סקירה שבועית 13.6 ותחזית לשבוע הבא - טלנירי










TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

עמלת פעילות במניות: החל מ-12 אג

מאמרים

סקירה שבועית 13.6 ותחזית לשבוע הבא


השבוע התחלק המסחר בבורסות בעולם בכלל, וגם בתל אביב , לשני חלקים.בחלק הראשון של השבוע ירדו המדדים בעולם, וכתוצאה מכך מדד המעוף הגיע לרמה של 1070, לעומת רמת ה- 1097 בה סיים בשבוע שעבר.
חזי קלפקה | 13/6/10, 07:11
השבוע התחלק המסחר בבורסות בעולם בכלל, וגם בתל אביב , לשני חלקים.בחלק הראשון של השבוע ירדו המדדים בעולם, וכתוצאה מכך מדד המעוף הגיע לרמה של 1070, לעומת רמת ה- 1097 בה סיים בשבוע שעבר. בחצי השני של השבוע , החל מיום רביבעי , עברו השווקים לעליות, כך שמדד המעוף סיכם את השבוע בירידה קלה של 0.6 אחוז, מדד 100 ירד ב- 1.51 אחוז, מדד הנדל"ן השיל 3.16 השבוע מערכו, מדד הבנקים ירד ב- 2.66 אחוז, ואילו מדד התל טק צנח ב- 4.71 אחוז.

את הירידה הגבוהה יותר , באופן משמעותי , במדדים האחרים לעומת מדד המעוף ניתן להסביר במניות הגז והנפט המשולבות במדד המעוף , ואשר עלו השבוע באחוזים ניכרים , ולכן מדד המעוף סיים בירידה נמוכה יחסית למדדים האחרים, שלא תיקנו על ידי אדי הגז שהורגשו במדד המעוף.

מחזורי המסחר היו פחות מ- 2 מיליארד בימי המסחר הראשונים של השבוע, ועלו מעל ה-2 מיליארד שקל בחציו השני של השבוע. סטיות התקן באופציות המעוף נותרו ברמה של 22-23 אחוז, עובדה המצביעה על נוחות המשקיעים מהמצב, חוסר פאניקה, וכי אין חשש מאפשרות קריסה במדד, ואם תנועה חדה צפויה היא כנראה תקרה כלפי מעלה.

רמת ה- 1070 הוכחה כרמת תמיכה איתנה ויציבה, וכל פעם שמדד המעוף ירד אליה, בהשראת המדדים בעולם, הגיעו קונים רבים שהביאו לעלית המדד שוב לרמת ה- 1080 , ולסיום השבוע לרמת ה- 1091 .

כמו כן, ראינו השבוע דמיון כמעט אחד לאחד בנעשה במדד הדקס הגרמני, והקורה במדד המעוף בתל אביב, עובדה שחיזקה את ההנחה , כי עליות בתל אביב לא ייתכן שתהיינה ללא רוח גבית ועליות בארה"ב ובאירופה.

בארה"ב , עלה הדאו השבוע ב- 2.8 אחוז, הנאסדק עלה ב- 1.1 אחוז בסיכום שבועי, ואילו מדד האס אנד פי 500 הוסיף השבוע 2.5 אחוז לערכו.

סטיות התקן נשארו ברמה של 30 אחוז, ומאותתות כי המשקיעים מרגישים טוב עם ההתאוששות , האיטית אומנם, אבל הקיימת, במשק האמריקאי, אולם מאוד חוששים ממה שקורה באירופה. גם דברי ברנניקי השבוע היו ברוח זו , והשאירו את המשקיעים מצד אחד עם הרגשה טובה מכיוון ארה"ב , ומצד שני חששות מהגוש האירופאי.

באירופה השבוע המשבר נטל פסק זמן, אולי בהשראת הגביע העולמי, וייתכן כי נושא הכדורגל מענין את האירופאיים כרגע, עד ה- 11 ביולי, יותר מאשר הבעיות הכלכליות, ובעיות משט השלום לישראל.

בכדי להבין את גודל החששות ממה שקורה באירופה די אם נציין מספר כותרות מסוף השבוע הזה:

"חדלות פרעון של יוון, דהיינו שמיטת חובות צפויה באוגוסט השנה."

"משבר החובות באירופה מתפשט כמו סרטן."

"משבר החובות באירופה, מזכיר את התנהגות השווקים בארה"ב לפני נפילת ליהמן ברדרס."

בנקים באירופה חשופים לנכסים רעילים בסכומים האלה: ליוון כ- 200 מליארד יורו, לספרד כ- 850 מיליארד יורו,לאיטליה כטריליון יורו, ולפורטוגל כרבע מיליארד יורו.

כל המדינות הללו , כולל בריטניה בסכנת הורדת דירוג, ואולי חדלות פרעון.

במצב ענינים זה ברור שהתנודות החריפות במסחר ימשיכו גם ימשיכו בשבוע הקרוב. התנודתיות הינה שם המשחק כיום בבורסות בעולם, ואפשר להגיע ביום אחד, ממינוס אחוז , לפלוס אחוז, ושוב לחזור למינוס אחוז.

