TLV  |  LDN  |  NY

מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
פורומים נוספים:
  • מונדיאל 2018
  • בורסה שוק ההון
  • אופציות מעו"ף
  • אנרגיה ונפט
  • בורסות בארה"ב
  • גבעות עולם
  • מניות ביומד
  • הפורום של hrt23
  • פוליטיקה ואקטואליה
  • פורום נדלן
  • שירות האיתותים בת"א
  • בחירות 2015
  • מעוף פלוס
  • ביזטרייד
  • נסיונות
  • הבלוג של NDX - שי עזר
  • ביטוח ופנסיה
  • ניתוח טכני
  • אג"ח וקרנות נאמנות
  • השקעות ונדל"ן
  • פורום ספורט
  • נפגעי שורט-טרייד
  • אקטואליה וכללי
  • אחר
  • חיפוש הודעה בפורומים:

תגובה להודעה זו  חזרה לפורום  הרשמה לאתר כניסה למערכת 
    16/12/12 22:40 כתבי אופציות של מניות - תובנות למסחר לפי ניסיוני האישי : /ו עדו מור
    1. להלן שתי הגדרות כלליות [שאר ההגדרות ישולבו בתובנות ובדוגמת המסחר] :

א. כתב אופציה [יקרא בהמשך אופציה או בקיצור אופ'] - מסמך המקנה למחזיק בו זכות לקנות המניה במחיר קבוע מראש [מחיר המימוש], תוך תקופה נתונה [במועד המימוש האחרון, אם לא המרת האופ' למניה היא תפקע,כלומר לא תסחר יותר], עד להמרה למניה אין למחזיק בה כל זכות בחברה [למרות שלעיתים החב' מחלקות או נותנות זכות רכישת מניות/אופציות גם לבעלי האופ'].

ב. יחס מימוש - כמה נכסי בסיס מתקבלים במימוש אופ' אחת ?,המקובל במניות - 1:1,ובאג"ח - 1:100, הדוגמא בהמשך תהיה על אופ' של מניה אך באופן דומה ניתן להסיק על אופ' של אגחי'ם.

2. תובנות למסחר שלי - בהתאם להגדרות כתבי האופ',ולפי דוגמא מהיום 16,12,12 :

א. קיבלתי אופ' מאחזקת מניות,מניה אטרקטיבית לדעתי שיש לה אופ' ירדה לשפל,עשתה היפוך מעלה ואני צופה לה עתיד שוורי לטווח הבינוני ארוך,שווה לדעתי לעקוב ובהזדמנות נוחה להיכנס או לחזק בסכום נמוך [מודגש - נמוך !].

ב. ואיך אני עוקב ?,בביז' חץ על שוק ההון,בנתוני המסחר מתחת מניות לוחץ על אופציות,,על המסך עולים שני נתוני האופציות,ביום אדום באמצע היום רושם לי למעקב את האופ' שבירוק עם מחזורים גבוהים יחסית [ללא מחזורים אפילו לא עוקב,היות ועשוי להיות מצב של אי יכולת מכירה גם למי שרוצה],ולמעלה מימין לוחץ על נתונים מחושבים,עולים כל נתוני האופ'.

ג. דוגמא חיה להיום,יום אדום כללי בבורסה,עקרונית יום טוב למצוא מניות/אופ' העולת וחזקות מהמגמה הכוללת,מאידך באופק הקרוב של שבוע/שבועיים מתקרבת העננה של הצוק הפיסיקאלי,כך שבמחשבה כוללת שווה להיזהר ואולי לחכות להתבהרות האופק הבורסאי,אולי אולי לקחת כמות מועטת  ובמקרה הרע ניתן יהיה לחזק ולמצע אם תיפול מדרגה.

ד. .בשביל ההתנסות והדוגמא אקח את אינוסליין אופ' 1 ולפי פרוט :

1]. האופ' פוקעת ב - 7/2014 יותר משנה בסדר מבחינתי.

2]. המנוף 2,6 [רצוי 3 ויותר,אך לטעמי גם זה מתאים] - ככל שהמנוף גבוה יותר,כך הפוטנציאל לרווח/הפסד גדול יותר,ולדוגמא הזאת - כל עליה/ירידה של אחוז במניה האופ' תשאף לתנודה של כ - 2,6% , לעיתים ה"גנבים" מקמטים את זה אחרת במסחר התוך יומי,אך ברוב המקרים זה מתאזן בהמשך.

3]. פרמיה למימוש מיידי - 44,7%, כלומר זה מה שהמניה צריכה לעלות בכדי שתתקיים הזהות : מחיר מניה = מחיר אופ' + תוספת המימוש [האופ' בכסף].

4]. תשואת האיזון - 40,2%, התשואה השנתית הנדרשת מהמניה ע"מ שהמשקיע יהיה אדיש בין רכישת המניה או רכישת האופ'.

5]. שווי בלק אנד שולדס - 65,25 ,שער המניה - 68,7, כלומר המניה קפצה קצת גבוה היום מהשווי המעורך,אך שווי זה לא לוקח עדיין בחשבון את הודעת הבוקר,כך שזה סביר.

ה. אחרי שיקלול הנתונים כנ"ל יש מקום לבדוק טכנית "אופק השרות" של המניה, לא בודקים טכנית את האופ' אלא רק את נכס הבסיס,האם פניה מעלה לטווח הבינוני הארוך [כתשובה להאם בכלל להיכנס לאופ'],ופניה לאן בטווח הקצר [כתשובה למתי להיכנס/לחזק האופ'],לדוגמא הנ"ל בגרף החודשי היא במגמה עולה ארוכת טווח,אך עם תנודות חריפות בתוך חודשי מעלה מטה,כלומר המצב האידיאלי לכניסה/חיזוק - היא אם היא תצלול מס עשרות אחוזים ותתחיל לחזור מעלה,ואם מנתרת חזק מעלה - זהירות היא עשוייה לחזור לקירבת הבסיס,ואכן בגרף המהיר יומיים - הבוקר קפצה מעלה חזק וחזרה בהמשך מרבית הדרך חזרה מטה,כלומר אם לא הייתי חושש מהאופק עוד כשבועיים - בסיום המסחר הייתי נכנס בכמות מועטת ראשונה,

ולסיום : הכסף שלכם,וגם האחריות,תזהרו זה מכשיר אגרסיבי מאין כמוהו,מעטים בלבד עם תובנות,הרבה ניסיון וגם מזל,מצליחים מדי פעם לחטוף איזה רווח עסיסי,וגם מודה אני מפסידים לעיתים בתהפוכות הבלתי צפויות הקורות מדי פעם בבורסה שלנו.

הולך סובב הרוח ועל עקבותיו לא שב הרוח - יש לך סיכויים [יענקלה שבתאי].

אין לראות באמור לעיל משום עצה ו/או המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך.
    טוען....

הודעה ראשית   תגובה להודעה   օהודעה ללא תוכן   הודעה חדשה   הודעה שנצפתה   הודעה נעוצה  
    סימון משתמשיםמשתמש מחובר   מנהל   מומחה  מנתח טכני  כותב מוערך  אורח  חדשות טלנירי  
    - מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il