TLV  |  LDN  |  NY

מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
פורומים נוספים:
  • מונדיאל 2018
  • בורסה שוק ההון
  • אופציות מעו"ף
  • אנרגיה ונפט
  • בורסות בארה"ב
  • גבעות עולם
  • מניות ביומד
  • הפורום של hrt23
  • פוליטיקה ואקטואליה
  • פורום נדלן
  • שירות האיתותים בת"א
  • בחירות 2015
  • מעוף פלוס
  • ביזטרייד
  • נסיונות
  • הבלוג של NDX - שי עזר
  • ביטוח ופנסיה
  • ניתוח טכני
  • אג"ח וקרנות נאמנות
  • השקעות ונדל"ן
  • פורום ספורט
  • נפגעי שורט-טרייד
  • אקטואליה וכללי
  • אחר
  • חיפוש הודעה בפורומים:

תגובה להודעה זו  חזרה לפורום  הרשמה לאתר כניסה למערכת 
    22/02/21 20:44 קישור לידיעה הרישמית של משרד האנרגיה /ו איציק ה10
    שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ: "אני שמח ונרגש לארח את חברי הטוב שר האנרגיה של מצרים טארק אל-מולה. הפגישה הזו היא המשך ישיר ליחסים הנפלאים בינינו ולשיתוף הפעולה המוצלח בנושאי גז טבעי בפרט ואנרגיה באופן כללי. שנינו ייסדנו את פורום הגז של מזרח הים התיכון - פורום שמאחד מדינות ערביות ואירופאיות יחד עם מדינת ישראל, ואני מודה מאוד לשר אל-מולה על הובלת הפורום. זהו ביקור היסטורי ואני מרגיש בר מזל לארח את השר ואת הצוות שלו בארץ".  

שר האנרגיה של מצרים טארק אל-מולה: "זהו הביקור הראשון שלי בישראל, ואני רוצה להודות לד"ר יובל שטייניץ על הזמנתו. מתקיים בינינו שיתוף פעולה הדוק בכל הקשור לתחום האנרגיה, ובייחוד לנושא הגז הטבעי. היחסים הטובים בינינו הובילו להקמת פורום הגז של מזרח הים התיכון. אנחנו עורכים פגישות בין הצוותים שלנו, על מנת להגדיל ולשפר את שיתוף הפעולה בין המדינות בכל הקשור לתחום האנרגיה, ומצפים לביקור פורה".

השרים נפגשו היום (יום א') בירושלים ודנו בקידום שיתוף הפעולה בתחום האנרגיה בין ישראל ומצרים, אשר יבטיח ביטחון אנרגטי לשתי המדינות. הם הסכימו לעבוד על הסכם בין-ממשלתי לחיבור שדה הגז לווייתן בצינור ימי למתקני ההנזלה (LNG) במצרים.

על רקע שיתוף הפעולה המוגבר בתחום האנרגיה, והקמת פורום הגז של מזרח הים התיכון (EMGF), הביעו השרים את תמיכתם בבניית תשתית אנרגיה חזקה ומחוברת היטב ברחבי מזרח הים התיכון, במטרה לייעל את הפוטנציאל של מאגרי הגז הטבעי באזור.

השרים התייחסו בפגישתם לחשיבות השגת יעדי האו״ם לשנת 2030, כמו גם יעדי האקלים העולמיים, ביניהם, הפחתת פליטות עד 2050 ויעדים סביבתיים נוספים.

השרים דנו גם ביחס להזדמנויות השונות להגברת עצמאות אנרגטית לפלסטינים, בין היתר באמצעות מיזמים כמו פיתוח השדה הימי בעזה, הקמת תחנת הכוח בג'נין ואספקת גז טבעי לרשות הפלסטינית.

שני השרים הכירו בכך ששיתוף הפעולה האיתן בתחום האנרגיה בין שתי המדינות תורם לביטחון האנרגטי ולגיוון משאבי האנרגיה, תוך חיזוק נוסף של הדיאלוג האזורי המתמשך באמצעות פורום הגז של מזרח הים התיכון (EMGF), בנוגע לפיתוח שוק הגז האזורי תוך ניצול מלוא פוטנציאל משאבי הגז באזור וקביעת הפלטפורמה למרכז סחר רב-צדדי ומלא באזור.

כתובות אינטרנט נלוות:
    קישור

אין לראות באמור לעיל משום עצה ו/או המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך.
    טוען....

הודעה ראשית   תגובה להודעה   օהודעה ללא תוכן   הודעה חדשה   הודעה שנצפתה   הודעה נעוצה  
    סימון משתמשיםמשתמש מחובר   מנהל   מומחה  מנתח טכני  כותב מוערך  אורח  חדשות טלנירי  
    - מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il