הצלחה במכרז המוסדי בהנפקת האג"ח של אספן גרופ - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירוהצלחה במכרז המוסדי בהנפקת האג"ח של אספן גרופ


צופית הראל. קרדיט - איליה מלניקוב
החברה זכתה לביקושים גבוהים בסך כ-500 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת סדרת האג"ח החדשה - פי 2 מהסכום המבוקש, ותגייס כ -276 מיליון שקל
השלב המוסדי ננעל בריבית צמודה של 1.5% במח"מ של כ-5.9 שנים, נמוך מריבית המקסימום בשיעור של 2.55% שהציעה החברה למשקיעים

צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ: "אנו מודים לציבור המשקיעים על היענותו הגבוהה בהנפקה המוצלחת. הביקושים הגבוהים שנרשמו, פי 2 מיעד הגיוס המקורי, ושיעור הריבית שנקבע, מבטאים הבעת אמון מצד שוק ההון בהנהלת החברה ובפעילותה העסקית. תמורת ההנפקה תגדיל את יתרות המזומנים של החברה, תחזק את הגמישות הפיננסית ותשמש להמשך פיתוח נכסי החברה וניצול הזדמנויות עסקיות שעשויות להיווצר.
בחודש שעבר, עדכנו על השקעה אסטרטגית בחברת פאי סיאם, אשר מרחיבה משמעותית את פעילותינו בישראל בתחומי המלונאות והדיור המוגן באיזורי ביקוש בירושלים ובתל אביב וכן עדכנו על המשך התרחבות בהולנד ורכישת בניין משרדים נוסף בהולנד, שוק בו אנו ממשיכים לזהות פוטנציאל רב ואשר ממשיך להפגין יציבות על אף התקופה המאתגרת. בכוונתנו להמשיך לפעול לפיתוח והרחבת פעילותה העסקית של החברה ליצירת ערך לבעלי המניות".


אספן גרופ השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת סדרת אגרות החוב החדשה (סדרה ח'). במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושים גבוהים של כ-500 מיליון שקל, פי 2 מהסכום המבוקש, ובחרה להגדיל את היקף הגיוס לסכום של כ-276 מיליון שקל, בכפוף לאישור חברת הדירוג מעלות.

בעקבות הביקושים הגבוהים שנרשמו בהנפקה, השלב המוסדי ננעל בריבית שנתית צמודה של 1.5%, נמוך מהריבית המקסימלית שהוצעה במכרז שעמדה על 2.55%.

במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים איגרות חוב צמודות למדד המחירים לצרכן, במח"מ של
כ-5.9 שנים כאשר מועד הפירעון הסופי יהיה בחודש דצמבר 2029. אגרת החוב מדורגת על ידי חברת הדירוג 'מעלות' בדירוג A באופק יציב.

את ההנפקה הובילו ווליו בייס חיתום ולצידם קונסורציום החתמים איפקס הנפקות, מנורה חיתום, ברק קפיטל חיתום ואוריון חיתום והנפקות.

בחודש החולף, דווחה אספן גרופ כי חתמה על הסכם עם חברת הנדל"ן פאי סיאם, שבבעלות היזם שלמה דהוקי, במסגרתו תשקיע אספן גרופ סכום כולל של כ-405 מיליון שקל בפאי סיאם תמורת הקצאת מניות בשיעור של 50% מהון המניות המונפק והנפרע של פאי סיאם. במקביל להשקעת אספן בפאי סיאם, השקיע דהוקי כ-37 מיליון שקל באספן כנגד הקצאת מניות בשיעור 5% מהונה הרשום לפי מחיר מניה של 11.68 שקל.
פאי סיאם עוסקת בייזום, תכנון, הקמה וניהול של נדל"ן מניב בישראל, בדגש על תחום המלונאות והדיור המוגן, ומתמקדת באזורי הביקוש, בעיקר בירושלים ובתל-אביב.

עוד דווחה אספן גרופ בחודש שעבר כי התקשרה בהסכם לרכישת מלוא הון המניות של חברה המחזיקה (100%) בבניין משרדים הממוקם בעיר הרביעית בגודלה בהולנד, אוטרכט. תמורת מלוא הון המניות של חברת הנכס בסך של כ-55 מיליון שקל שולמה במזומן על ידי חברת הבת בהולנד במועד חתימת ההסכם. התמורה משקפת לנכס שווי של כ- 104 מיליון שקל (ללא עלויות עסקה), בהתחשב בהלוואה שהועמדה בחברת הנכס בסך של כ-56 מיליון שקל ובכך השלימה את העסקה.

אספן גרופ, הינה חברה הפועלת בעיקר ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים הכוללים בעיקר משרדים, מבני תעשייה ולוגיסטיקה בהולנד, ישראל וגרמניה. החברה פועלת מעת לעת, בהתאם להזדמנויות עסקיות בשוק הנדל"ן גם למימוש מבנים וקרקעות בתחום הנדל"ן. יו"ר החברה הוא מר גיא פרג. מנכ"לית החברה היא הגב' צופית הראל.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il