נשיא איגוד לשכות המסחר - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהנשיא איגוד לשכות המסחר


איגוד לשכות המסחר
אם לא תיפסק חקיקתו של תיקון מס' 54 לחוק הגנת הצרכן, הידוע כ"חוק המבצעים", זה יסמן את סוף החלטת הממשלה להורדת נטל הרגולציה בישראל
עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, העביר אתמול ביקורת חריפה על הרשות להגנת הצרכן בכך שהיא ממשיכה לקדם את חוק הגנת הצרכן תיקון 54 הידוע כ"חוק המבצעים".

לין אמר כי "זו דוגמה של שיא של רגולציה, בניגוד לעקרונות חופש הניהול העסקי, בלתי נחוצה ומיותרת לחלוטין. זוהי דוגמה בוטה של מעורבות הרגולטור בניהול העסקי, כאשר המטרה מושגת בדרך פשוטה המצויה בחוק הגנת הצרכן עצמו: לקמעונאים אסור להטעות את הצרכנים ולהציג מחיר רגיל כאילו היה זה מחיר מבצע. הטעיית הצרכן היא כבר היום עברה פלילית בהגדרה ספציפית בחוק עצמו, ולמרות זאת מרשה לעצמה הרשות להגנת הצרכן להתערב באופן בוטה בניהול העסקי כאילו המסחר הוא מחנה צבאי".

הוראת היסוד ברגולציה זו קובעת שאסור להפחית את המחיר הרגיל אלא אם עברו 30 ימים מיום שהונהג. לטענת לין, זוהי הוראה שיסודה בשיבוש מוחלט של שיקול הדעת הרגולטורי. "אין שום סיבה למה שעסק לא יפחית את המחיר, אפילו שבוע או עשרה ימים לאחר שהונהג, כאשר הוא סבור שהמחיר המקורי לא התאים לצרכי המסחר ובוודאי שאסור לו להטעות את הצרכן כמפורש בחוק. במקום לבטל הוראה שאינה עומדת במבחן המציאות העסקית, עושה הרשות להגנת הצרכן מה שעושים רגולטורים צמאי רגולציה למיניהם: מצניחים עוד עומסי רגולציה על גב רגולציה שגויה. מסתבר שלהוראה מיותרת זו המקבעת את המחיר ל-30 ימים מועברים לאחר מכן 12 חריגים, ובכל חריג יש רשימה מפורטת מה הוא מכיל. אם מישהו במדינה סבור שככה ניתן לנהל עסק, הרי שחסרה לו השכלת יסוד בכל מה שקשור לניהול העסקי".

לין הוסיף: "תמוה מאוד שמול החלטת ממשלה מחייבת 2118 שיעדה המרכזי הוא הפחתת נטל הרגולציה, ובעוד ששרי האוצר והכלכלה מקימים ועדת מנכ"לים האמורה להגיש המלצותיה עד סוף יוני שנה זו, שאחד מיעדיה הוא הפחתת נטל הרגולציה, ממשיכה יוזמת הרגולציה הכי מיותרת והכי בוטה כאילו מאום לא קרה, כאילו שלא הרשות להגנת הצרכן כפופה לממשלה, אלא שהממשלה כפופה אליה. זהו שיא של אי משילות המבטל את ערך החלטות הממשלה והחלטות השרים לעניין הפחתת הרגולציה. המסקנה המעציבה היא כי בתחום הרגולטורי הבלתי פוסק, מי שמנהל את המדינה אלה לא השרים אלא הפקידות והרגולטורים המנהלים את השרים."


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il