קומפיוג'ן מסכמת את הישגיה מהתקופה האחרונה ומעדכנת אודות אבני דרך עתידיות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהקומפיוג'ן מסכמת את הישגיה מהתקופה האחרונה ומעדכנת אודות אבני דרך עתידיות


קומפיוגן
נתונים ראשוניים מעודדים מהניסוי הקליני שלב 1 של COM701 המצביעים על סממנים ראשוניים של פעילות אנטי-סרטנית בחולים שעברו טיפולים רבים אחרים הוצגו בכנס SITC 2019

נתונים ראשוניים מהניסוי הקליני Phase 1 לבדיקת מינונים עולים של COM701 בשילוב Opdivo® צפויים במחצית השנייה של 2020

ניסוי קליני שלב 1 ב-COM902 כמונותרפיה צפוי להתחיל בתחילת 2020

קומפיוג'ן (נאסד"ק: CGEN, ת"א: קמפג), חברה מובילה בגילוי חישובי ופיתוח של תרופות ראשונות מסוגן לאימונותרפיה של סרטן, הציגה היום עדכון אודות אבני דרך עתידיות עבור תכניות הפיתוח הקליניות שלה, COM701 ו-COM902 וסיכמה את הישגיה בשנת 2019.

דר' ענת כהן-דייג, נשיאת ומנכ"לית קומפיוג'ן, אמרה, "2019 הייתה שנה משמעותית עבור קומפיוג'ן, שכללה הצגה ראשונה של נתונים קליניים ראשוניים מהתכנית התרפויטית המובילה שלנו COM701, שהתגלתה ומפותחת על ידי החברה. הדיווח על סממנים ראשוניים של פעילות אנטי-סרטנית של COM701 כמונותרפיה שנצפו באוכלוסייה מאתגרת של חולים שכבר עברו טיפולים קודמים רבים, מהווה אבן דרך חשובה עבור החברה.


בשנת 2020 אנו מתכוונים להמשיך ולקדם את התוכניות הקליניות שלנו ומצפים להגיע לאבני דרך נוספות, כולל הצגת נתונים ראשוניים מניסוי העלאת המינונים של COM701 עם Opdivo®, כמו גם התחלת הניסוי הקליני של COM902, התכנית התרפויטית השניה שלנו שגם היא התגלתה ומפותחת על ידי החברה. אנו גאים בביצועים שלנו ומצפים להמשיך ולקדם את התוכניות הקליניות שלנו על מנת לנסות ולהרחיב את טיפולי אימונותרפיה לסרטן".

אבני דרך צפויות ב-2020
התחלה והשלמת גיוס חולים לשלב הרחבת הניסוי קליני שלב 1 של COM701 כמונותרפיה (monotherapy expansion cohorts) עבור אינדיקציות שנבחרו בעזרת סמנים ביולוגיים, לרבות סרטן ריאות מסוג תאים לא קטנים, סרטן השחלות, סרטן השד וסרטן רירית הרחם
הצגה של נתונים ראשוניים משלב העלאת המינונים של הניסוי הקליני שלב 1 של COM701 בשילוב עם Opdivo, במחצית השנייה של 2020
התחלת שלב הרחבת הניסוי הקליני שלב 1 עבור COM701 עם Opdiv
התחלת ניסוי קליני שלב 1 עבור COM902 בחולים עם גידולים מתקדמים בתחילת 2020

אבני דרך צפויות ב-2021
הצגת נתונים ראשוניים משלב הרחבת הניסוי הקליני שלב 1 של COM701 כמונותרפיה צפויה במחצית הראשונה של 2021
הצגת נתונים ראשוניים משלב העלאת המינונים בניסוי קליני שלב 1 עבור COM902 כמונותרפיה

הישגים שהושגו לאחרונה
הצגה בכנס SITC 2019 של נתונים ראשוניים מעודדים מהניסוי הקליני שלב 1 להעלאת מינונים של COM701 כמונותרפיה, המעידים שהטיפול ב-COM701 הראה סבילות טובה ללא תופעות לוואי המגבילות את העלאת המינון אצל החולים, כמו גם סממנים ראשוניים לפעילות אנטי-סרטנית בחולים שעברו טיפולים רבים קודמים ושאינם מגיבים או שפיתחו עמידות לתרופות הקיימות.


