סקירה שבועית של חזי - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

עמלת פעילות במניות: החל מ-12 אג

מאמרים

סקירה שבועית של חזי


בסיכום שבועי עלה מדד המעוף ב- 1.46 אחוז , אולם סגר בפחות מרמת ה- 1110 ( 1106.72 ). מדד 100 סגר בעליה שבועית של 2.23 אחוז, מדד הבנקים עלה ב- 1.01 אחוז, התל טק עלה ב- 5.1 אחוז, ואילו מדד הנדל"ן זינק השבוע ב- 4.15 אחוז.
חזי קלפקה | 20/6/10, 11:59
שבוע של מסחר חיובי עבר על העולם בכלל ועל ישראל גם כן.

בסיכום שבועי עלה מדד המעוף ב- 1.46 אחוז , אולם סגר בפחות מרמת ה- 1110 ( 1106.72 ). מדד 100 סגר בעליה שבועית של 2.23 אחוז, מדד הבנקים עלה ב- 1.01 אחוז, התל טק עלה ב- 5.1 אחוז, ואילו מדד הנדל"ן זינק השבוע ב- 4.15 אחוז.

מחזןרי המסחר הצטמצמו לרמה של 1.6 מיליארד שקל ממוצע יומי, לעומת ממוצע יומי של 1.9 מיליארד בשבוע שעבר, ולעומת 2.1 מיליארד שקל ממוצע יומי בתחילת השנה.

המסקנה: רואים דעיכה במחזורי המסחר בתל אביב , על אף הציפיות לקניות של זרים, עקב מעבר ישראל למדד המדינות המפותחות.

המסחר השבוע היה מלווה גם במדד מחירים לצרכן צפוי, שמביא את המשקיעים לחשוב כי פישר לא יעלה את הריבית ליולי. אני לא כל כך בטוח בכך וחושב שהוא יעלה את ריבית בנק ישראל ליולי ברבע אחוז.

סטיות התקן באופציות המעוף נשארו נמוכות ברמה של 17.5-18 אחוז, כאשר אחזקות הציבור במניות עדיין ברמה של 27 אחוזים, והפוזיציות הפתוחות באופציות המעוף מצביעות על מרכז הענין ברמת ה- 1110 , כרמה שממנה יהיה קשה לזוז עד לפקיעה.

העובדה שבלטה השבוע בתל אביב הינה דווקא העליות במניות השורה השניה דהיינו במדד ת"א 75 , שעלה הרבה יותר ממדד המעוף ברמה של כ- 4 אחוז. עובדה זו מראה על התענינות של משקיעים במניות בעלות שערים אטרקטיביים בעקבות התיקון, וייתכן מאוד שעליות אלה במדד 75 יעלו כיתה גם למדד המעוף.

נראה שבשוק אין חשש מפריצה כלפי מעלה , ובעיקר החשש הינו מקריסה כלפי מטה, לעבר רמת ה- 1060-1070 ולמטה מכך.

השבוע ראינו שגם בזמן של עליות נאות בוול סטריט, מדד המעוף לא הצליח לפרוץ את רמת ההתנגדות של 1110 , ואפילו שביקר ב- 1118, חזר וסיים מתחת ל- 1110 בסוף השבוע.

בהמשך למה שחווינו לפני שבועיים , כאשר רמת ה- 1070 לא נשברה כלפי מטה, הרי שבשבוע האחרון ראינו כי רמת ה- 1110 לא נפרצה כלפי מעלה, ובסך הכל " כלוא" מדד המעוף בין 1070 ל- 1110 ,וזאת בפתיחת שבוע הפקיעה.

שני גורמים עיקריים ישפיעו על המסחר השבוע: פעילי המעוף שמתכוננים לפקיעה, והתנהגות המדדים בחו"ל , בעיקר בדקס הגרמני ובוול סטריט.

כפי שראינו עד כה ,נראה שהפעילים כבר ברגל אחת בחופשות הקייץ, שהחלו באופן רשמי בבתי הספר התיכוניים ביום שישי.בנוסף לחופשה יש גם את משחקי המונדיאל, בשעות המסחר, שגם הם יגזלו זמן רב מהפעילים. בכל זאת סביר להניח שנראה פעילות מוגברת של פעילי המעוף אם כי נראה לי שהפעם הם יתנו לעולם לעשות את שלו, בתנאי שלא יגזים. כלומר: שלא יוריד את השוק אל מתחת ל- 1085 , ולא יעלה אותו מעל 1025 .

