ראול סרוגו נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> > חדשות שוק ההון

ראול סרוגו נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ


פאנל הסכמי הגג ומחירי הדיור כנס איגוד המנכלים - קרדיט צילום - יוד צילומים
"משבר הדיור האמיתי יהיה עוד 10-20 שנה. ראש הממשלה צריך להקים רשות לתכנון אסטרטגי"

"משבר הדיור האמיתי יהיה עוד 10-20 שנה. ראש ממשלת ישראל צריך מיידית להקים רשות לתכנון אסטרטגי ארוך טווח. יש המון בעיות שצריך לפתור, המדינה חייבת להתעשת ולהירתם", כך אמר ראול סרוגו נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ בפאנל "הסכמי הגג ומחירי הדיור – לאן פניהם?" שהתקיים בכנס איגוד המנכ"לים ומזכירי הרשויות המקומיות בישראל. "מינהל מקרקעי ישראל יצר בשנים האחרונות שינוי אדיר.


המינהל הפסיק לספסר בקרקע. כחלון החליט שכל המכרזים יוצאים במחיר קבוע מוזל של הקרקע והתחרות היא על מחיר המקסימום וזה צעד מאוד מבורך אבל מחיר למשתכן בסופו של דבר זה דיור בר השגה ולכן אי אפשר לקחת ולהפוך אותו למה שיפתור את משבר הדיור"

בפאנל שהתקיים השתתפו מר בני ביטון, ראש העיר דימונה, מר עדיאל שמרון, מנהל רשות מקרקעי ישראל, מר ראול סרוגו, נשיא התאחדות בוני הארץ, מר שי רינסקי, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה מר שמעון מזוז, ראש מועצה מקומית מיתר.

רחמים מלול, ראש עיריית רחובות אמר, כי "אני צופה שמחירי הדיור, למרות הסכמי הגג ומחיר למשתכן – יעלו. הסכמי הגג אינם עונים על הצרכים של הרשויות עקב חסרונותיהם- תקצוב תשתיות העל, תקצוב מוסדות ציבור ועוד. מימוש הבנייה של המגורים הוא מהיר יותר מזה של התעסוקה, המסחר והמשרדים, ולכן נוצר חוסר איזון משמעותי בין ארנונה שאינה מניבה לזו שמניבה, דבר שעלול להביא לקריסה של הרשויות המקומיות. על המדינה להוסיף נספח מוניציפאלי להסכם הגג שיתגמל את הרשויות על הפערים בהכנסות ארנונה".


מלול ציין בנוסף כי הסכמי הגג לא יורידו את מחירי הדיור. לדבריו "משרד הבינוי והשיכון לא רוצה שהמחירים ירדו כי יש פחות הכנסה ליזמים ויש פחות אטרקטיביות בקולות הקוראים שהוא מפרסם. הצענו שהמדינה תשפה את הרשות כדי שיהיה איזון כלכלי אבל המדינה לא מוציאה כסף מהכיס על הסכמי הגג".

עדיאל שמרון, מנהל רשות מקרקעי ישראל התייחס לדברים, ואמר כי ״אני לא מסכים עם רחמים לגבי המחירים. המספרים לא משקרים, הגדלנו את ההיצע באופן משמעותי. יש בלימת מחירים והמחירים, ריאלית, לא עלו בשנה האחרונה. מדינת ישראל היא מדינה מערבית מפותחת שצומחת באופן ריאלי במספרים שאין להם אח ורע בעולם.


יש גידול טבעי ונדרשות כ- 55 אלף יחידות דיור בשנה כדי לענות על הצורך". עוד אמר שמרון: ״יש בעיה בכלכלה המוניציפלית המעדיפה הקמת מבני תעסוקה על יח"ד וזה משהו שהממשלה הקרובה תצטרך לטפל בו. בכל מקרה הפתרון אינו להפסיק לבנות יח"ד ואני ממליץ לממשלה להמשיך ולחתום על הסכמי גג עם הרשויות המקומיות".


על מחיר למשתכן ציין שמרון כי "מחיר למשתכן יצר הנחות לרוכשים כנגד הנחה שניתנה בקרקע, הפחתת עלויות והקטנת מרווחי הרווח של היזמים. שיטת המכרז היא שמתמודדים על המחיר הנמוך ביותר למ״ר ולא עם מחיר הקרקע. עצם שינוי שיטת המכרז מייצרת ריסון של המחירים ולכן אני ממליץ להמשיך עם הפרויקט הזה. צריך לעשות התאמות מסוימות, בין השאר לשקול להקטין את המינון בין יח״ד במחיר למשתכן ויח״ד בשוק חופשי וכן לשקול קביעת מחיר קרקע מקסימלי לפרויקטי מחיר למשתכן. אבל לדעתי חשוב ונכון להמשיך עם הפרויקט של מחיר למשתכן".טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il