השלמת גיוס חולים לשלב העלאת המינונים בניסוי הקליני שלב 1 של COM701 אחת ל-3 שבועות. נמשך גיוס החולים עבור שלב העלאת המינונים של COM701 אחת ל-4 שבועות
השלמת גיוס חולים לשלב העלאת המינונים בניסוי הקליני שלב 1 של COM701 יחד עם Opdivo אחת ל-3 שבועות. עדכון לגבי גיוס החולים לשלב העלאת המינונים של COM701 יחד עם Opdivo אחת ל-4 שבועות יינתן במסגרת פוסטר שיוצג ב-6 בפברואר 2020 בכנס ASCO-SITC Clinical Immuno-Oncology Symposium.
קבלת אישור ממנהל המזון והתרופות האמריקאי ((FDA להתחלת ניסויים קליניים (IND) עבור COM902.
חיזוק פורטפוליו הקניין הרוחני של COM701 ו-COM902 עם פטנטים חדשים עבור הרכב החומר ושיטת השימוש.
הוספת יכולות ומומחיות בתחום הגילוי החישובי והפיתוח העסקי לצוות ההנהלה הבכירה

אודות COM701
COM701 הוא נוגדן מואנש שנקשר בחוזקה ל-PVRIG, חלבון בקרה חדש של מערכת החיסון שהתגלה על ידי קומפיוג'ן. COM701 חוסם את האינטראקציה של PVRIG עם הליגנד שלו, PVRL2. חסימת אינטראקציה זו מובילה להפעלה חזקה של תאי T, כמצופה ממנגנון הפעולה הרצוי של הפעלת תאי T בסביבת הגידול, הגורמת לייצור תגובה חיסונית אנטי-סרטנית. בנוסף, שילוב של COM701 עם נוגדנים כנגד PD-1 מראה פעילות סינרגית בהפעלת תאי T ועיכוב הצמיחה של גידולים סרטניים במודלים של מכרסמים. פעילות סינרגית זו מעידה על הצטלבות מסלולי העיכוב של PVRIG ושל PD-1 ועל הפוטנציאל של שילובים אלו לחזק את התגובה החיסונית האנטי-סרטנית.

PVRIG ו-TIGIT מהווים מסלולים מקבילים לעיכוב מערכת החיסון שמאזנים את הפעילות של DNAM-1, חלבון שמפעיל את מערכת החיסון ונמצא על גבי תאי T ותאי NK. נתונים פרה-קליניים של COM701 מעידים ש-PVRIG עשוי להיות מסלול דומיננטי בעיכוב מערכת החיסון באוכלוסיות חולים שונות עם גידולים שמבטאים רמות גבוהות של PVRL2, הליגנד של PVRIG, ביחס לרמת הביטוי של PVR, הליגנד של TIGIT. זה כולל חולות עם סרטן שד, רירית הרחם או השחלות. בנוסף, מחקרים מראים ש-PVRIG, TIGIT והליגדנים שלהם מתבטאים במגוון רחב של סוגי גידולים, כמו אלו שהוזכרו לעיל, כמו גם ריאות, כליות וסרטני ראש וצוואר. בגידולים אלו ייתכן שיהיה צורך בחסימה משולבת של TIGIT ו-PVRIG כדי לעורר תגובה חיסונית אנטי-סרטנית מספקת, עם או ללא חסימה גם של מסלול PD-1.

COM701 נמצא בניסוי קליני שלב 1 בחולים עם גידולים מוצקים מתקדמים, כדי להעריך את השפעתו כמונותרפיה וגם בשילוב עם מעכבי PD-1. הניסוי הקליני שלב 1 ללא סמיות מתוכנן להעריך את הבטיחות והסבילות של COM701 כמונותרפיה כמו גם בשילוב Opdivo של בריסטול-מאיירס סקוויב בחולים עם גידולים מוצקים מתקדמים. יעדים משניים כוללים פעילות אנטי-סרטנית ראשונית, פרמקוקינטיקה ופרמקודינמיקה של COM701 כמונותרפיה כמו גם בשילוב עם Opdivo בחולים עם גידולים נבחרים, כולל סרטן ריאות מסוג תאים לא קטנים, סרטן השחלות, סרטן שד וסרטן רירית הרחם. הניסוי הקליני שלב 1 שצפוי לכלול כ-140 חולים, מגייס כעת חולים בארה"ב.


