רשות המסים במבצע ביקורת בחדרה ובסביבה - טלנירי










TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה



רשות המסים במבצע ביקורת בחדרה ובסביבה


רשות המיסים
התכוונתי לרשום בזמן החופשי שלי... אמר רופא השיניים שלא רשם את הכנסותיו כי רצה למלא בתוכן את שעות הפנאי שלו..
מבדיקת יומן רופא שיניים, נמצא כי קיבל משני לקוחות שונים, שני תקבולים אחד בסה"כ 400 ₪ והשני בסה"כ 550 ₪, שבגינם לא הוציא קבלה או חשבונית כנדרש . הרופא, שדאג למלא את שעות הפנאי שלו בתוכן טען: "חשבתי שיש לי מספר ימים לרשום התכוונתי לרשום בזמן החופשי שלי"..

המקרה ארע בשבוע שעבר, בעת מבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בחדרה, אור עקיבא , פרדס חנה- כרכור , בנימינה, קיסריה, אום אל פחם, כפר קרע, באקה אל גרביה ועוד, אשר כלל 178 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 9% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל בראשות פקיד השומה חדרה, נבחרו בתי עסק בתחום המסחר, התעשייה ומתן השירותים.

בביקורת אצל בעל עסק למסגרות, נמצאו מספר שיקים דחויים שטרם הופקדו בבנק בסך 7,500 ₪ וכן מוצרים בסך 5,100 ₪, שניתנו לו בעסקת בארטר, בתמורה לעבודות מסגרות שבגינם לא הוצאה חשבונית מס. בעל העסק השיב בתגובה "מחוץ למסגרת" וטען: "אני פוחד שהשיקים לא יכובדו לכן לא רשמתי אותם, לגבי עסקת הבארטר לא חשבתי שצריך לרשום עסקאות בארטר כאלו"...

סוכן ביטוח אופטימי במיוחד, שמבדיקת דפי חשבון בנק וספרי חשבונות שלו נמצאו העברות בנקאיות בחודש ינואר ופברואר 2018 בסך 105,195.70 ₪, אשר בגינם לא הוציא חשבוניות או קבלות או כל תיעוד בספרים כנדרש, בטוח שמחר יהיה טוב יותר ואמר לחוקרים: "אם הייתם באים מחר הכל היה רשום אבל לא הספקתי לרשום"..

מבדיקת הספרים של בעל מסעדה, נמצא כי הוא קיבל מקדמה עבור ארוחה על סך 2000 ₪, ביום 23.02.2018. מבדיקה במערכת הספרים נמצא שהכנסה זו לא נרשמה. בנוסף, נמצא כי אותו בעל עסק ביצע פעולות ביטול הכנסות בקופה רושמת תוך ביצוע רישום פעולות מינוס בקופה הרושמת בסך 91,000 ₪, לחודשים ינואר פברואר . המסעדן סיפק הסבר מנומק ואמר: "בקשר למקדמה, הייתי רושם בכל

מקרה אחרי האירוע. ולגבי הביטולים, חלק מועבר לקופה של הבן כי הבן פתח עסק וההכנסות ירשמו על הבן ועל השאר אני לא יודע כנראה העובדים גונבים אותי..."

במהלך הביקורת בחנות לממכר מוצרי טבק ונרגילה, התקיימה קניית ביקורת מקדימה, שלא נרשמה בספרי העסק כנדרש. תשובת בעל העסק המעשן: "הבן הקטן שלי היה בעסק ,אמרתי לו שירשום הכל והוא כנראה לא רשם ,זה גם עסק חדש ".

קבלן שיפוצים מחדרה, שלא רשם הכנסה בסך 6,000 ₪, אותם קיבל מלקוחה בהעברה בנקאית, טען: "ההעברה הייתה לפני שבועיים, אולי היה לי לחץ בעבודה ולכן לא הספקתי לרשום את ה-6000 ₪ שקיבלתי".

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.



טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il