דויטשה בנק- סקירת שווקים 12.10.20 - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירודויטשה בנק- סקירת שווקים 12.10.20


דויטשה בנק
העימות השני המתוכנן בין הנשיא טראמפ למועמד לנשיאות ביידן בוטל רשמית. ניסיונות להגיע להסכמה על חבילת תמריצים פיסקלית נוספת עשויים להיכשל

תמונת המצב בשווקים:


העימות השני המתוכנן בין הנשיא טראמפ למועמד לנשיאות ביידן בוטל רשמית. ניסיונות להגיע להסכמה על חבילת תמריצים פיסקלית נוספת עשויים להיכשל. ישיבה מתוכננת של מועצת האיחוד האירופי בימים חמישי ושיש תתמקד בעליית מקרי ההדבקה באירופה ובמשא ומתן עם בריטניה בנוגע לברקזיט. בגזרת הבנקים המרכזיים נקבל השבוע החלטות מהבנק המרכזי הקוריאני והאינדונזי. מבחינת פרסום נתוני מאקרו השבוע יפורסמו נתונים חודשיים של מדדי המחירים לצרכן והיצרן, ייצור תעשייתי, מכירות קמעונאיות יחד עם נתוני אבטלה שבועיים ביום חמישי. בגוש היורו נתון אינפלציה סופי לחודש ספטמבר צפוי לאשר את טרנד הדפלציה מחודשים קודמים. סקר של מכון ZEW שיפורסם מחר בגרמניה עשוי להצביע על ירידה בסנטימנט עקב עליית מקרי ההדבקה בנגיף הקורונה ברחבי היבשת. בסין צפויים להתפרסם נתוני אינפלציה, סחר, אשראי והשקעות השבוע.


יומן אירועים כלכליים:


שני:


בריטניה- מכירות קמעונאיות ספטמבר.


שלישי:


סין- נתוני סחר  ספטמבר.


גרמניה, גוש היורו – סקר מכון ZEW.


ארצות הברית- מדד המחירים לצרכן ספטמבר.


רביעי:


יפן-ייצור תעשייתי אוגוסט


גוש היורו- ייצור תעשייתי אוגוסט.


ארצות הברית-מדד מחירים ליצרן ספטמבר.


חמישי:


סין- מדד מחירים לצרכן, יצרן ספטמבר.


גוש היורו- מפגש מועצת האיחוד האירופי.


שישי:


ארצות הברית- מכירות קמעונאיות ספטמבר, מדד ביטחון הצרכנים של מישיגן אוקטובר.


גוש היורו- מדד מחירים לצרכן ספטמבר.


גוש היורו- מפגש מועצת האיחוד האירופי.


 


פוליטיקה בארצות הברית: תוכנית התמריצים חוזרת לפוקוס.


השווקים עד כה הסתכלו מעבר למרירות ואי הוודאות של הבחירות כאשר מדד ה-S&P500 נמצא ברמתו הגבוהה ביותר מאז תחילת ספטמבר. הפד למעשה לא פעיל עד אחרי הבחירות בנובמבר ונדמה כי המשקיעים למדו לחיות עם אי הוודאות שכרוכה בבחירות והעברת השלטון לביידן אם יזכה. המשא ומתן סביב תוכנית התמריצים עשוי להניב כמה הפתעות לא צפויות. הדיונים בין הצדדים הגיעו למבוי סתום אך נדמה שהנשיא טראמפ תומך כעת בחבילת תמריצים גדולה. שר האוצר סטיבן מנוצ'ין ודוברת בית הנבחרים פלוסי ממשיכים לדבר ביניהם אך הפערים עדיין גדולים.


שורה תחתונה: השווקים ימשיכו להיות רגישים לכותרות סביב תוכנית התמריצים בין אם חיוביים או שליליים.


 


נתוני מאקרו בארצות הברית: מכירות קמעונאיות עשויות לאכזב.


השבוע הקרוב יהיה דל יחסית בנתוני מאקרו אך כן יתפרסמו מדד המחירים לצרכן בשלישי,מכירות קמעונאיות ברביעי וסנטימנט הצרכנים של מישיגן בשישי. מדד הליבה של מדד המחירים לצרכן צפוי להישאר על רמה של 1.2-1.3 אחוז ולכן נתון זה לא צפוי להשפיע על מדיניות הפד. נתוני המכירות הקמעונאיות וסנטימנט הצרכנים יהיו תחת תשומת לב מיוחדת לאור הבחירות המתקרבות. צפי האנליסטים הוא ששני הנתונים יצביעו על שיפור קל אך ייתכן והם יאכזבו בסופו של דבר במיוחד לאור העובדה כי לא הושגה הסכמה על חבילת תמריצים פיסקלית נוספת. לא נקבל דוח תעסוקה חודשי נוסף עד לאחר הבחירות בנובמבר אך כן נקבל נתוני אבטלה שבועיים ביום חמישי שיזכו לתשומת לב.


שורה תחתונה: אין צפי לשינוי מיוחד במדד המחירים לצרכן לחודש ספטמבר אך המכירות הקמעונאיות וסנטימנט הצרכנים עשויים לאכזב את המשקיעים.


