בג״צ הכריע נגד הרשויות המקומיות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהבג״צ הכריע נגד הרשויות המקומיות


איגוד לשכות המסחר
״פעילות חברות גביית הארנונה הפרטיות שהרשויות מפעילות אינה חוקית״

אתמול (ב׳) בג״צ הכריע בנושא התביעה שהוגשה על ידי נשיאות הארגונים באמצעות עו״ד איה רייך מינא ממשרד עו״ד עמית פולק מטלון, נגד חברות הגבייה הפרטיות שמפעילות הרשויות המקומיות וקבע כי פעילות זו אינה חוקית. זאת בייחוד לאור כך ש ״ישנו חשש מקיומו של ניגוד עניינים הנובע מזיקה שבין שכר הטרחה של חברות הגבייה לבין גובה הסכומים הנגבים על ידן״.
בפסק הדין העניק בג״צ לרשויות המקומיות שנה אחת על מנת להסדיר את פעילותן של חברות הגבייה בחוק.

שרגא ברוש,  יו״ר נשיאות הארגונים העסקיים שהגישה את הבג״צ נגד פעילות חברות הגבייה, מסר בעקבות פסק הדין כי ״טחנות הצדק אכן טוחנות לאט אבל לאחר מאבק משפטי של עשור, בית המשפט הביא בשורה חשובה לאזרחים ולעסקים בישראל- נגמר העידן של איש כישר בעיניו יעשה וחוזרים לפעול על פי חוק. לא ייתכן שאכיפת החוק נמסרת לגופים פרטיים אשר מתוגמלים לפי היקף של גביית מיסים. עומס הארנונה, בגובה של 22 מיליארד ש"ח בשנה הפך לבלתי אפשרי הן לעסקים והן לאזרחים והגיע הזמן לעצור את מסחטת הכספים הבלתי אחראית הזו״.

בפסק הדין קבעה שופטת בית המשפט העליון, דפנה ברק ארז, כי ״אין מקום לאפשר לרשויות מקומיות לאצול את סמכותיהן בתחום הגבייה מבלי שהדבר יוסדר בחקיקה מסמיכה מפורטת...ביצוע הפעולות של חברות הגבייה, כמו שליחת הודעות תשלום והתראות לפני עיקולים וכן אמצעי גבייה כגון עיקולים וכניסה לחצרים על ידי גורמים פרטיים אינם עניין טריוויאלי״.


כמו כן ציינה השופטת כי הטענה של חברות הגבייה כי פעילות הגבייה הנה ״טכנית״ בלבד, אינה נכונה, שכן ״הפעלת סמכות כרוכה גם בהפעלת שיקול דעת, והפעלת שיקול דעת צריכה להיעשות על בסיס של מחויבות וכפיפות לכללי המשפט המנהלי״.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il