" מנהיגות נוער לפרטיות" - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה" מנהיגות נוער לפרטיות"


משרד המשפטים
הושקה תכנית חדשה באמצעותה תלמידים יקבלו כלים בנושא הגנת הפרטיות במרחב הדיגיטלי ביוזמה משותפת של הרשות להגנת הפרטיות ומשרד החינוך

לראשונה, ביוזמה משותפת של הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים ומשרד החינוך, הוקמה "מנהיגות נוער לפרטיות". מדובר בתכנית פיילוט, במסגרתה התלמידים יקבלו ידע וכלים על הגנת הפרטיות במרחב הדיגיטלי. בין הנושאים שיילמדו: הזכות לפרטיות ומעמדה בחקיקה הישראלית כאחת מהזכויות המוגנות בחוק היסוד כבוד האדם וחירותו; חוק הגנת הפרטיות ועקרונותיו; המשמעות הערכית והמשפטית של פגיעה בפרטיות; אתגרי ההגנה על הפרטיות, נוכח ההתקדמות הטכנולוגית המואצת; צמיחתן של הרשתות החברתיות וההשלכות והסיכונים האפשריים כתוצאה מאי שמירת פרטיות במרחב הדיגיטלי.


התוכנית תתקיים, בשלב הראשון, עם נציגי מועצות נוער המגיעים ממגוון בתי ספר במחוז תל אביב, כשבהמשך תיבחן הרחבתה למחוזות נוספים. התוכנית כוללת סדרת מפגשים לאורך שנת הלימודים. המטרה היא, שבסיום התכנית התלמידים ייזמו מהלכים להנגשת הזכות לפרטיות והעלאת מודעות לחשיבותה לתלמידים נוספים במוסדות הלימוד. כמו כן, התלמידים המשתתפים יוזמנו להביע דעתם, להשמיע את קולם ולהשתתף בחלק מהדיונים, שעל סדר יומה של הרשות.


בשנת 2019 פרסמה הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים ממצאי סקר שערכה לראשונה, אשר נועד לבחון את מודעות הציבור, ביניהם בני הנוער, לאיומים ולסיכונים לפרטיות ברשת ומה עושה הציבור למען שמירה על הפרטיות. מהסקר עלו פערים משמעותיים באשר למודעות חשיבות השמירה על הפרטיות בהשוואה בין בני הנוער למבוגרים. קרוב למחצית מבני הנוער מאשרים גם אנשים שאינם מכירים כחברים ברשתות החברתיות. בנוסף, רק 3% מבני הנוער מעדכנים סיסמאות בתדירות גבוהה ו-21% בלבד מבני הנוער העידו כי מדיניות הפרטיות מהווה עבורם שיקול בהורדת אפליקציות.

"מנהיגות נוער לפרטיות" היא יוזמה של הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים בשיתוף הפיקוח לזכויות התלמיד/ה במינהל הפדגוגי, מינהל חברה ונוער במחוז תל אביב וממונה התקשוב במחוז תל אביב.


עו"ד צחי פנחס, מנהל מחלקת קשרי ציבור וממשל ברשות להגנת הפרטיות: "אנו מברכים על היוזמה המשותפת של הרשות להגנת הפרטיות ומשרד החינוך לגיבוש "מנהיגות נוער לפרטיות", תכנית פיילוט מיוחדת שיצאה זה עתה לדרך. כמי שנולדו בעידן הרשת והרשתות החברתיות, אנו מאמינים שהידע והכלים שיקבלו בני הנוער במסגרת התכנית בדבר החשיבות של הגנת הפרטיות בעידן הדיגיטלי, יאפשרו להם לשמור טוב יותר על הפרטיות שלהם ברשת, להוביל לשינוי משמעותי בתפיסת הזכות לפרטיות, לעורר מודעות ולהפוך למעשה ל'שגרירי הפרטיות' בקרב חבריהם לספסל הלימודים, בקרב מורים ואנשי חינוך ובני משפחתם".טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il