סגירה ראשונית לקרן ההשקעות Israel Biotech Fund II - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

סגירה ראשונית לקרן ההשקעות Israel Biotech Fund II


Israel Biotech Fund II‏
בין חברות הפורטפוליו של הקרן הראשונה ניתן למצוא את איילה פארמה שהוקמה ע״י IBF ובה השקיעו בשלב מוקדם מאוד הראל חברה לביטוח וקרן אמון

קרן ההשקעות IBF ( (Israel Biotech Fundהמתמחה בהשקעות בחברות ביוטק ישראליות בתחום הפארמה הודיעה היום על סגירה ראשונית של הקרן השניה שלה. הקרן מנוהלת על ידי ד״ר דוד סידרנסקי, ד״ר יובל קבילי ועידו צאירי.

אחד היתרונות והערכים המוספים הגדולים ביותר של הקרן הינו שילוב יכולות, ניסיון וידע ניהולי של מנהלי הקרן ומנהלים בכירים מחברות הפארמה הגדולות בעולם עם היזמות והמחקר המצוינים הקיימים בישראל. על מנת ליישם את אסטרטגית ההשקעה שלה, לקרן חבר יועצים אקטיבי הכולל מעל ל - 25 מבכירי תעשיית הפארמה העולמית, כאשר חלקם אף מצטרפים לדירקטוריונים של החברות בהן משקיעה הקרן. אנשים כגון: ד"ר סול בארר, יו״ר טבע, המייסד, היו״ר והמנכ"ל לשעבר של חברת סלג'ין, ג'ף קינדלר, מנכ״ל סנטרקסיון והמנכ"ל לשעבר של ענקית התרופות פייזר, ועוד רבים אחרים.

בין חברות הפורטפוליו של הקרן הראשונה ניתן למצוא את איילה פארמה שהוקמה ע״י IBF ובה השקיעו בשלב מוקדם מאוד הראל חברה לביטוח וקרן אמון. החברה קיבלה רישיון לפיתוח מספר תרופות לסרטן שהיו לפני כן בבעלות חברת בריסטול מיירס סקוויב (BMS). איילה גייסה עד כה כ-47 מיליון דולר וסיבוב הגיוס האחרון של החברה הובל על ידי חברת התרופות נוברטיס (ד"ר רוברט שפיגל, סמנכ"ל רפואי לשעבר בחברת התרופות שרינג פלאו, ומורי גולדברג, סמנכ״ל כספים לשעבר בחברת רג׳נרון מונו כדירקטורים בחברה מטעם הקרן); פארמה טו-בי המפתחת תרופה לפרקינסון ונמצאת בשלבים מתקדמים בניסוי קליני פאזה 3 (בעקבות השקעת הקרן מונה ג'ף קינדלר כדירקטור בחברה); ביונד-ביו אשר הוקמה ע״י יוצאי חברת סי-קאם שנמכרה ב- 2015 לחברת התרופות מרק. החברה העוסקת בפיתוח תרופות חדשניות למחלת הסרטן גייסה בסיבוב האחרון כ – 17 מיליון דולר בו השתתפה גם חברת הביוטק סלג׳ן, משקיעה אסטרטגית ב- IBF.

״ההצטרפות של חברי הוועדה המייעצת שלנו כדירקטורים ויועצים לחברות הפורטפוליו של הקרן משנה את המשוואה בחברות אלו״ אומר ד״ר סידרנסקי, ״התרומה לחברות הישראליות של בכירי הפארמה העולמית מתבטאת בהובלת אסטרטגיית פיתוח תרופות, הקניית ערכים של מנהל תקין לפי סטנדרטים בין לאומיים, סיוע בהבאת אנשי מפתח נוספים לחברה, גיוס כספים ויצירת קשר עם חברות הפארמה\ביוטק הגדולות שכבר הניב השקעות בחברות.

לגבי תעשיית הפארמה\ביוטק העולמית אומר סידרנסקי ״תחום פיתוח התרופות עובר שינויים גדולים מאוד בשנים האחרונות בעולם ובישראל, תודות לפריצות דרך מדעיות באימונותרפיה ובתרפיה גנטית וגם בזכות שינויים חיובים ב-FDA . זה הוביל לזינוק במספר התרופות החדשות שמאושרות ע״י ה- FDA בשנים האחרונות. מרגישים את השינוי גם בצד הפיננסי, היקפי הגיוסים מקרנות הון סיכון או באמצעות הנפקות ציבוריות גדלו במאות אחוזים בשנים האחרונות״. לגבי התעשייה המקומית הוא מוסיף ״ניכרת התקדמות מרשימה בישראל. לאחר שפגשנו מעל 200 חברות ביוטק ב- 4 השנים האחרונות, אנו מבחינים בשיפור ניכר ברמה המקצועית. אנחנו שמחים להיפגש עם כל החברות גם אם לא נשקיע בהן״.

״חשוב לנו שהתעשייה המקומית תצליח״ אומר ד״ר יובל קבילי ״ולשם כך אנו גם שותפים בהקמה וניהול פרויקט 8400 - המבקש להפוך את תעשיית הבריאות למנוע צמיחה לאומי, באמצעות תוכנית הכשרה אינטנסיבית לבכירי התעשייה וגיבוש קואליציה חוצת מגזרי פעילות".

״בנוסף אנו רואים שינוי מגמה בקרב גופים מוסדיים אשר נכנסים לתחום ע״י השקעה בקרנות ובחברות עצמן. דוגמה לכך הוא שיתוף הפעולה שיש לנו עם חברת הביטוח הראל שמעבר לכך שהיא משקיעת עוגן בקרן השניה היא גם השקיעה ישירות במספר חברות פרטיות, כולל באיילה פארמה״.


בין המשקיעים הבולטים בקרן ניתן למצוא גם את קבוצת CBG בראשות וינסנט צ׳נגוויז המשקיעה בטכנולוגיות Life Science, Clean-tech ו- Home Land Securityטלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il