התאחדות הקבלנים וחברות קבלניות הגישו עתירה לבית המשפט בדרישה לבטל את היטל היבוא על הברזל - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

התאחדות הקבלנים וחברות קבלניות הגישו עתירה לבית המשפט בדרישה לבטל את היטל היבוא על הברזל


בניה
מהעתירה עולה: פרויקט קו הרכבת המהיר לירושלים של רכבת ישראל צפוי להתייקר בכ- 32 מיליון ₪ כתוצאה מעליית מחיר הברזל
התאחדות הקבלנים והחברות שיכון ובינוי – סולל בונה, שפיר, תדהר, מלרג, צ. לנדאו , חופרי השרון, שפונדר יהושע בניה והשקעות, וקן התור הגישו היום ( חמישי 2 ביולי ) לבית המשפט המחוזי בירושלים עתירה מנהלית ובקשה לצו מניעה כנגד הממונה על היטלי סחר במשרד התמ"ת וכנגד יצרני הברזל חוד אסף תעשיות ויהודה פלדות בע"מ.

בעתירה שהוגשה באמצעות עו"ד מתן בן שאול ממשרד עוה"ד יהודה רוה דורשים הקבלנים
מבית המשפט להורות לממונה על היטלי סחר במשרד התמ"ת לבטל את החלטתו להטיל היטל יבוא על הברזל או לכל הפחות לעצור את יישום ההחלטה עד לבחינת ההחלטה.
בנוסף דורשים הקבלנים מבית המשפט להורות על הסרת החיסיון הגורף שהוטל על הנתונים והמידע בהם השתמש הממונה לביסוס החלטתו על מנת לאפשר להם להגיש נתונים סותרים מטעמם.

בעתירה נטען כי משמעותה המיידית של ההחלטה הינה עלייה תלויה ומשמעותית במחירי הברזל תוך השפעה מיידת על כל ענף הבנייה. כל ציבור הקבלנים והובנים בישראל, על עשרות אלפי העובדים והספקים בענף, גם כל ציבור רוכשי הדירות , כל מזמיני העבודות הציבוריים, לרבות מדינת ישראל עצמה המזמינה את מרבית העבודות התשתית הציבוריות

עוד נטען כי ההחלטה מנוגדת לעקרונות המשפט הבינלאומי והחלטות ארגון הסחר העולמי וקיים חשש כי ההחלטה אף תגרור מחאה רשמית כנגד מדינת ישראל ואולי אף נקיטה בהליכי ברור משפטיים במישור הבינלאומי

בעתירה נטען כי הערובה כלל לא חלה על היצרניות המקומיות של הברזל, ולמרות זאת הזדרזו הן להעלות את המחירים שלהן. העלאת המחירים מצביעה על כך שמטרת היצרניות המקומיות הינה להשיג רווחים נוספים על חשבון הקבלנים והציבור הרחב ולא להקטין את היקף היבוא.

בעתירה מפורסמים נתונים על נזקים שנגרמו לחברות בעקבות העלאת מחירי הברזל:
כך לדוגמא פרויקט קו הרכבת המהיר לירושלים של רכבת ישראל צפוי להתייקר בכ- 32 מיליון ₪ כתוצאה מעליית מחיר הברזל, ופרויקט כביש 531 צפוי להתייקר בכ- 21.2 מיליון ₪. פרויקט לבניית שני בנייני מגורים בני 30 קומות כל אחד ובהיקף של 320 יחידות דיור צפוי להתייקר בכ- 1.3 מיליון ₪ כתוצאה מעליית מחירי הברזל.

מנכ"ל התאחדות הקבלנים, יוסי גורדון התייחס לעתירה שהוגשה ואמר שהתאחדות הקבלנים תפעל בכל הנחישות ובכל הכלים העומדים לרשותה על מנת לבטל את ההחלטה של הממונה על היטלי סחר במשרד התמ"ת.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il