גב-ים מכרה לפרשקובסקי עתודות קרקע לכ-350 יח"ד בפרויקט רמת הנשיא בחיפה תמורת 215 מליון ₪ - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירוגב-ים מכרה לפרשקובסקי עתודות קרקע לכ-350 יח"ד בפרויקט רמת הנשיא בחיפה תמורת 215 מליון ₪


יוסי פרשובסקי, יו"ר פרשקובסקי השקעות ובנין- צילום גבע טלמור
גב-ים מכרה לפרשקובסקי את יתרת הזכויות בפרויקט המגורים רמת הנשיא בחיפה, להקמת כ-350 יח"ד מאושרות
בתמורה, תשלם פרשקובסקי לגב-ים סך של 215 מליון ש"ח וכן תמורה מותנית נוספת בגין זכויות בניה אשר יאושרו בעתיד

חברת גב-ים, באמצעות חברה בת בבעלות מלאה, הינה בעלת הזכויות בפרויקט המגורים רמת הנשיא. עד כה הוקמו בפרויקט 711 יח"ד ב-9 בניינים, כולן הושלמו ונמכרו.
גב-ים התקשרה עם חברת פרשקובסקי למכירת כלל עתודות הקרקע וזכויות הבניה שנותרו בפרויקט. הממכר, הכולל כ-350 יח"ד מאושרות לבניה על-פי התב"ע הקיימת, וכן פוטנציאל להקמת יח"ד נוספות, בכפוף לקבלת הקלות ותב"עות עתידיות, נמכר בתמורה לסך של 215 מליון ש"ח, בתוספת מע"מ כחוק וכן בתמורה נוספת עתידית, המותנית באישורן של זכויות בניה נוספות.
עד לתום שנת 2019, היתה גב-ים שותפה בפרויקט עם חברת רסקו מגורים, בחלקים שווים. בסוף 2019 רכשה גב-ים את חלקה של רסקו בחברה המשותפת, לפי שווי של 140 מליון ש"ח (ב-100%).
גב-ים דיווחה, כי בעקבות המכירה תרשום ברבעון השלישי של השנה רווח נקי בסך 55 מליון ש"ח.
את גב-ים ייצגו עוה"ד לוי אמיתי וארנון כהן ממשרד גולדפרב זליגמן ושות'.
את חברת פרשקובסקי ייצגו עוה"ד שמואל לכנר ועדי בן אנוש ממשרד נשיץ ברנדס ושות'.
העסקה לוותה על-ידי בית ההשקעות ווליו-בייס.

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים, אמר היום: "גב-ים שמה לעצמה כיעד להתמקד בפעילות הליבה שלה - תחום הנדל"ן המניב, על כל מרכיביו. כחלק מתהליך זה, מכרה גב-ים את עתודות הקרקע וזכויות הבניה הנותרות בפרויקט המגורים רמת הנשיא בחיפה. בעסקה זו מייצרת גב-ים תזרים מזומנים משמעותי, אשר ישמש, בין היתר, לטובת פעילות הייזום האינטנסיבית של החברה, הכוללת 12 פרויקטים בשטח כולל של 400 אלף מ"ר (חלק החברה 340 אלף מ"ר)".

יוסי פרשקובסקי, יו"ר פרשקובסקי השקעות ובנין, אמר כי: "הביקושים בחיפה הולכים ומתחזקים וכן המחירים עולים. החברה מאמינה בהמשך המגמה במיוחד בשכונות הדרומיות הקרובות לים וליציאה הנוחה מהעיר לכיוון דרום. שכונת רמת הנשיא כבר עברה פיתוח סביבתי והבניינים החדשים שהחברה תבנה ייבנו סביב הפארק".

שי ליפמן, אנליסט הנדל"ן של ווליו בייס: "חשיבות גבוהה לגב-ים בביצוע העסקה, החברה רושמת רווח מהותי ומייצרת תזרים של 215 מ' ש"ח, שימשיך לשמש אותה לפעילות הייזום הענפה ברחבי הארץ. זו עוד דוגמא לנכסים החבויים במאזן של גב-ים שלא מקבלים תמחור בשוק. חברת פרשקובסקי מרחיבה את פעילותה בחיפה והופכת לשחקן מוביל בעיר. החברה נמצאת לקראת סיום פרויקט בנווה שאנן בו נמכרו כבר כ300 דירות מתוך כ360 ולאחר רכישת פרויקט מורדות לינקולן (מחיר למשתכן) כעת מרחיבה פרשקובסקי את הפריסה בחיפה. לאחר הרכישה תנצל החברה את התב"ע הקיימת על חלק מהמגרשים ותתחיל לבנות מעל ל- 300 יח"ד, סביר להניח שבעתיד תפעל החברה לשינוי התב"ע על חלק מהמגרשים שרכשה, מה שיגדיל עוד את מספר היחידות בפרויקט. שכונת רמת הנשיא ממוצבת כאחת המובילות בחיפה, רוב הדירות צופות לים ועיקר תושביה הם מעובדי ההי-טק של מת"ם, מה שיבטיח את הביקוש לדירות שפרשקובסקי תבנה שם".


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il