ייעוץ עסקי: מתי אתה חייב את זה לעסק שלך? - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

ייעוץ עסקי: מתי אתה חייב את זה לעסק שלך?

ייעוץ עסקי: מתי אתה חייב את זה לעסק שלך?


לא כל היועצים העסקיים שווים ביכולותיהם ובעוד שייעוץ עסקי טוב יכול להוביל עסק לזינוק ברווחיות, יועץ עסקי שמכוון את העסק לא נכון, יכול במקרה הגרוע אף להוביל אותו לבצע קפיצת גדילה לא נכונה. אם כך, מתי כדאי לקחת ייעוץ עסקי ואיך יודעים שבחרת נכון?
וינגרדיום לביוסה | 31/7/18, 00:00
  1. לפני פתיחת עסק: חשוב להבדיל בין עסקים שאין בהם הוצאות הקמה מאסיביות (שירותי תוכן, קידום אתרים, יח"צ וכו') לבין פתיחת עסק בתחומים בהם נדרש פיתוח מוצר, רכישת מלאי, השגת רישיון עסק או שכירה וקנייה של מקום והפעלתו, וכמובן בין עסקים של איש אחד לעסקים בהם נדרשת העסקת כ"א כבר מהיום הראשון.
    אם אין לך ניסיון קודם בשוק אליו אתה נכנס, היכרות עמוקה עם ספקים ומחירים, הבנה בתחום הפיננסי וידע כיצד להתנהל מול רשויות ובנקים, הדבר הכי חכם שתוכל לעשות הוא לקחת ייעוץ עסקי שהדגש שלו פיננסי ולא שיווקי, שתלווה אותך מכתיבת התוכנית העסקית שלך ועד לסיום שלבי ההקמה. צליחת ההתחלה הקשה יכולה להגדיל את סיכויי ההשרדות שלך.

  1. כשהעסק נראה רווחי אבל אתה לא מכניס כסף הביתה: יש הרבה מאד עסקים בארץ שנמצאים במצב המתסכל הזה, שבו חשבוניות יוצאות, העסק עובד, אבל הכסף זורם מבין האצבעות ולא מגיע אל בעל העסק בסוף החודש. המצב הזה מעיד בדרך כלל על בעיה של חוסר רווחיות בעסק, שכבעל העסק העסוק בשוטף קשה לזהות אותה. הבעיה יכולה להיות בעיה של תמחור נמוך מדי, גביה, אבטלה סמויה בקרב העובדים, תזרים או שפע בעיות אחרות, ולכן גם כאן עדיף לקחת ייעוץ עסקי כלכלי, שיכול לנתח את הוצאות העסק ולעמוד על מקור הדליפה במהירות.

  2. כשהעסק במשבר: כשבעל העסק נמצא במחנק של הלוואות ובתקציב לוחץ, זה נראה מוזר אולי להוציא אלפי שקלים על ליווי עסקי, אבל ייתכן שזה הפתרון היחיד שיכול להציל את העסק, שהגיע למצב הזה. עסק שנמצא במצב כזה לא יקבל בקלות אשראי מהבנק. ספקים יראו בו עסק בעייתי ולכן ידרשו ממנו תנאים מחמירים שהוא יתקשה לעמוד בהם, ומתוך רצון לגבות משהו, הוא עלול לחתוך בגבייה ללקוחות ולאבד חלק מהכנסותיו. אז במקום לסבך את קורי העכביש סביב עצמו, עדיף לתת למומחה לבצע את העבודה. יועץ עסקי יודע כיצד לסתום את דליפות הכסף בעסק במשבר, כיצד להתמודד עם הספקים ולערוך את הגבייה באופן היעיל ביותר ועם מינימום נזק, והודות לתוכנית העסקית המראה אופק שיקום, מנהלי הבנקים והקרנות מוכנים לתת לו אשראי והלוואות.

  3. כשיש תוכנית לצמיחה: העסק גדל יפה ויש לך תוכנית לצמוח? ייעוץ עסקי יכול לסייע לך לעשות זאת מבלי ליפול למלכודת הגדילה. בזמן של צמיחה נוצרת תקופה שבה העסק לא רווחי: ההתרחבות עולה המון ומכפילה את ההוצאות, בעוד שההכנסות נשארות אותו דבר. כדי להכנס לתקופת צמיחה נכון, צריך לתכנן את העיתוי ולבצע את הצמיחה בצורה חכמה מבחינת תכנון תקופת ההרצה, על מנת לא לפגוע בסניפים הקיימים ובחוסן הכלכלי של העסק. ייעוץ כלכלי עסקי שלוקח את הפרטים הללו בחשבון, יכול לעשות את ההבדל בין התרחבות מוצלחת לבין לקיחת התחייבות שגוררת את העסק כולו מטה.

  4. כשיש שינויים במבנה הניהולי של העסק: נכנס שותף חדש? העסק עבר בירושה לילדים? התחתנתם ועכשיו אתם מנהלים יחד את העסק? שינויים במבנה הניהול של העסק דורשים לקבל החלטות קשות, שלא תמיד קל לקבל אותם ללא עזרה חיצונית. אם העסק מעולם לא התנהל באמצעות תוכנית עסקית, זוהי הזדמנות מצויינת להגדיר את המטרות, היעדים, והכיוון אליו ההנהלה החדשה שואפת, לבחון את התמחור, את הספקים שעובדים איתם, את ההתנהלות השיווקית וכן הלאה.

מה מאפיין יועץ עסקי טוב?


יועץ עסקי טוב הוא יועץ שברזומה שלו יש ניסיון מעשי כמנהל, תואר כלכלי, וקילומטרז' בייעוץ עסקי. הוא צריך להראות הבנה בתחומים שונים בעסק ועל פי רוב תהיה לו נגיעה גם בתחום השיווקי. היכולת שלו לתת סל פתרונות תהיה נרחבת יותר משל יועץ שיווקי, ולכן הבחירה בו עדיפה למעט במקרים בהם ברור באופן מובהק שהבעיה היא שיווקית. ככל שהיועץ חד יותר, הוא יכול לטפל ביותר בעיות וביותר התנגדויות אצל בעל העסק בזמן קצר יותר, וכן להיות ערוך מראש לטיעונים צפויים מטעם הבנקים או הקרנות ולדעת כיצד לטרפד אותם.

טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד...

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם


שם מלא*: ישוב:
טלפון*: דוא"ל:
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il