לגבי העולם , הרי שאירופה שוב יכולה להעיב על המסחר העולמי. והפעם מבחני הלחץ של הבנקים באירופה, שאולי הבנקים בספרד עמדו בהם, אבל עכשיו מטפטפים לנו שהבנקים בגרמניה לא עמדו כל כך טוב במבחנים אלה, הבודקים את חשיפת הבנקים לנכסים רעילים.

אני שב וטוען כי לא הכל ידוע על הסתבכות הבנקים באירופה בנכסים רעילים של מדינות השוק. קצת מסתירים, קצת מורחים, וקצת מטפטפים. הכל עד שתבוא ידיעה ברורה שתכה את כולם בתדהמה, למשל: בנק בגרמניה עומד בפני אפשרות קריסה נוכח המחיקות שיצטרך לבצע.

אני מקווה שהודעות רעות מאירופה תעבורנה השבוע להמתנה , וזאת בכדי לא להשפיע על המסחר בארה"ב, ואזי גם בישראל, ותוך כדי כך גם על הפקיעה.

ארה"ב בשלה. מתאוששת לאט ובמתינות. נתונים טובים, לפעמים רעים כגון: נתון האבטלה, אולם את שלוות המשקיעים ואדישותם אפשר לראות בתוצאות המסחר ביום שישי האחרון כאשר ביום פקיעת האופציות והחוזים העתידיים, היה מסחר רגוע , במשך כל היום, וסיים סביב האפס, כאילו המסחר ביום שישי היה מיותר, כי יותר חשוב היה המשחק של נבחרת ארה"ב במונדיאל נגד סלובניה.( 2:2 עם טעות שיפוט כנגד ארה"ב ).

הסיכויים בארה"ב הינם להמשך שבוע עם נטיה לעליות כשם שהיה השבוע כאשר מדד הדאו עלה ב- 2.4 אחוז, מדד הנאסדק עלה ב- 3 אחוז, מדד האס אנד פי 500 עלה ב- 2.4 אחוז, מדד הויקס ירד לרמת ה- 24 אחוז, והכל נראה שלו ויציב לקראת עונת המלפפונים של הקייץ.

השבוע ביום שלישי מכירות בתים קיימים, ביום רביעי הודעת הריבית, ומכירות בתים חדשים, ביום חמישי נתוני אבטלה , ומדד המכירות של מוצרים ברי קיימא. וביום שישי המספר הסופי של שיעור הצמיחה לרבעון הראשון, והסנטימנט של אונברסיטת מישיגן.

נראה כי הריבית תשאר על 0.25 אחוז , שאר הנתונים יהיו די פרווה , כך שהכל מצביע על שבוע שלישי רצוף של עליות בוול סטריט.

לסיכום: השווקים מתחילים לדשדש לקראת הקייץ, החשש מאירופה קיים, ארה"ב גם כן בדשדוש עם נטיה לעליה, ואצלנו דשדוש בין 1070 ל- 1110.

ללא עליות בעולם אין סיכוי רב לעליות אצלנו, ובמידה של ירידות בעולם, יכול להתממש הפחד של המשקיעים מפני ירידה מהירה וחזקה לעבר 10601070.

הערכתי שבשבוע הפקיעה דווקא נפרוץ את רמת ה- 1110 והפקיעה תהיה גבוהה מפקיעת מאי של 1110, בין 1015 ל- 1025, אולם מחכים לנו עוד ארבעה ימי מסחר , ובוקר של פקיעה, כך שנעקוב באופן יומי אחרי תחזית זו בסקירות הבוקר שלי.

שבוע טוב

הכותב הינו מנהל תיקים ברישיון הרשות בחברה לניהול תיקים,(מסדה-פ בע"מ) ויתכן והינו משקיע בניירות ערך ובאופציות שונות , לכן אין לראות בסקירה זו משום המלצה לפעולה כל שהיא בשוק ההון.

לסיוע , הדרכה ולימוד מעוף ושוק ההון ,להדרכה ליצירת הגנות, ולניהול תיקים טל:050-5510082
קיימת אפשרות לקואוצינג בנושא מסחר ב
אופציות מעוף.
שיעורי השלמה והכנה לבחינות הרשות בנושא אופציות המעוף ואג"ח.

טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד...

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם


שם מלא*: ישוב:
טלפון*: דוא"ל:
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il