הניסוי הקליני שלב 1 להערכת מינונים עולים הראה ש-COM701 נסבל היטב עד למינון של 10 מ"ג/ק"ג, ללא תופעות לוואי מגבילות מינונים. יתר על כן, הנתונים מראים סממנים ראשונים של פעילות אנטי-סרטנית בחולים שכבר טופלו בעבר בתרופות רבות אחרות, עם מספר חציוני של 7 טיפולים אנטי-סרטניים קודמים שעברו חולים אלו (טווח של 2-15) ועם שיעור בקרת מחלה/מחלה יציבה של 69%, אצל 9 מתוך 13 חולים. מידע נוסף זמין ב: www.clinicaltrials.gov (NCT03667716).

אודות COM902
COM902 הוא נוגדן אנושי כנגד TIGIT, ופותח לצורך טיפול משולב עם COM701.COM902 הראה קישור חזק לתאי T, עם פעילות בתנאי מעבדה השווה או טובה יותר ממספר נוגדניTIGIT אחרים הנמצאים בפיתוח קליני. COM902 הוא נוגדן שנקשר גם לTIGIT בעכברים, המעכב צמיחת הגידול הסרטני ומעלה הישרדות במודל חיה כשהוא נמצא בשילוב עם מעכב PVRIG ומעכב PD-L1. נתונים פרה-קליניים מצביעים על כך שעיכוב של TIGIT, או של TIGIT בשילוב מעכבים של חלבונים נוספים שמבקרים את מערכת החיסון, יכול לשפר את ההפעלה של תאי T ולהגביר את התגובה החיסונית האנטי-סרטנית.


לעיכוב משולב של PVRIG ו-TIGIT, שתי הזרועות של הציר הביולוגי של חלבון DNAM-1, יש השפעה סינרגית על המרצת תאי T, עיכוב צמיחת הגידול הסרטני ופעילות אנטי-סרטנית במערכות מודל שונות, שניתן אף להגבירה על ידי הוספת מעכב PD-1. על סמך נתונים פרה-קליניים, שילובים אלו עשויים להיות בעלי חשיבות קלינית לשיפור התגובה החיסונית האנטי-סרטנית ולהגדלת אוכלוסיית החולים שמגיבים לעיכוב של חלבוני בקרת מערכת החיסון.

קומפיוג'ן גילתה את TIGIT ב-2009, באמצעות הפלטפורמה החישובית שבעזרתה גילתה את PVRIG. גילוי TIGIT פורסם על ידי קומפיוג'ן באוקטובר 2009 בכתב העת המדעי המוביל PNAS.

בכוונת החברה להתחיל ניסוי קליני שלב 1 בחולים עם גידולים מתקדמים בתחילת 2020 . מטרת הניסוי הינה לבחון את הבטיחות, הסבילות, פרמקוקינטיקה ופרמקודינמיקה, כמו גם פעילות אנטי-סרטנית ראשונית של COM902. הניסוי מתוכנן להתנהל במספר מרכזים בארה"ב.

אודות קומפיוג'ן
קומפיוג'ן היא חברה לגילוי ולפיתוח תרופות ראשונות מסוגן בתחום של אימונותרפיה בסרטן. החברה משתמשת בפלטפורמות החישוביות שלה, בעלות אפליקציות נרחבות, לצורך זיהוי מטרות תרופתיות חדשות ופיתוח תרופות. המוצר המוביל של החברה הוא COM701, נוגדן ראשון מסוגו כנגד PVRIG, לטיפול בגידולים מוצקים. בנוסף, COM902, נוגדן כנגד TIGIT, צפוי להתחיל ניסויים קליניים בתחילת 2020. צנרת התרופות של החברה כוללת גם תוכניות אימונו-אונקולוגיות מוקדמות יותר, בעיקר כנגד מטרות מילואידיות. המודל העסקי של קומפיוג'ן מבוסס על בניית שיתופי פעולה להמשך מחקר, פיתוח ומסחור של מטרות תרופתיות ותרופות פוטנציאליות חדשות הנמצאות בשלבים שונים של מחקר ופיתוח. מטה החברה ממוקם בחולון ולה משרדים בקליפורניה, ארה"ב. החברה נסחרת בנאסד"ק:CGEN, ובתל אביב: קמפג. למידע נוסף אנא בקרו באתר החברה: www.cgen.com .

Opdivo® הינו סימן מסחרי רשום של Bristol-Myers Squibb Company.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il