TLV  |  LDN  |  NY

מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
פורומים נוספים:
  • מונדיאל 2018
  • בורסה שוק ההון
  • אופציות מעו"ף
  • אנרגיה ונפט
  • בורסות בארה"ב
  • גבעות עולם
  • מניות ביומד
  • הפורום של hrt23
  • פוליטיקה ואקטואליה
  • פורום נדלן
  • שירות האיתותים בת"א
  • בחירות 2015
  • מעוף פלוס
  • ביזטרייד
  • נסיונות
  • הבלוג של NDX - שי עזר
  • ביטוח ופנסיה
  • ניתוח טכני
  • אג"ח וקרנות נאמנות
  • השקעות ונדל"ן
  • פורום ספורט
  • נפגעי שורט-טרייד
  • אקטואליה וכללי
  • אחר
  • חיפוש הודעה בפורומים:

תגובה להודעה זו  חזרה לפורום  הרשמה לאתר כניסה למערכת 
    28/05/22 21:59 שבוע טוב. יש הרבה חדשות להתייחס אליהן - וגם הרבה כתיבה פה... /ו טורנדו10
    חמש נקודות ראשונות שאני רוצה לכתוב לקראת השבוע הקרוב:

1. ברמה הפוליטית:
    יש קצת מרד במפלגה השמרנית בתגובה לנאום שר האוצר. בין היתר, שר האנרגיה מתנגד, ועוד שרים, וחברים מהספסלים האחוריים במפלגה גם-כן. כנראה שחלקם גם מושפעים מהתגובה המאוד חריפה של הלובי האנרגטי, והשמרנים האידיאולוגיים.
    יחד עם זאת, במבט כולל חייבים להבין שהמצב של השכבות החלשות בבריטניה באמת קשה. אנשים רבים מתקשים לשלם את חשבון החשמל. אז גם עם המרד הזה - אפשר להיות בטוחים שהחוק יעבור. רק שכמו שאמרו פה ואמרתי גם אני - צריך לחכות לניסוח הסופי שלו.  
    ובתמונה הכוללת אבקש להוסיף שאם בתמורה למס החדש, השמרנים ישמרו על הרוב בפרלמנט, ולא יפסידו בעוד שנתיים ללייבור - אז גם מזה הפסדנו ייצא בשכרנו. (וכמובן מהקדמת השקעות, אבל זה לנקודות הבאות)

2. חישובי המס:
    נכון שצריך לחכות, אבל אני חושב שכדאי לקרוא את מה ש-liorpa כתב. לדעתי הוא צודק בניתוח שלו, גם אם את המספרים הייתי מציג קצת אחרת, מהכיוון ההפוך. בכל אופן, המסקנה לדעתי נכון לעכשיו היא שכדי להימנע כליל מתשלום המס החדש, הרווח צריך להיות עד 180% מההשקעה. (או, ההשקעה צריכה להיות 55.5% לפחות מהרווח).  
    כל השאלה היא מה ייחשב כבסיס המס. ביחס לאיתקה כמובן השאלות החשובות הן האם רווח חשבונאי באמצעות קניית נכסי מס - ייכלל או לא, והשאלה ביחס להפסדי גידורים. אני רוצה להדגיש שאלה שאלות אמיתיות ושהתשובות על שתי השאלות האלה לא ברורות עדיין וצריך לחכות לנוסח הסופי. תראו את העדכון שפרסמה חברת רואי החשבון deloitte - הפירמה החשובה והגדולה בעולם, בעניין זה.

3. התנהגות השוק:
    ביום חמישי מניות החברות המפיקות מהים הצפוני עלו. ביום שישי המניות של המפיקות ירדו, וחלקן חזק. סגן נשיא ווד מקנזי אמר היום בראיון לבלומברג שאי אפשר לעשות גזירה שווה בין החברות. המס הזה יתנהג אחרת לגמרי בחברה אחת ממה שיתנהג בחברה אחרת. וחזר על כך שיש תמריץ מאוד חזק לפתח כמה שיותר מהר השקעות חדשות.
    מותר להניח שאי הוודאות לא תעשה טוב לאיתקה ולדלק בטווח הקצר. אישית אני רואה בזה הזדמנות כי אחרי הכל, תוחלת הרווח של איתקה בעשר השנים הקרובות לדעתי רק עלתה מהמס הזה, למרות שתוחלת הרווח בשלוש השנים הקרובות קצת ירדה. למה? כי היום אני בטוח יותר מתמיד שאת רוזבנק וקמבו יפתחו.
    עליית הנפט ביום שישי, מהצד השני, תתמוך קצת בדלק.

4. ביום שלישי תהיה שיחת הועידה של איתקה. בטוח שיתייחסו לזה. אין הרבה לחכות.  

5. דו"חות איתקה זוכים לכותרות בעיתונות הבריטית. למשל, בטיימס הלונדוני מאוד מפרגנים לירידה החדה בחוב שלה. כמו כן, בעיתונות הכלכלית מחכים בקוצר רוח להנפקה שלה

אני חוזר ואומר את הפזמון החוזר שלי בשנתיים האחרונות: הטווח הקצר מסוכן, דלק זה למי שחושב על הטווח הארוך.
    בהצלחה.

כתובות אינטרנט נלוות:
    בטיימס הלונדוני מאוד מפרגנים
    עדכון שפרסמה חברת רואי החשבון deloitte

כל הכתוב הוא דעה אישית שלי ולא ייעוץ.
    לתשומת לב: לפעמים אני כותב דברים בציניות.

אין לראות באמור לעיל משום עצה ו/או המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך.
    טוען....

הודעה ראשית   תגובה להודעה   օהודעה ללא תוכן   הודעה חדשה   הודעה שנצפתה   הודעה נעוצה  
    סימון משתמשיםמשתמש מחובר   מנהל   מומחה  מנתח טכני  כותב מוערך  אורח  חדשות טלנירי  
    - מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il