הצעת חוק חדשה תקל על תשלומי הארנונה של חיילים בודדים - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסההצעת חוק חדשה תקל על תשלומי הארנונה של חיילים בודדים


יור סיעת כולנו חכ רועי פולקמן:
חברי הכנסת רועי פולקמן ומירב בן ארי ('כולנו') הניחו על שולחן הכנסת הצעת חוק חדשה לתיקון החוק הקיים ביחס לחיילים בודדים אשר שוכרים דירה עם חיילים נוספים ולהקל עליהם בתשלומי הארנונה

במסגרת החוק הקיים, זכאים חיילים בודדים להנחה בארנונה למשך זמן השירות שלהם בצה"ל ועד ארבעה חודשים מיום השחרור. פטור מתשלום ארנונה ניתן למי שמתגורר בדירת יחיד עד 70 מ"ר, ובדירה עם 4 שותפים ומעלה, עד 90 מ"ר.


חיילים בודדים רבים בוחרים לא להתגורר לבד, ולעיתים אף מתגוררים מספר שותפים יחד בדירות גדולות יחסית, וכך יוצא שאותם חיילים לא זוכים להקלות בתשלומי הארנונה, כיוון שהחוק הקיים לא בוחן מספר מטרים על פי אדם אלא באופן כללי (דירת יחיד עם 70 מ"ר, או דירה עם 4 שותפים ומעלה, עד 90 מ"ר).
על פי החוק הקיים, לא זכאים אותם חיילים לפטור מתשלומי הארנונה ונאלצים לשלם את ההפרש מכיסם. הצעת החוק של חברי הכנסת רועי פולקמן ומירב בן ארי ('כולנו'), קובעת כי הפטור מארנונה לחיילים בודדים השוכרים דירה עם דיירים נוספים, יחושב לפי היחס של מ"ר לבין מספר הדיירים, באופן שיזכה חיילים בודדים השוכרים דירת שותפים בפטור מלא על חלקם היחסי בארנונה.


חבר הכנסת, רועי פוקלמן, יו"ר סיעת 'כולנו' אמר לאחר הגשת הצעת החוק כי "חיילים בודדים אינם יכולים להרשות לעצמם להתגורר לבד מבחינה כלכלית, והחוק הקיים פוגע בהם ומדיניות הפטור מתשלומי ארנונה מייצרת עיוות שמונע מהם לקבל ההנחה. מטרת הצעת החוק להקל עליהם לשרת בצה"ל בכבוד״.

חברת הכנסת, מירב בן ארי, סיעת 'כולנו', ויו״ר השדולה למען החיילים הבודדים אמרה כי ״כיום, החוק אינו מותאם למצבם של מרבית החיילים הבודדים אשר לרוב גרים בדירת שותפים ובכך, אינם מצליחים לממש את זכאותם לפטור בארנונה שיקל על התמודדותם הכלכלית שגם ככה סבוכה. הצעת החוק שיזמנו מבקשת לתקן את המצב הקיים, כך שגם חיילים בודדים השוכרים דירת שותפים יקבלו את הפטור המלא בארנונה לפי חלקם היחסי. עלינו לעשות כל שביכולתנו כדי להקל על החיילים הבודדים בשירותם הצבאי ולסייע להם ככל שניתן".טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il