TLV  |  LDN  |  NY

מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
פורומים נוספים:
  • מונדיאל 2018
  • בורסה שוק ההון
  • אופציות מעו"ף
  • אנרגיה ונפט
  • בורסות בארה"ב
  • גבעות עולם
  • מניות ביומד
  • הפורום של hrt23
  • פוליטיקה ואקטואליה
  • פורום נדלן
  • שירות האיתותים בת"א
  • בחירות 2015
  • מעוף פלוס
  • ביזטרייד
  • נסיונות
  • הבלוג של NDX - שי עזר
  • ביטוח ופנסיה
  • ניתוח טכני
  • אג"ח וקרנות נאמנות
  • השקעות ונדל"ן
  • פורום ספורט
  • נפגעי שורט-טרייד
  • אקטואליה וכללי
  • אחר
  • חיפוש הודעה בפורומים:

תגובה להודעה זו  חזרה לפורום  הרשמה לאתר כניסה למערכת 
    24/01/07 19:07 COVERD CALL – הסבר קצר /ו החזק
    YK ברשותך תפסתי כפפה ונתתי פה הסבר קצר.
    הרעיון העומד מאחורי מערכת זו היא הכנסה פסיבית בכתיבה CALL כנגד נכס הבסיס – את השיטה הזו ניתן להשוות להכנסה פסיבית לדוגמא מתחום הנדל"ן(השכרת דירה). בנדל"ן הסיכון הוא פחת בעוד בCOVERD CALL הסיכון הוא בנפילה משמעותית בנסכ הבסיס.
    במקרה שלנו – נכס הבסיס – המע"וף – נכס יציב יחסית.
    קניתי אותו – לדוגמא את CALL 001 או סל מניות או תעודת סל של המעו"ף עם מינוף של 1. עם קניית נכס הבסיס אני מוכר אופציית CALL בתחום הכסף( אפשר גם מסביב אבל בזה נדון לאחר מכן) אבל באותה הדלתא – כלומר אם יש בידי לודגמא את נכס הבסיס CALL 001 הדלתא שלו היא 100 בדיוק (יש הסוברים שדלתא היא גם סמן שאומר מה הסיכוי של האופציה להיות בתוך הכסף במועד הפקיעה – אבל זה כבר נפתח בדיון אחר) כלומר עלי לבדוק מה הדלתא של האופציה שאני מוכר – אם היא על הכסף הדלתא בערך 50 אם נתייחס לחודש פברואר למשל מחירה של CALL 950 יהיה 1633 שקלים ליחידה כלומר בגלל שהדלתא היא בערך  50 אני אמכור שתי יחידות כאלו ולכיסי אשלשל 3200 שקל שהוא הרווח שלי מנכס הבסיס שששויו בערך 95000 שקלים. במידה והמעו"ף יעלה בצורה משמעותית פשוט אמכור אותו וכך אשלם למי שקנה ממני את האופציה וכך ארוויח בכל מקרה 3200, במידה והמעו"ף ישאר כמו שהוא ארוויח 3200 שקל בדיוק לאותו החודש רק אם המעו"ף ירד אני עלול להפסיד – אבל המעו"ף צריך לרדת ב32 נקודות בשביל שיקרה דבר כזה היות וכבר קיבלתי 3200 על המכירה. נכס איתן כמו המעו"ף בד"כ לא יורד בצורה משמעותית ורק במקרים קיצוניים – גם אז אני יכול לקנות חזרה את האופציות שמכרתי ולמכור חדשות על הכסף כדי להמשיך לבטח אותי.
    בחרתי את ההסבר כי גדולים ממני בפורום רמזו על כך שכמות גדולה של פעילים אולי ביצעה COVERD CALL כנגד 940 וזו הסיבה שאנו רואים במפת הפוזציות הפתוחות בלוק רציני באותה הנקודה ולא נמצא בלוק רציני בPUT בצד השני– במקרה הזה לא אכפת לפעילים אם הם יצתרכו לשלם על הפוזיציה הפתוחה בגלל שיש להם את נכס הבסיס שעלה במידה דומה.
    את החישובים כאן עשיתי רק לצורך המחשה הם אינם מדויקים ורק באו להסביר את השיטה...
    מקווה שעזרתי כאן לחלקכם
    תמיד אשמח להערות
    ערב טוב
    אין לנו אפשרות לשנות את כיוון הרוח אבל ניתן לכוון את המפרשים...

אין לראות באמור לעיל משום עצה ו/או המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך.
    טוען....

הודעה ראשית   תגובה להודעה   օהודעה ללא תוכן   הודעה חדשה   הודעה שנצפתה   הודעה נעוצה  
    סימון משתמשיםמשתמש מחובר   מנהל   מומחה  מנתח טכני  כותב מוערך  אורח  חדשות טלנירי  
    - מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il