עפר קליין מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים: ההצלחה של מודרנה מעלה את הסיכוי שהחיסון יופץ בישראל מוקדם יותר ובכמות משמעותית יותר - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירועפר קליין מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים: ההצלחה של מודרנה מעלה את הסיכוי שהחיסון יופץ בישראל מוקדם יותר ובכמות משמעותית יותר


עפר קליין קרדיט צילום: יונתן בלום
מעלה את הסיכוי שנראה תגובות "פוסט קורונה בשווקים הפיננסים"‎
לדברי עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים:ההצלחה של מודרנה מעלה את הסיכוי שהחיסון יופץ בישראל מוקדם יותר ובכמות משמעותית יותר. ומעלה את הסיכוי שנראה תגובות "פוסט קורונה בשווקים הפיננסים"

כבר לא לבד, שבוע לאחר הפרסום של Pfizer ו-BioNTech במרוץ לחיסון, גם חברת התרופות Moderna פרסמה תוצאות ראשוניות מהשלב השלישי של החיסון לנגיף הקורונה והתוצאות היו אף יותר טובות עם יעילות של כ-94 אחוזים. ההצלחה של מודרנה מעלה את הסיכוי שהחיסון יופץ בישראל מוקדם יותר ובכמות משמעותית יותר, דבר שיקדם את הצמיחה בשנת 2021. יחד עם זאת, עדיין בהשוואה בינלאומית ישראל רכשה פחות חיסונים לנפש מרוב מדינות המערב.אומנם מדובר בתוצאות ראשוניות אך להערכתנו ההודעה תומכת בכך שנראה תגובות "פוסט קורונה" בשוק בהם היתללות עקום התשואות, עלייה בציפיות לאינפלציה והתאוששות בסקטורים שנפגעו חזק מהריחוק החברתי.בעקבות נתוני הצמיחה וההתקדמות בפיתוח החיסון - אנו מעדכנים את תחזית הצמיחה השנה כלפי מעלה למינוס 3.5 – 4.0 אחוזים (מינוס 5% באומדן הקודם), ופלוס 4.4 אחוזים ב-2021

התוצר בישראל ברבעון השלישי צמח בקצב מהיר של 8.4 אחוזים (או 37.9% בשיעור שנתי), טוב מהערכות המוקדמות בזכות התאוששות מהירה של הצריכה הפרטית (44%), יצוא הסחורות והשירותים (עם זינוק חריג ותמוה של 200% ביצוא היהלומים).

למרות הצמיחה המהירה היא לא מספיקה לפצות על האובדן במחצית הראשונה של השנה, כך שהתוצר נמוך ב-1.4 אחוזים בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה. יחד עם זאת, בהשוואה בינלאומית מצבה היחסי של ישראל טוב ממרבית המדינות המפותחות.בעקבות הפרסום (וההתקדמות בפיתוח החיסון – ראו בהמשך), אנו מעדכנים את תחזית הצמיחה השנה למינוס 3.5 – 4.0 אחוזים (מינוס 5% באומדן הקודם), ו‑4.4 אחוזים ב-2021 (בהנחה שהחיסון יופץ באופן משמעותי מחצית השנייה של השנה). הנתון גם תומך בדעתנו שבנק ישראל ייקח הפוגה ארוכה לפני שישקול הרחבה נוספת, במיוחד לאחר ההרחבה בהודעה הקודמת והדיווחים על ההתקדמות בפיתוח החיסון.היצוא הישראלי שומר על יציבות למרות המגפה העולמית

נתוני סחר הסחורות של ישראל נותרו יציבים בחודשיים האחרונים, למרות הסגר השני. באוקטובר יצוא הסחורות (מנוכה עונתיות, ללא אוניות מטוסים ויהלומים, במונחים דולריים) עלה ב-1 אחוזים לרמה הגבוהה ביותר מאז פרוץ המגיפה, ולאחר עדכון כלפי מעלה של נתוני החודשיים הקודמים. במקביל, יבוא הסחורות (אותה הגדרה) ירד ב-3 אחוזים, בעיקר בשל ירידה ביבוא הרכבים (שהיה גבוה בספטמבר). אך בניכוי השפעת יבוא הרכבים יבוא מוצרי הצריכה ממשיך להיות גבוה ומהווה סימן לאופטימיות של הצרכנים.בריטניה צמחה בשיעור חריג ברבעון השלישי, אך בהשוואה בינלאומית מצבה החלש ביותר מבין כל הכלכלות הגדולות.

