TLV  |  LDN  |  NY

מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
פורומים נוספים:
  • מונדיאל 2018
  • בורסה שוק ההון
  • אופציות מעו"ף
  • אנרגיה ונפט
  • בורסות בארה"ב
  • גבעות עולם
  • מניות ביומד
  • הפורום של hrt23
  • פוליטיקה ואקטואליה
  • פורום נדלן
  • שירות האיתותים בת"א
  • בחירות 2015
  • מעוף פלוס
  • ביזטרייד
  • נסיונות
  • הבלוג של NDX - שי עזר
  • ביטוח ופנסיה
  • ניתוח טכני
  • אג"ח וקרנות נאמנות
  • השקעות ונדל"ן
  • פורום ספורט
  • נפגעי שורט-טרייד
  • אקטואליה וכללי
  • אחר
  • חיפוש הודעה בפורומים:

תגובה להודעה זו  חזרה לפורום  הרשמה לאתר כניסה למערכת 
    23/10/21 19:10 ביטחונות /ו דודי2004
    ההודעה נערכה ע"י דודי2004 בתאריך 23/10/2021 19:11
    כל אחד שסוחר עצמאי עובד דרך חבר בורסה שמספק לו את הפלטפורמה וקובע את החוקים. הללו יכולים להשתנות מעת לעת.
    אני מניח שרוב הסוחרים עובדים על פלטפורמה שעושה את חבר הבורסה שמספק להם שירות שקוף. ולכן הרוב מעמידים בטחונות על פי חוקי הבורסה.

בכל רגע נתון, הבורסה מבצעת על תיק האופציות של כל אחד מאיתנו סדרה של בדיקות של כמה עשרות תרחישים אפשריים להשתנות מחירי המעוף.

ההפסד הגרוע ביותר בתרחיש הגרוע ביותר מבחינתנו נחשב לבטחונות שנאלץ להעמיד על התיק.

אם קנית קול 1800 וכתבת קול 1790. המכסימום שתפסיד הוא 1000 שקל.
    לכן אם התיק שלך שווה יותר מ1000 שקל, יש לך את הבטחונות. אם לא - נציג חבר  הבורסה יתקשר אליך פעם פעמיים. ואם לא תענה הוא יעשה פעולה בחשבון שלך שתבטל את אי העמידה בבטחונות.
    חתמתם לו על היתר לבצע פעולות כאלה, כשמילאתם עשרות טפסים בפתיחת חשבון אופציות.
    אם מי שמטפל בחריגה שלך נחמד ומתחשב הוא יפעל באופן שלא יזיק לך יותר מידי.
    אבל אם אין לו סבלנות, וזה יהיה מצבו במצבי קיצון בשוק - הוא פשוט ימכור את מה שיש לך בתיק.

עכשיו הברוקר שלך, או הבנק שדרכו הוא אתה פועל יכול לבוא בכל מיני דרישות נוספות לגבי בטחונות. יותר מאשר הבורסה דורשת. למשל שיהיו לך בטחונות במזומן בכל רגע נתון. או שיוסיף על דרישת הבטחונות של הבורסה.

יש פעמים, ועל זה סוחרי אופציות כבדים וממוסדים באים במשא ומתן מול הבורסה, בכדי לשנות את השיטה. שפקיעה, שבועית בדרך כלל, שמה תיק מסוים בן רגע מכזה שעומד בבטחונות לכזה שאינו עומד בבטחונות.

זה אמצעי מסחר מקובל על סוחרים מתוחכמים להחזיק אופציות זולות בשבועיות שמורידות מאוד את סך הבטחונות הנדרש.

בדרך כלל אם חרגת מהבטחונות החשבון שלך ננעל ואתה צריך להתקשר לברוקר כדי לטפל שוב בבטחונות. או שהוא יתקשר אליך אם תתמהמה.

זה מונע מסוחרים מתוחכמים לגלגל בטחונות ברגע הפקיעה ומסרבל עבורם את המסחר ואת היכולת שלהם לדייק בשיטת המסחר שלהם.

ואידך זיל גמור.

אינני בעל השכלה פורמלית או בעל רשיון לייעוץ וניהול תיקי ניירות ערך. אינני מאמין בניתוח טכני למרות שאני מנתח. מסחר תוך יומי יוביל במוקדם או במאוחר את הסוחר למחיקת הון, למרות זאת אני חוטא בכך. ואני טועה, ומטעה.

אין לראות באמור לעיל משום עצה ו/או המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך.
    טוען....

הודעה ראשית   תגובה להודעה   օהודעה ללא תוכן   הודעה חדשה   הודעה שנצפתה   הודעה נעוצה  
    סימון משתמשיםמשתמש מחובר   מנהל   מומחה  מנתח טכני  כותב מוערך  אורח  חדשות טלנירי  
    - מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il