TLV  |  LDN  |  NY

מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
פורומים נוספים:
  • מונדיאל 2018
  • בורסה שוק ההון
  • אופציות מעו"ף
  • אנרגיה ונפט
  • בורסות בארה"ב
  • גבעות עולם
  • מניות ביומד
  • הפורום של hrt23
  • פוליטיקה ואקטואליה
  • פורום נדלן
  • שירות האיתותים בת"א
  • בחירות 2015
  • מעוף פלוס
  • ביזטרייד
  • נסיונות
  • הבלוג של NDX - שי עזר
  • ביטוח ופנסיה
  • ניתוח טכני
  • אג"ח וקרנות נאמנות
  • השקעות ונדל"ן
  • פורום ספורט
  • נפגעי שורט-טרייד
  • אקטואליה וכללי
  • אחר
  • חיפוש הודעה בפורומים:

תגובה להודעה זו  חזרה לפורום  הרשמה לאתר כניסה למערכת 
    09/12/06 14:41 מהו קו מגמה? /ו פשוט עידן מצורף קובץ gif
    למי שחדש ומתקשה להבין את הגרפים שמעלים פה המנתחים, להלן הסבר ראשון מתוך סדרה שתגיע כשיהיה לי זמן.

קו המגמה:

על מנת שיהיה קו צריך שיהיה לפחות שתי נקודות לצייר אותו. אם יש מניית ירידה, ואולי מתחיל תהליך של שינוי מגמה, אז כדי לנסות קו מגמה עולה, צריך שתי נקודות באותו כיוון. כשיש שתי נקודות הקו הוא תחת נסיון, הוא לא קו שרוצים להסתמך עליו, כי יתכן והוא אקראי. הנקודה בה מקבל הקו תקפות היא נקודה 3. כלומר שיערתי השערה באמצעות נק' 1 ו-2, והשוק מאשר לי שהשערה זו נכונה, ואז הקו הוא קו תקף.

מה עושים עם קו מגמה:
    קו מגמה מגדיר את המגמה. קו המגמה מאפשר לסחור בכיוון המגמה. כלומר, אם אני בפוזיציית רכש אני אשאר בה כל עוד המניה היא מעל קו המגמה. אם אני בפוזיציית מכר אני אשאר בה כל עוד המניה יורד ת מתחת לקו המגמה.
    קו המגמה יכול לעזור למסחר לטווח הקצר. אפשר לקנות בחלק התחתון למשל נק' 1, ולמכור בקצה העלייה, ושוב לקנות בשפל ולמכור בשיא.
    ככל שקו מגמה נמשך יותר זמן ו/או ככל שקו מגמה עמד ביותר מבחני פריצה, המהימנות שלו גבוהה יותר. אפשר להשתמש בקו המגמה כדי להיכנס לפוזיצייה בשלבים, למשל בנקודה 3 שמים 25, ובנקודה 4 עוד 25.

לעומת זאת כשקו מגמה נפרץ, זו אינדיקציה לשינוי מגמה. למה? הקו מאפיין יחסי כוחות ופריצה שלו מאפיינת שינוי ביחסי הכוחות, כשהסיבה לא מעניינת אותנו. פריצת קו מגמה מחייבת שינוי באסטרטגיה שלנו. למשל אם היה לנו 100 מניות אפשר למכור 200, ואז גם סגרתי פוזיצייה וגם התחלתי להרוויח, פעולה זו נקראת SAR, אולם אפשרות זו מסוכנת פעמיים כי אם טועים גם צריך לחזור לפוזיצייה וגם מפסידים בשורט. אפשרות שנייה, זה לסגור פוזיצייה ורק בשלב מאוחר יותר להיכנס לשורט אחרי בדיקות ווידוא של קו המגמה החדש.

שיפוע:
    קו מגמה שהוא מאוד תלול מייצג שינויי מחיר חדים מאוד, ויש סיכוי שהוא ייפרץ לכיוון קו מתון יותר. קו מגמה שהוא מאוד מתון נחשב לחלש ולכן יש סיכוי טוב שייפרץ. קו תלול שנפרץ זה לא אומר שינוי במגמה אלא אולי מעבר לקו מתון יותר. פריצת קו מתון אומרת שינוי במגמה.

טווח ארוך טווח קצר:
    בספרות הטכנית טווח קצר מוגדר כשבוע שבועיים, קצר בינוני זה שבועיים עד חודש, טווח בינוני מוגדר כחודש עד שלושה חודשים, בינוני ארוך זה 3-6 חודשים, וטווח ארוך זה חצי שנה ומעלה, אולם ככל שעוברים הזמנים מתקצרים הטווחים. השווקים הפכו להיות יותר מהירים ויותר תנודתיים, מהירות תגובתם גבוהה יותר. כל הגדרות הטווחים הקלאסיות שמופיעות בספרים מתקצרות.

קו מחזיר:

קו שמקביל לקו המגמה. קו מחזיר מחבר ככל האפשר בין נקודות השיא של הגלים העולים או השפל של הגלים היורדים. קוים מחזירים יותר קשה למצוא סדרתיות ישרה ומדוייקת. הדייקנות הטובה יותר היא באזור קו המגמה ופחות טובה באזור הקו המחזיר.
    קו מחזיר משמש:
    1.למסחר – אם מצליחים למצוא מניה שיש לה קו מחזיר קונים בקו המגמה, מוכרים בקו המחזיר. זה נקרא שרוול מגמה.
    2.לאיתותי עוצמה – פריצה של קו מגמה מלמדת על שינוי מגמה, פריצה של קו מחזיר מלמדת על התחזקות המגמה, והרבה פעמים, נצפה לשרוול מגמה תלול יותר. כשלון של המניה להגיע לקו מחזיר, זה סימן של חולשה. המניה לא הצליחה להתקדם, לטפס כפי שעשתה זאת בפעמים הקודמות, ואם מצטרף לזה גם פריצה של מגמה, זה כבר יהיה סימן החולשה השני, לעומת מצב של פריצת קו מגמה בלבד. במצב ראשון נגיב יותר מהר.

לקוח מתוך קובץ כלשהו ולא מהראש - כמובן.

רק המעז מנצח!

אין לראות באמור לעיל משום עצה ו/או המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך.
    טוען....

הודעה ראשית   תגובה להודעה   օהודעה ללא תוכן   הודעה חדשה   הודעה שנצפתה   הודעה נעוצה  
    סימון משתמשיםמשתמש מחובר   מנהל   מומחה  מנתח טכני  כותב מוערך  אורח  חדשות טלנירי  
    - מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il