות את שיעור מס חברות מ- 21% ל- 28% (כנראה בהדרגה). כידוע, טראמפ הוריד את שיעור מס החברות מ- 39.6% ל- 21% עם כניסתו לתפקיד. בפועל, שיעור המס האפקטיבי נמוך יותר (ראה גרף). תוכניתו של ביידן צפויה להביא לתוספת הכנסה ממיסים של 1.3 טריליון דולר אשר תממן כ- 60% מהגידול בהוצאה. היתר ימומן על ידי גידול הגירעון הפדרלי.


אם תיושם במלואה, התוכנית זו צפויות לתרום כ- 0.5% לצמיחה ב- 2022 ו- 140 מיליארד דולר לגירעון הפדרלי. כאמור, מדובר בתוכנית ארוכת טווח אשר תתפרס על פני העשור הבא. Jefferies צופה צמיחה של 5.2% ב- 2022 לאחר 6.9% ב- 2021.
בנוסף, באמצע אפריל ביידן יציג תוכנית נוספת לגבי "השקעה בהון אנושי" (סביב 1.7 טריליון דולר) בתחום החינוך, בריאות ורווחה (אין עדיין פרטים לגבי תוכנית זו) אשר תמומן (לפחות באופן חלקי) על ידי עלייה בשיעור מס הכנסה על יחידים אשר מרוויחים מעל 400 אלף דולר לשנה. כלומר, מדובר בתוכניות כוללות של כ- 4 טריליון דולר והיפוך מדיניותו של טראמפ בתחום המיסוי (הכבדה על נטל המס). לכן, נדמה שהפעם צפויה התנגדות יותר חזקה בקרב הרפובליקנים.
ניתן להעריך, כי אם ייושמו במלואן, שתי התוכניות הפיסקאליות צפויות לתרום כ- 0.7%-1.0% לצמיחה ב- 2022.
השלכות: ביידן שואף ליישם מספר תוכניות פיסקאליות רחבות היקף (לאחר שאושרה חבילת סיוע של 1.9 טריליון דולר), כאשר העלאת המיסים תממן רק חלק מהגידול בהוצאה התקציבית. נדמה שמדיניותו צפויה לתמוך בהמשך לחץ לעליית תשואות בתקופה הקרובה, בפרט על רקע הסרת המגבלות על הפעילות, נתונים כלכליים חיוביים, והאצה צפויה באינפלציה בחודשים הקרובים.

הדו"ח מתבסס על מידע אשר פורסם לכלל הציבור, על ידי החברות הנסקרות בו וכן על הערכות ואומדנים ומידע אחר אשר לידר ושות' בית השקעות בע"מ ("לידר ושות'") מניחה שהינו מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות ביחס למידע. עם זאת, מודגש כי אין לידר ושות', מחברי הדו"ח ועורכיו אחראים למהימנות המידע המפורט בדו"ח, לשלמותו, לדיוק הנתונים הכלולים בו או לכל השמטה, שגיאה או ליקוי אחר בדו"ח. הדו"ח מופנה רק למשקיעים מוסדיים מקצועיים כחומר מסייע ואין לקבל על סמכו בלבד החלטות השקעה כלשהן. לידר ושות', מחברי הדו"ח ועורכיו לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרמו, אם יגרמו, כתוצאה משימוש בדו"ח זה ו/או כתוצאה מהסתמכות עליו. הדו"ח אינו מתיימר להיות ניתוח מלא של כל העובדות וכל הנסיבות הקשורות לאמור בו, והדעות האמורות בו עשויות להשתנות ללא כל מתן הודעה נוספת. קורא דו"ח זה אינו יכול להניח כי הסתמכות על הדעות וההמלצות המובאות בו, תיצור עבורו רווחים. הדו"ח אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכוש או הזמנה למכור את ניירות הערך הנזכרים בו. לפיכך, אין להסתמך על המידע הכלול בדו"ח ואין בו כדי להחליף שיקול דעת עצמאי וקבלת ייעוץ מקצועי, לרבות מיועץ השקעות אשר ייעוצו מתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. הנחת קורא הדו"ח צריכה להיות שלידר ושות', עובדים ונושאי משרה בה, בעלי השליטה בה, וחברות בנות או קשורות שלהם ("קבוצת לידר") מחזיקים בניירות הערך ו/או בנכסים הפיננסיים המתוארים בדו"ח ("ניירות הערך") ו/או שיש להם זיקה אחרת לניירות הערך וכן שהם יקנו או ימכרו את ניירות הערך כולם או חלקם אחרי או לפני הוצאת הדו"ח.
לידר ושות' ותאגידים מקבוצת לידר עוסקים בחיתום, שיווק השקעות, ניהול תיקי השקעות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, תיווך בעסקאות בניירות ערך, השק עות בניירות ערך לחשבון עצמם, ניהול והשקעה במיזמי הון סיכון ומיזמי private equity, בפעילויות מסחריות אחרות ופעילויות אחרות בשוק ההון. הדו"ח יכול שיתייחס לניירות ערך שללידר ושות' יש זיקה אליהם מכח השתייכותה לקבוצת לידר ו/או בשל התמורה שקיבלה או תקבל לידר ושות' או תאגיד אחר מקבוצת לידר מאת מנפיקי ניירות הערך ו/או מוכריהם ו/או מפיציהם במסגרת מתן שירותים בשוק ההון לרבות שירותי חיתום, ו/או בשל החזקה בניירות הערך האמורים ו/או ביצוע עסקאות בהם על ידה או על ידי גורמים אחרים מקבוצת לידר.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il