שני כתבי אישום הוגשו כנגד עוסקים שקיזזו חשבוניות פיקטיביות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהשני כתבי אישום הוגשו כנגד עוסקים שקיזזו חשבוניות פיקטיביות


רשות המיסים
היחידה משפטית מחוז מרכז ברשות המסים, הגישה בשבוע שעבר שני כתבי אישום שונים, בגין קיזוז חשבוניות פיקטיביות. האחד כנגד עוסק מענף עבודות המתכת והשני כנגד עוסק מענף השיפוץ ועבודות בניין.
האחד, הוגש לבית משפט השלום בבאר-שבע, כנגד סולימאן אבו קיעאן בן 49 מחורה עוסק מענף עבודות המתכת בגין קיזוז חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-19 מיליון ₪ , שמס התשומות שנוכה שלא כדין בגינן הוא מעל ל-3 מיליון שקלים, וכנגד חברת דיוק רוביקון ניהול והשקעות שבבעלותו. כמצוין בכתב האישום, הנאשם ביצע את העבירות המיוחסות לו בתקופה שבין נובמבר 2013 לבין אפריל 2015. כתב האישום הוכן על-ידי עו"ד איתמר ענברי מהיחידה המשפטית מרכז ברשות המסים והוא תוצר של חקירה שנוהלה בחקירות מכס ומע"מ ירושלים. רשות המסים הצהירה בהודעתה לבית המשפט כי יש בכוונתה לבקש להטיל על הנאשם גם עונש מאסר בפועל.

כתב אישום השני הינו בגין קיזוז חשבוניות פיקטיביות בהיקף של יותר 7 מיליון ₪, כנגד יעקב הרשקוביץ בן 64 ממושב יקיר, העוסק בענף שיפוץ מבנים ועבודות בניין וכנגד החברה שבבעלותו ובניהולו נ. קנה פיתוח וצנרת בע"מ. כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בראשון לציון, הוכן על ידי עו"ד הדס פרנקו מהיחידה המשפטית מחוז מרכז ברשות המסים ומבוסס על חקירה של יחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים .

כפי שמופיע בכתב האישום, בתקופה שבין פברואר 2011 לבין דצמבר 2013, רשם הרשקוביץ בספרי החברה שבבעלותו 28 מסמכים הנחזים להיות חשבוניות מס על שמם של 7 עוסקים שונים, מבלי שעשה או התחייב לעשות את העסקאות לגביהן הוצאו. הסכום הכולל של החשבוניות הפיקטיביות הללו אותן רשם עומד על למעלה מ-7 מיליון ₪ וסכום המס שנוכה שלא כדין בגינן עומד על 1,041,587 ₪.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il