33 חודשי מאסר למבצע עבירות תרמית בניירות ערך, שוחד עובד ציבור ועוד - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה33 חודשי מאסר למבצע עבירות תרמית בניירות ערך, שוחד עובד ציבור ועוד


משרד המשפטים
התיק מנוהל בידי עו"ד שירי גפני מפרקליטות מיסוי וכלכלה. התיק נחקר על ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר של רשות ניירות ערך
בית המשפט המחוזי בתל אביב (כב' השופט חאלד כבוב) גזר היום 33 חודשי מאסר וקנס של מיליון וחצי שקלים על יובל פלג, שהורשע בעבירות של מתן שוחד, השפעה בדרכי תרמית על שערי ניירות ערך, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות הלבנת הון.

פלג הורשע בכך שבין השנים 2011-2006 פעל בצוותא עם חברו הטוב גיא ממן, לביצוע מאות עסקאות תרמיתיות בין חשבונות מגדל עליהם היה אחראי ממן במסגרת תפקידו, לבין חשבונותיו הפרטיים של פלג.

באמצעות ביצוע עסקאות תרמיתיות וסיבוביות בין חשבונות מגדל לחשבונות פלג, שלשלו השניים לכיסם הפרטי רווחים של מעל 10 מיליון ש"ח על חשבון כספי החוסכים בפנסיה של חברת מגדל. ממן ופלג קבעו מראש כי רווחי הפעילות יחולקו ביניהם בצורה שווה. פלג העמיד את חשבונותיו לצורך ביצוע הפעילות, העניק את המימון לפעילות, והעביר לממן מחצית מהרווחים. לצורך חלוקת הרווחים העניק פלג לממן כרטיס אשראי השייך לחשבון פלג, באמצעותו נהג ממן למשוך עשרות אלפי שקלים בשנה מחשבונות פלג. כמו כן פלג העביר לממן מזומנים, מימן לו חופשות משפחתיות, קנה לו כרטיסים למשחקי ספורט בארץ ובעולם, וכן רכש לממן ג'יפ חדש מרווחי הפעילות.

בגזר הדין קבע בית המשפט כי פעילותם של ממן ופלג היתה "פעילות מרמתית שתוכננה ויושמה על ידי הנאשמים כאשר הנאשם מספק את המימון הפיננסי ואת החשבונות בהם בוצעה הפעילות המרמתית בעוד שממן היה אחראי על פעילות המסחר המרמתית." כן קבע בית המשפט כי "על נושא משרה ובעל שליטה או גורם המנווט את פעילותה העסקית של החברה וכן מי שמנהל או לוקח חלק בניהול כספם של אחרים...לפעול לקידום האינטרסים של החברה וכן של העמיתים אשר כספיהם מנוהלים על ידי אותה חברה, ואינטרסים אלו בלבד." (פסקה 18).

ביום 8.9.2015 נגזר דינו של חברו של פלג והשותף לפעילות התרמיתית, גיא ממן, לאחר שהודה במעשים שיוחסו לו. עונשו עמד על 44 חודשי מאסר וקנס בגובה 500,000 ש"ח.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il