חברת "נטו" תשלם להסתדרות חצי מיליון שקל על פגיעה בהתאגדות עובדיה - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהחברת "נטו" תשלם להסתדרות חצי מיליון שקל על פגיעה בהתאגדות עובדיה


הסתדרות
בחודש אפריל השנה ניתן בבית הדין האזורי בבאר שבע פסק דין המחייב את נטו לשלם להסתדרות פיצוי בגין פגיעתה בהתאגדות העובדים
ביה"ד הארצי לעבודה דחה את הערעור של יבואנית ומשווקת המזון שבשליטת משפחת עזרא, וקבע מחדש כי פגעה בעובדיה וניסתה לסכל את התארגנותם בהסתדרות בצורה בוטה וחריפה *** החברה תפצה את ההסתדרות במאות אלפי שקלים שיוקדשו להמשך חיזוק זכויות העובדים במדינה

בית הדין הארצי דחה את ערעורה של חברת "נטו מלינדה" על פסק הדין שחייב אותה בתשלום פיצויים בגובה 500,000 שקל על פגיעה בלתי חוקית בהתאגדות עובדיה. נטו היא יבואנית ומשווקת המזון מהגדולות בישראל והיא מצויה בשליטת משפחת עזרא (כיו"ר דירקטוריון נטו מלינדה משמש עדי עזרא. אביו, דודי עזרא הוא נשיא החברה האם "נטו אחזקות").

בחודש אפריל השנה ניתן בבית הדין האזורי בבאר שבע פסק דין המחייב את נטו לשלם להסתדרות פיצוי בגין פגיעתה בהתאגדות העובדים. בין היתר, נמצא כי קב"ט החברה נהג באלימות פיזית כלפי יו"ר ועד העובדים, הטיח אותו לרצפה כשראה אותו מדבר עם העובדים וחטף מידיו טפסי הצטרפות להסתדרות.

כמו כן קבע בית הדין כי החברה הקימה רשת של עובדים "משת"פים", שהעבירו ליתר העובדים מסרים של התנגדות להתאגדות בשליחותה ובעידודה, באין מפריע, כאשר לפעילות לטובת ההתאגדות בהסתדרות היא התנגדה בפועל ובצורה חריפה בשטח.

החברה ערערה לבית הדין הארצי וביקשה לבטל את פסק הדין ואת הקביעות שחייבו אותה בתשלום פיצוי. בנוסף ערערה החברה על גובה הפיצוי. ההסתדרות הגישה ערעור שכנגד בטענה כי נוכח גודל החברה והיקף עסקיה, ועל מנת שהפיצוי ירתיע מעסיקים אחרים מהתנהגות בלתי חוקית, הוא צריך להיות אף יותר גבוה.

בית הדין הארצי – בהרכב שבראשו עמדה כב' השופטת לאה גליקסמן - דחה את ערעור החברה והחליט, למרות ששקל להיעתר לערעור ההסתדרות, שלא להתערב בהחלטת בית הדין האזורי. הפיצוי, שכבר שולם, יוותר ברשות ההסתדרות וישמש להמשך חיזוק זכויות העובדים במדינה.

את ההסתדרות ייצגו בהליך עורכי הדין אלעד מורג, ענת גוטמן ועדי גולן מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי. התאגדות עובדי נטו הובלה על ידי טל בורשטיין ואודליה מעודה מהאגף להתאגדות עובדים.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il