לגבי ישראל ומדד המעוף, השבוע תהיה אפשרות לבחון האם יש סיכוי שהתחזית שלי כי פקיעת יוני תהיה מעל פקיעת מאי אכן תתגשם. עד כה השוק , עקב מה שקרה בעולם, ועקב הבעיות המדיניות בישראל,נשאר נמוך מפקיעת מאי, וביום ראשון יבחן מדד המעוף את מדד ה- 1100 , מיד עם פתיחת המסחר, וזאת עקב סיום חיובי בסוף השבוע בארה"ב ובאירופה.

באם יעלה מדד המעוף מעל ה- 1100 , הרי רק חצית ה- 1110 וה- 1120, תפיח רוח חיובית ומבטיחה לקראת הפקיעה של יוני בעוד עשרה ימים. אולם אסור לשכוח כי רבים חושבים , שכל עליה בימים אלה במדד המעוף הינה עליה לצורך ירידה, ומהווה רק אתנחתא בדרך לירידה לרמות נמוכות יותר. בירידות רמת ה- 1070 תהווה רמת תמיכה , וכל ירידה מתחתיה יכולה לדרדר את השוק לרמת ה- 1020 .

חשוב לזכור כי ביום שלישי יפורסם מדד המחירים לצרכן בישראל, והוא צפוי להיות נמוך יותר מאשר מדד אפריל. יום שלישי יהיה יום מסחר סוער ( ואולי יאריכו אותו ?) , כי בתום המסחר ביום שלישי, תקבע הבורסה איזה מניות תחלפנה מדדים בראשון ביולי.

היות ומה שיקרה אצלנו ישקף את מה שיקרה בעולם , נפנה את עיננו למה שצפוי בעולם.

אסיה , פרט ליפן מבשרת שבוע חיובי. אירופה מבשרת על שבוע חיובי, שנוטל הפוגה מהצרות הכלכליות ביבשת. כך זה נראה אבל זה יכול להשתנות בכל רגע , על ידי שמועה, דעה, ניתוח, הורדת דירוג או הסתבכות איזה בנק בנכסים רעילים.

המשבר באירופה לא הסתיים לדעתי, הוא עדיין בעיצומו. הבנקים באירופה לא מספרים את כל האמת , אבל השבוע ייתכן ולא נשמע על נתונים כלכליים רעים, אלא רק צפירות אזהרה.

בארה"ב , המשקיעים ישאו עיניהם יותר לעבר גמר האן בי איי בין הסלטיקס ללייקרס( כעת שיויון 2 ) ,ולהצלחות נבחרת ארה"ב בגביע העולם ( בעיקר הערב מול אנגליה), מאשר לעבר הנתונים הכלכליים.

בכל זאת ביום שלישי יפורסמו מחירי היבוא והיצוא, וכן מדד המחירים ליצרן.ביום רביעי יפורסמו התחלות בניה, ואישורי בניה,

ביום חמישי יפורסם מדד המחירים לצרכן ,והדרישות לדמי אבטלה, וכן מדד האינדקטורים המובילים למשק האמריקאי.

הציפיות הן בסך הכל לנתונים טובים, שימשיכו לאשרר את ההתאוששות שקורמת עור וגידים במשק האמריקאי.

לסיכום: אני מעריך שהשבוע , בעולם נחזה בהפוגה מנתוני המשבר הכלכלי. הראלי של סוף השבוע בארה"ב ובאירופה יימשך, וישפיע גם לחיוב על השערים בישראל. מדד המעוף יבחן את רמת ה- 1100 מיד בתחילת השבוע, ובעזרת רוח גבית הוא עשוי לעלות גם מעל 1120 בדרך לפקיעה מעל פקיעת מאי.

באם תתבדה הערכתי והבורסות בארה"ב ובאירופה תחזורנה לירידות, תשוב שוב רמת ה- 1070 במעוף להוות רמת תמיכה, ושבירתה מטה עשויה לדרדר המדד עד לרמת ה- 1020 .

זהירות מתנודתיות חריפה שתשלוט גם השבוע, וחובה מעקב צמוד אחרי התנהגות השווקים.

שבוע טוב ותהנו ממשחקי הגביע העולמי.



הכותב הינו מנהל תיקים ברישיון הרשות בחברה לניהול תיקים,(מסדה-פ בע"מ) ויתכן והינו משקיע בניירות ערך ובאופציות שונות , לכן אין לראות בסקירה זו משום המלצה לפעולה כל שהיא בשוק ההון.

לסיוע , הדרכה ולימוד מעוף ושוק ההון ,להדרכה ליצירת הגנות, ולניהול תיקים טל:050-5510082
קיימת אפשרות לקואוצינג בנושא מסחר באופציות מעוף.
שיעורי השלמה והכנה לבחינות הרשות בנושא אופציות המעוף ואג"ח.

----------------------------------------------פרסומת-------------------------------------------------------------------
בא והתנסה במסחר באופציות דיגיטאליות ותרוויח עד 85% בכל עסקה
----------------------------------------------חתימה אישית------------------------------------------------------------
אין בדברי אלה משום המלצה לקנית נייר ערך זה או אחר.ייתכן שאני מחזיק ו/או סוחר בניירות ערך אלה,ועשוי להחזיק או לסחור בניירות ערך אלה.

טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד...

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם


שם מלא*: ישוב:
טלפון*: דוא"ל:
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il