עבר בקריאה טרומית: הפיקוח על הבנקים ימסור דיווח חצי שנתי לוועדת הכלכלה - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהעבר בקריאה טרומית: הפיקוח על הבנקים ימסור דיווח חצי שנתי לוועדת הכלכלה


יו"ר סיעת 'כולנו' ח"כ רועי פולקמן:
הצעת החוק מטילה על הפיקוח על הבנקים חובה לדווח לוועדת הכלכלה על פעילותו בנושאים צרכניים בדיון פתוח לציבור

לפני דקות אחדות עברה בהצבעה טרומית הצעת החוק של יו"ר סיעת 'כולנו' ח"כ רועי פולקמן. הצעת החוק מטילה על הפיקוח על הבנקים חובה לדווח לוועדת הכלכלה של הכנסת על פעילותו של הפיקוח בנוגע לנושאים צרכניים הכוללים בין היתר את היחסים שבין הבנק ללקוח והלוואות. ע"פ ההצעה, בדיונים הפתוחים שיתקיימו בוועדה בכנסת יוכל להשתתף כל מי שיראה את עצמו נפגע מאותן הוראות ובכך לשפר את ההחלטות בנושאים שיובאו לדיון.


כיום, גופים רגולטוריים הפועלים בישראל האחראים על פיקוח בנושאים פיננסיים שונים, רשאים להורות ולקבל החלטות הנוגעות לכלל הציבור באופן שאינו שקוף ואינו מפוקח על ידי נציגי הציבור. בתוך כך, גם בנק ישראל, שהוא הגוף המפקח על הבנקים, קובע את הנחיותיו באופן עצמאי. הוראות ניהול בנקאי תקין ושאר פעולותיו, כפי שהן נקבעות על ידי המפקח על הבנקים, אינן מפוקחות ואין הכרח להביאן לאישור הכנסת או הממשלה על אף שהן עוסקות בסוגיות מהותיות הנוגעות לכל אזרח בישראל.


הצעת החוק הוגשה על ידי קבוצת ח"כים בראשות ח"כ לשעבר יעקב פרי, ונוסחה על ידי רן מלמד מעמותת ידיד. לאחר שח"כ (לשעבר) יעקב פרי סיים את תפקידו בכנסת, בחר להוביל את החוק יו"ר סיעת כולנו, שהיה חתום שני על ההצעה.


יו"ר סיעת 'כולנו' ח"כ רועי פולקמן: "דיון ציבורי פתוח ושקוף, מוביל לרגולציה טובה יותר. גם האירועים שבגללם הוקמה ועדת החקירה לעניין האשראי הבנקאי (ועדת פישמן) מעלים את הצורך בבקרה פרלמנטרית על פעילות הרגולטורים במערכת הבנקאית. הדיווח החצי שנתי על הפעולות הצרכניות של הפיקוח על הבנקים יגביר את המודעות של הח"כים ושל הציבור לפעולות אלו, ויסייע לציבור למצות בצורה טובה יותר את הזכויות והכלים שהפיקוח מעמיד לרשותו".טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il