TLV  |  LDN  |  NY

מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
פורומים נוספים:
  • מונדיאל 2018
  • בורסה שוק ההון
  • אופציות מעו"ף
  • אנרגיה ונפט
  • בורסות בארה"ב
  • גבעות עולם
  • מניות ביומד
  • הפורום של hrt23
  • פוליטיקה ואקטואליה
  • פורום נדלן
  • שירות האיתותים בת"א
  • בחירות 2015
  • מעוף פלוס
  • ביזטרייד
  • נסיונות
  • הבלוג של NDX - שי עזר
  • ביטוח ופנסיה
  • ניתוח טכני
  • אג"ח וקרנות נאמנות
  • השקעות ונדל"ן
  • פורום ספורט
  • נפגעי שורט-טרייד
  • אקטואליה וכללי
  • אחר
  • חיפוש הודעה בפורומים:

תגובה להודעה זו  חזרה לפורום  הרשמה לאתר כניסה למערכת 
    18/02/07 02:19 Coverd call סקירונת שניה בנושא /ו החזק
    בהמשך למה שכתבתי פעם הבטחתי לYK לשוב ולהרחיב על השיטה.
    הנה הלינק המצורף למי שרוצה לעיין בתכתבות הראשונה: http://www.talniri.com/forums/Message.asp?Id=108298
    אוקי אז אני מחזיק בנכס הבסיס וכתבתי CALL אבל איזה CALL לכתוב?
    בגדול ככל שאכתוב CALL רחוק מן הכסף אני אהיה פגיע יותר לירידה של המדד  בגלל שהפרמיה שקיבלתי עבר הCALL תהיה קטנה יותר. אבל הסיכוי שאשלם על הCALL למי שקנה אותה ממני הוא נמוך יותר וכך אוכל להנות מרווח באמצע.
    בא וניתן מספר דוגמאות:
    נכס הבסיס שאני מחזיק עלה לי 99K ואני מוכר אופציה לחודש מרץ בסטרייק של 1020 – הפרמיה שאני מקבל על יחידה אחת היא בערך 700 שקלים או לשתי יחידות 1400 שקל. אם אני מוכר יחידה אחת אני מוגן עם נכס הבסיס של בעליות עד הונלולו גם אם המדד יפקע ב2000 בסוף מרץ. אם המדד יסייים עד 1020 הרווחתי את הפרמיה וגם את עליית הנכס שלי כלומר 3000 שקל על הנכס ועוד 700 על הפרמיה.
    אם כתבתי שתי יחידות אני מכוסה בעליה עד הגנה של 4400 שקל 700 שכתבתי עבור כל אופציה ו3000 שקל של המרווח בין הסטרייק של האופציוית ועליית הנכס. – כלומר עד 1042 נקודות לא אפסיד. פה הCALL שכתבתי הוא לא לגמרי COVERD אבל עלייה של 54 נקודות הינה משמעותית וגם מעט  מעבר לכך הפסדיי יהיו מינורים.
    אם אני כותב CALL על הספוט כלומר 990  אקבל עבורה 1955 שקלים וכאן אני מוגן בנכס בירידה של שני אחוז מטה ומוגן בעליה עד הונולולו. מה קורה אם המדד יורד ביותר משני אחוזים? גם אז אני לא אקח סיכון אקנה את הCALL שמכרתי בסכום זעום יחסית (היא כבר לא תהיה שווה הרבה) ואכתוב חזרה CALL בסטרייק נמוך יותר שגם עליו אקבל פרמיה שתגן עליי בעוד אי אילו אחוזים.
    לסיכום ככל שהסטרייק שאבחר יהיה רחוק יותר מהספוט כך אני מקבל פרמיה נמוכה יותר אבל אוכל להנות מהמרווח שבינהם וזאת במידה ופקיעה היא אי שם באמצע. ככל שאבחר אופציה עם סטרייק קרוב יותר לספוט כך אני מעט מוגן יותר בירידה אבל כל עלייה שתהיה אני מכוסה עלייה לחלוטין- יכול להיות שאם יהיו עליות חדות ביום אחד או בתקופה קצרה הFMR או האורדרנט יראו לי הפסד יומי אבל אל חשש בפקיעה לא אצטרך לשם שקל אחד בנזק – זאת בגלל שהווגא של האופציה עלתה והיא מן הסתם לא תהיה שווה מאומה בפקיעה.
    אז זהו אם תרצו אתן דוגמאות לתרחישים נוספים ועוד משהו שאני בודק כרגע שנכון כנראה להפגש עימנו בחודשים הקרובים הוא בעצם אסטגיה הפוכה – COVERD PUT – קניית סל המניות בשורט וכתיבה של PUT – למחזיק באסטרטגיה זו בתקופה הזו יתרון בולט -  סטיות התקן של הPUT מאוד גבוהים בהשוואה לCALL ולמראית עין ניתן לקצור רווחים יפים מכך. אוסיף ואומר שאסטרטגיה זו היא הרבה פחות נפוצה מתיאמה יותר לשוק יורד ומעט יותר קשה לנהל אותה. ברגע שאלקט מספיק נתונים לגביה לא אשמור אותם בבטן ואכבתוב גם עליה
    חודש שמח וטוב ומוצלח לכולכם

אין לנו אפשרות לשנות את כיוון הרוח אבל ניתן לכוון את המפרשים...

אין לראות באמור לעיל משום עצה ו/או המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך.
    טוען....

הודעה ראשית   תגובה להודעה   օהודעה ללא תוכן   הודעה חדשה   הודעה שנצפתה   הודעה נעוצה  
    סימון משתמשיםמשתמש מחובר   מנהל   מומחה  מנתח טכני  כותב מוערך  אורח  חדשות טלנירי  
    - מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il