עפר קליין מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים בתגובה למדד המחירים לצרכן- "למרות אוגוסט לוהט המדד קפא" - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהעפר קליין מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים בתגובה למדד המחירים לצרכן- "למרות אוגוסט לוהט המדד קפא"


עופר קליין הראל
מדד המחירים לצרכן לחודש אוגוסט נותר ללא שינוי, מעט נמוך מהערכות המוקדמות שלנו, כאשר מרבית הסעיפים רשמו קיפאון או ירידה קלה. הסעיף היחיד שרשם עלייה משמעותית הוא הבראה ונופש, שעלה ב-16 אחוזים, אך עדיין על רקע המצב מחירי הארחה המצרפיים בישראל נמוכים בכ-12 אחוזים בהשוואה לשנה שעברה

מדד המחירים לצרכן לחודש אוגוסט נותר ללא שינוי, מעט נמוך מהערכות המוקדמות שלנו, כאשר מרבית הסעיפים רשמו קיפאון או ירידה קלה. הסעיף היחיד שרשם עלייה משמעותית הוא הבראה ונופש, שעלה ב-16 אחוזים, אך עדיין על רקע המצב מחירי הארחה המצרפיים בישראל נמוכים בכ-12 אחוזים בהשוואה לשנה שעברה.


 


בעקבות המדד, האינפלציה ב-12 החודשים האחרונים ירדה למינוס 0.8 אחוז, ואנו צופים שהיא תישאר מתחת לאפס לפחות עד מדד מאי בשנה הבאה. התחזית הראשונית שלנו למדד ספטמבר היא מינוס 0.1 אחוז (מבצעים לקראת החג) והתחזית הראשונית למדד אוקטובר היא 0.1 (עליית מחירים לאחר החגים, שתקוזז עם ירידה צפויה במחיר הדלק).


 


ההשפעה הצפויה של הסגר


יש לציין שההגבלות, שנכנסות לתוקף בעוד כמה ימים, יקשו שוב על מדידת המחירים אך אנו מאמינים שהשפעה של סגר נוסף על האינפלציה תהיה מתונה בהרבה בהשוואה לסגר הראשון, כאשר עיקר הסיבה לירידה במחירים אז נבע מירידה חריגה (עולמית) במחירי האנרגיה, לצד ירידה במחירי ההלבשה והנופש. כיום מחירי הנפט יחסית יציבים והיעדר אפשרות של מדידת סעיף הנופש, והנסיעות לחו"ל פועל דווקא בכיוון של עליית מחירים, כי לרוב המחירים של הסעיפים הללו יורדים ברבעון האחרון של השנה. לכן, התחזית שלנו ל-12 המדדים הקרובים נותרה על 0.5 אחוז.


 


בנוסף, בעקבות ההכרזה על ההגבלות החמורות אנו צופים שלאחר רבעון שלישי חזק נראה צמיחה חלשה בלבד ברבעון האחרון, ונצטרך לעדכן כלפי מטה את התחזית השנתית (כמה נמוך? תלוי באורך הסגר). נוסף על כך, גם התחזית שלנו להתאוששות קדימה תהיה מתונה יותר.


 


להערכתנו, בעקבות החזרה להגבלות אנו צופים שבנק ישראל ימשיך בפעולות הרחבה, יאותת שהוא מוכן להגדיל את תוכנית רכישות האג"ח הממשלתיות ואולי אף יבצע הפחתה סמלית של הריביתטלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il