שירות התעסוקה מסכם את תופעת מפוטרי קיץ 2019 - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > חדשות שוק ההון

שירות התעסוקה מסכם את תופעת מפוטרי קיץ 2019


רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה
עלייה מדאיגה של 17% במספרם של מפוטרי הקיץ ביחס לשנה שעברה ועלייה של 26% ביחס ל2017

בין ה-20 ליוני 2019 ועד לסוף אוגוסט 2019 התייצבו בלשכות התעסוקה ברחבי הארץ 20,895 איש ואישה שציינו שעבודתם הופסקה, אולם הם צפויים לחזור למקום עבודתם לאחר חופשת הקיץ. זה מעיד על עלייה מדאיגה של 17% ביחס למספר מפוטרי הקיץ בשנה שעברה, אז עמד מספרם על 17,408
התופעה נפוצה לרוב במערכת החינוך בחודשי הקיץ (יוני, יולי ואוגוסט), ובכך נמנע המעסיק מתשלום עבור רצף תעסוקתי ותשלום השכר החודשי מוחלף במערכת דמי האבטלה


רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה: "מסיכום נתוני תקופת הקיץ עולה כי תופעת 'מפוטרי קיץ' מתרחבת מזה כמה שנים. מהנתונים עולה כי 90% ממפוטרים אלו הן נשים, ומפילוח הלשכות ניתן לראות כי הן באות מהמגזר החרדי - נתון מדאיג המעיד על פגיעה נוספת בשכבות המוחלשות. על מנת להקל על המפוטרים הודענו בתחילת הקיץ כי הם יכולים להתייצב בלשכות התעסוקה רק פעם אחת במהלך התקופה. אני קורא למעסיקים לשמור על זכויות עובדיהם ולפעול על מנת לצמצם את התופעה"

בסוף הקיץ, מפרסם שירות התעסוקה תמונת מצב המעידה על הגידול בתופעת פיטורי הקיץ, תופעה מוכרת של פיטורים תקופתיים וזמניים, שלא מתוך כוונה להפסיק את העסקת העובד, אלא רק על רקע אי פעילות או ירידה בפעילות של מקום העבודה. התופעה נפוצה לרוב במערכת החינוך בחודשי הקיץ (יוני, יולי, אוגוסט), ובכך נמנע המעסיק מתשלום עבור רצף תעסוקתי ותשלום השכר החודשי מוחלף בדמי האבטלה.

מניתוח נתוני שירות התעסוקה עולה כי במהלך התקופה שבין ה-20/06/2019 ועד ל-31/08/2019 התייצבו בלשכות שירות התעסוקה 20,895 איש ואישה שציינו שעבודתם הופסקה, אולם הם צפויים לחזור למקום עבודתם לאחר חופשת הקיץ. זוהי עלייה בשיעור של 17% ביחס למספר מפוטרי הקיץ שהתייצבו בתקופה המקבילה בשנת 2018, שעמד על 17,408. עוד עולה מהנתונים כי חלה עלייה בשיעור של 26% ביחס למספר מפוטרי הקיץ שהתייצבו בתקופה המקבילה בשנת 2017, אז מספרם עמד על כ-15,431.

בנוסף ל-12 המקצועות המופיעות בגרף המצורף, ישנן למעלה מ-2000 מפוטרי השייכים למגוון רחב של מקצועות שונים שלא נכנסו לגרף, מפני שהם עשרות בודדים

הנתונים מראים כי תופעת מפוטרי הקיץ מתמקדת בעיקר בתחום החינוך, בדגש על חינוך לגיל הרך; גננות סייעות ומטפלות. מניתוח שירות התעסוקה על פי מקצועות, כי בקיץ 2019 התייצבו 3697 מורים שציינו בלשכת התעסוקה שעבודתם הופסקה, אולם צפויים לחזור לעבודתם לאחר חופשת הקיץ. הנתון מעיד על עלייה מדאיגה של 18% במספר המורים שפוטרו בקיץ הנוכחי ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אז מספרם עמד על 2758.

עוד עולה מניתוח שירות התעסוקה על פי מקצועות, כי בקיץ 2019 התייצבו 2987 גננות שציינו בלשכת התעסוקה שעבודתם הופסקה, אולם צפויים חזור לעבודתם לאחר חופשת הקיץ. הנתון מעיד על עלייה מדאיגה של 44% במספר הגננות שפוטרו בקיץ הנוכחי ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אז מספרם עמד על 1670.


עוד עולה מניתוח שירות התעסוקה ע"פ מקצועות, כי בקיץ 2019 התייצבו 831 עובדי ניקיון שציינו בלשכת התעסוקה שעבודתם הופסקה, אולם צפויים חזור לעבודתם לאחר חופשת הקיץ. הנתון מעיד על עלייה מדאיגה של 53% במספר עובדי הניקיון שפוטרו בקיץ הנוכחי ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אז מספרם עמד על 543.


בנוסף, עולה כי בקיץ 2019 התייצבו 6884 סייעות ומטפלות שציינו בלשכת התעסוקה שעבודתם הופסקה, אולם צפויים חזור לעבודתם לאחר חופשת הקיץ. הנתון מעיד על התייצבות דומה עם עלייה מינורית של 1.5% במספר הסייעות והמטפלות שפוטרו בקיץ הנוכחי ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אז מספרם עמד על 6781. אמנם מדובר בעלייה מינורית, אך כמות המפוטרים במקצוע זה היא הגבוהה ביותר.


רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה: "מסיכום נתוני תקופת הקיץ עולה כי תופעת 'מפוטרי קיץ' מתרחבת מזה כמה שנים. מהנתונים עולה כי 90% ממפוטרים אלו הן נשים, ומפילוח הלשכות ניתן לראות כי הן באות מהמגזר החרדי - נתון מדאיג המעיד על פגיעה נוספת בשכבות המוחלשות. על מנת להקל על המפוטרים הודענו בתחילת הקיץ כי הם יכולים להתייצב בלשכות התעסוקה רק פעם אחת במהלך התקופה. אני קורא למעסיקים לשמור על זכויות עובדיהם ולפעול על מנת לצמצם את התופעה"
טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il