נשיא איגוד לשכות המסחר, בתגובה למחלוקת הנעוצה בין שר הכלכלה לבין הממונה על רשות התחרות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהנשיא איגוד לשכות המסחר, בתגובה למחלוקת הנעוצה בין שר הכלכלה לבין הממונה על רשות התחרות


איגוד לשכות המסחר
"הגם שיש להעריך את רצונו של שר הכלכלה להוריד את יוקר המחיה הוא שוגה ברצונו להכריז על יבואנים גדולים כמונופול בתחומם"
הבעיות של יוקר המחיה בישראל אינן נעוצות ביבואנים הגדולים, הן נעוצות בכל תשלומי החובה אותם משלמים התושבים למדינה, לרשויות המקומיות או לחברות עסקיות בלעדיות בבעלות המדינה כמו רשויות מקומיות, מס בריאות, צריכה חשמל, מים ועוד

עו"ד אוריאל לין נשיא איגוד לשכות המסחר הגיב היום למחלוקת המתוקשרת הנעוצה בין שר הכלכלה אלי כהן לבין הממונה על התחרות בנוגע להכרזה על יבואנים כמונופול ואמר כי "ראשית לכל אין זה ראוי ששר יפעיל לחצים תקשורתיים על בעל סמכות סטטוטורית. משהופקדה בידי נושא משרה סמכות סטטוטורית חייב הוא לפעול על פי שיקול דעת ענייני בלבד, חופשי מלחצים ובטח מלחצים של השר שבמשרדו הוא פועל. "

לעצם העניין, ציין לין כי "הרדיפה אחר היבואנים הגדולים שגויה מייסודה. היא לא משיגה מטרת אמת אלא מסיחה את הדעת מן העיקר. היבואנים אינם יבואנים בלעדיים הם יבואנים ישירים. אין להם שום בלעדיות על מוצר, יש להם רק בלעדיות על מותג, שכן המותג הוא שמבדל את אותו המוצר בהתאם למקורות הייצור."

"מותג הוא ערך בסיסי ביצירת תחרות אמיתית על ליבו של הצרכן במכירת מוצר שווה. לדוגמא, מוצר נעלי ספורט נמכר בישראל, בלפחות עשרה מותגים שונים. כל יצרן מבדל את המוצר שלו באמצעות המותג. הבלעדיות אינה על מוצר. באשר למוצרי צריכה - אין יבואנים בלעדיים."

עוד לדברי לין, "יש יבואנים הרוכשים את המוצר ממקורות שונים תוך תחרות עזה ביניהם. יבואן גדול לא מייבא רק מוצר אחד הוא מייבא קשת של מוצרים. ההצלחה על שיווקם משתנה בהתאם לאיכות המוצר ולבחירת הציבור. במקום בו מתקיימת תחרות אמת אין מקום להכריז על מונופול."

לין הדגיש כי "הבעיות של יוקר המחיה בישראל אינן נעוצות ביבואנים הגדולים, הן נעוצות בכל תשלומי החובה אותם משלמים התושבים למדינה, לרשויות המקומיות או לחברות עסקיות בלעדיות בבעלות המדינה כמו רשויות מקומיות, מס בריאות, צריכה חשמל, מים ועוד. יתר על כן, כאשר עוסקים במחירים הנקבעים על ידי המגזר העסקי, יש לבחון את העומס הרגולטורי ותשלומי המס המוטלים על מגזר זה. על כן כאשר נאבקים ביוקר המחיה מוטב להשקיע את המאמצים באותן מקורות בשליטת המדינה שאינם בעלי תנאי תחרות. "טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il