 


סדר היום של מועצת האיחוד האירופי


על סדר היום של המועצה יהיו השבוע הנושאים הבאים: נגיף הקורונה, ברקזיט, אקלים, ויחסי אירופה אפריקה. עלייה חדה במקרי ההדבקה ביבשת אירופה יחד עם הגבלות פעילות במדינות רבות באירופה יעבירו את הפוקוס שוב להשלכות הכלכליות שגורם הנגיף והתגובה הפיסקלית הנדרשת אליו. בחזית הברקזיט הדיונים צפויים להימשך כאשר מנהל המו"מ מטעם האיחוד בריינר נגד דיון במועצה על פשרה כלשהי בשלב זה עם בריטניה. נקודת זכויות הדיג נשארת שזורה במאבקים פוליטיים כאשר במקביל נקודת מחלוקת גדולה יותר היא נושא הסיוע הממשלתי. מר בריינר בשיחות אישיות עם חברים במועצה מעודד אותם לקבל פשרה בנושא זכויות הדיג אך ללא הצלחה עד כה. בבריטניה הקולות בנוגע לעסקה מעורבים כאשר ברקע צצים גם קולות של פרישה מן האיחוד ללא עסקה. בבריטניה מתמקדים בבית בעיקר בעלייה החדה של מקרי ההדבקה במדינה כמו גם בנתוני הסחר שמצביעים כי התאוששות הכלכלית היא מהוססת.


שורה תחתונה: עיקר תשומת הלב בפגישת המועצה תוקדש לדיונים בהתמודדות עם נגיף הקורונה כאשר הקשיים במשא ומתן על הברקזיט מרחפים ברקע.


 


תקציבי המדינות באיחוד האירופי: איטליה וספרד חושפות את התקציב המתוכנן


אחד מכאבי הראש הגדולים ביותר של ראשי האיחוד האירופי יהיה פרסום תקציבים על ידי מדינות שונות באיחוד כאשר הגירעון בהם יהיה גדול עקב כספים שהוקצו להתמודדות עם המשבר. התקציבים של איטליה וספרד שפורסמו שבוע שעבר מצביעים על הבעיות הצפויות בהמשך. ספרד רוצה למשוך קדימה את המענקים שהוענקו לה עבור השנים 2021-29025 במסגרת תוכנית RRF ולהשתמש במלוא המענקים עד שנת 2023. הצעת התקציב באיטליה לוקחת צעד קדימה כאשר לא ברור האם איטליה תשתמש בהלוואות נגישות של האיחוד האירופי. איטליה וספרד שתיהן מתמודדות עם אתגרים כלכליים רבים: ספרד צופה גירעון של 11.3% מהתוצר בשנת 2020 עם ירידה לרמה של 7.7% ב-2021. איטליה באופן דומה גירעון של 10.8 אחוז בשנת 2020 עם ירידה לרמה של 7 אחוז בשנת 2021. ההעדפה הברורה של שתי המדינות לעבר קבלת מענקים על פני הלוואות עלולה להוביל לכך שחברי מדינות מסוימות באיחוד חושדים שהאיחוד עובר למודל של העברת כספים. בנוסף צעדים אלו גורמים לכך שהתקווה באיחוד  ששימוש בהלוואות יוביל לצמיחה כלכלית מואצת באיחוד אינה מבוססת


שורה תחתונה: הצעות התקציבים באיטליה וספרד ממחישות את ההעדפה הברורה של המדינות לקבלת מענקים על פני שימוש בהלוואות.


התאוששות כלכלית באסיה: סין מובילה את הלהקה


נקבל השבוע נתוני מאקרו רבים מסין: נתוני סחר מחר, השקעות זרות, הלוואת חדשות, ומדד מחירים לצרכן ויצרן שיפורסמו ביום חמישי. מדד מנהלי הרכש שפורסם בסין שבוע שעבר היה חזק ועשוי להצביע על כך שסקטורים נוספים של הכלכלה בסין עשויים להצביע בקרוב על שיפור. הייצוא מסין עלה ב-9.5 אחוז בחודש אוגוסט לעומת השנה שעברה וחודש ספטמבר אמור להיות להצביע על חודש שיא בייצוא סחורות לעומת השנה שעברה. מטבע היואן התחזק לאחר סיום החג ביום שישי האחרון בהתאם למגמה של ה-CNH. בשאר האסיה הנתונים הכלכליים פחות מעודדים כאשר מספר מדינות בדרום מזרח אסיה פרסמו מדדי מנהלי רכש מאכזבים. ביום רביעי מצפוי להתפרסם נתוני תמ"ג של סינגפור לרבעון ה-3 כאשר הצפי הוא לריבאונד בנתון לאחר ירידה של 13.2 אחוז ברבעון השני לעומת התקופה המקבילה. פגישות בנקים מרכזיים באינדונזיה מחר ובקוריאה ביום רביעי לא צפויות לחדש כאשר הצפי שלא יהיה שינוי בריבית.


שורה תחתונה: נתוני המאקרו בסין צפויים לאשר את הצפי להתאוששות הכלכלית בסין אך בשאר אסיה ההתאוששות הכלכלית חצויה.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il