חדשנות היא שם המשחק - טלנירי










TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > חדשות שוק ההון

חדשנות היא שם המשחק


מכון התקנים
מכון התקנים הישראלי יפרסם תקן למידול הבניין – BIM במטרה לקדם את תעשיית הבנייה בישראל
ד"ר גלעד גולוב, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "התקן מעניק יתרונות עסקיים משמעותיים"
תקן זה מיושם בהצלחה בבריטניה זה חמש שנים

מכון התקנים הישראלי, בסיוע משרד בינוי והשיכון, מפרסם להערות הציבור את התקן הישראלי ת"י 19650: ארגון ותיעוד סִפְרָתִי (דיגיטלי) של מידע על מבנים ועל עבודות הנדסה אזרחית, לרבות מידול מידע הבניין (BIM) – ניהול מידע באמצעות מידול מידע הבניין. תקן זה הוא אימוץ של התקן הבין-לאומי ISO 19650 חלקים 1 ו-2 משנת 2018.

התקן יאפשר תהליכים סדורים בתכן, בייצור ובבנייה. המטרה היא למקסם את התועלת הצומחת משיתוף פעולה מעמיק בין כלל הגורמים המעורבים בפרויקט הבנייה. כתוצאה מכך, תמנענה טעויות בשטח, זמן הבנייה יקוצר וכל המידע הקשור בבנייה יהיה זמין ומתועד גם לאחר תקופה ארוכה.

התקן מיועד לנכסים בנויים ולפרויקטים של בנייה בגדלים שונים וברמות מורכבות שונות. התקן ישים לאורך מחזור החיים של כל נכס בנוי, לרבות תכנון אסטרטגי, תכן ראשוני, הנדסה, פיתוח, תיעוד ובנייה, הפעלה יום יומית, תחזוקה, חידוש, תיקון וסיום חיי המבנה.

ד"ר גלעד גולוב, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "התקן מעניק יתרונות עסקיים משמעותיים לבעלים ולמפעילים של נכסים, ללקוחות, למתכננים, לקבלנים ולכל שרשרת האספקה שלהם".

תקן BIM מיושם בהצלחה בבריטניה זה חמש שנים, במהלכן חל שיפור גדול באיכות הבנייה שם.

BIM (Building Information Modeling):
שימוש בשיטת בים מאפשר להכין אב-טיפוס וירטואלי של הפרויקט, גם במקרה של מתחמי בנייה גדולים. הדבר מוביל לקיצור זמן לקבלת היתרי הבנייה, שיפור איכות הביצוע, מניעת טעויות תכן, הפחתת תשומות הנדסה ועוד. בסיום הבנייה כל המידע על הציוד הכלול בבניין ומיקומו מועבר באופן מסודר ומרוכז לצורך תחזוקה.

ניתן לעיין בתקן ולהגיב בנוגע אליו, בתקופת הביקורת הציבורית, באתר האינטרנט של מכון התקנים הישראלי בקישור: https://www.sii.org.il/Docs/19650-1.pdf



טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il