נתוני הצמיחה הראשוניים בבריטניה לרבעון השלישי אמנם היו חריגים עם גידול של 78 אחוזים בשיעור שנתי. למרות זאת התוצר עדיין נמוך ב-9.6 אחוזים בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה, כך שמצבה של בריטניה החלש ביותר מבין כל הכלכלות הגדולות.להערכתנו, ההגבלות החדשות על הפעילות הכלכלית הפכה את כיוון הצמיחה ברבעון האחרון, דבר שהוביל את הבנק המרכזי להרחיב את תוכנית רכישות האג"ח שלו ומקרב את הממשלה להאריך את תקופת תשלומי דמי האבטלה המיוחדים. הערפל לגבי הסכם הסחר עם האיחוד האירופאי עוד לא התפוגג, דבר שמהווה משקולת שלילית על ההשקעות במדינה. בנוסף, הממשל החדש בארה"ב צפוי להיות פחות אוהד את הממשל בבריטניה דבר שמחליש את עמדתו במשא ומתן מול האירופאים. לכן, אנו סבורים שגברו הסיכויים שהצדדים יגיעו להסכם עקרוני (או דחייה) לפני סוף השנה.

בארץ

כבר לא לבד. שבוע לאחר הפרסום של Pfizer, גם חברת התרופות הבינלאומית Moderna פרסמה תוצאות חיוביות. ההצלחה של מודרנה מעלה את הסיכוי שהחיסון יופץ בישראל מוקדם יותר ובכמות משמעותית יותר.
התוצר בישראל זינק ברבעון השלישי של השנה. בעקבות זאת (וההתקדמות בפיתוח החיסון) אנו מעדכנים את תחזית הצמיחה השנה למינוס 4.0-3.5 אחוזים (מינוס 5% באומדן הקודם), ופלוס 4.4 אחוזים ב-2021.
חברת הדירוג הבינלאומית S&P אישרה את דירוג האשראי של ישראל על AA מינוס, עם אופק יציב.
במחצית השנייה של אוקטובר ביטחון משקי הבית ושוק העבודה השתפרו עם ההקלה בהגבלות הממשלה.
מדד המחירים לצרכן לאוקטובר עלה ב-0.3 בהתאם להערכתנו. התחזית שלנו לאינפלציה קדימה גבוהה מהתחזית הנגזרת משוק ההון.
נתוני סחר הסחורות של ישראל נותרו יציבים באוקטובר וקרובים לרמות שנרשמו ערב המשבר.


בעולם

מסתמן שההגבלות המחמירות באירופה עצרו את התפשטות המגיפה אך גם הפכו את כיוון הצמיחה. לעומת זאת, בארה"ב קרובים לאיבוד שליטה על התחלואה.
בריטניה צמחה בשיעור חריג ברבעון השלישי, אך בהשוואה בינלאומית מצבה החלש ביותר מבין כל הכלכלות הגדולות. בריטניה והאיחוד עדיין לא חתמו על הסכם סחר, כאשר יכולת המיקוח של בריטניה נחלשת לאור העובדה שהממשל החדש בארה"ב צפוי להיות פחות אוהד.
הממשל בסין ממשיך להיכנס ל"וואקום" שהותירה ארה"ב בנושא הגלובליזציה עם השתתפות בהסכם הסחר אסיה-פאסיפיק. בסין עצמה, התאוששות הצריכה הפרטית ממשיכה לצמצם את הפער מול התעשייה.
ענקי הטכנולוגיה הסיניים נמצאים תחת זכוכית מגדלת בארה"ב ובאירופה, וכעת גם הרגולציה בסין בוחנת התנהגות מונופוליסטית שלהם.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il