רוסאריו - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> > חדשות שוק ההון

רוסאריו


רוסאריו קפיטל
המוסדיים צפויים להגדיל את ההשקעה בתחום האנרגיות המתחדשות
אלון סלע, אנליסט רוסאריו ייעוץ ומחקר:

בעולם:

§ תחום האנרגיות המתחדשות ממשיך לעבור שינויים דרמטיים ולשבור שיאים בהיקפי הפעילות, תוך המשך השיפורים בטכנולוגיות השונות ותמיכה מצד הרגולציה. ההערכות הן כי עד 2040 כ-40% מתפוקת החשמל העולמית תיוצר ממקורות אנרגיה מתחדשים, ומכאן שספקיות החשמל הקונבנציונליות תהוונה כ-60% בלבד מנתח ייצור החשמל העולמי. בהתאם למגמות העולמיות בענף (הרחבה בהמשך), אנו מעריכים כי השוק עוד צפוי לעבור שינויים משמעותיים בעתיד הקרוב ומהווה עיתוי נח להשקעה בתחום.

§ חברות ענק בעולם כמו גוגל, אפל ואמזון חרטו על דגלן להתבסס באופן מלא על אנרגיות מתחדשות ובשנים האחרונות מקימות פרויקטים בהיקפים גדולים וקרובות ליעד של 100% ממקורות נקיים. כמו הרבה תחומים בהן הם פועלות, גם בתחום האנרגיות המתחדשות הן הופכות להיות רגולטור בעצמן ומי שמכתיבות את תמונת העתיד.

בישראל:

§ שנת 2017 היוותה תנופה בקידום תחום האנרגיות המתחדשות בישראל ביחס לשנים הקודמות. במהלך השנה, רשות החשמל השלימה שני מכרזים תחרותיים בהיקף של כ- MW340, ולראשונה בתולדות משק החשמל, התעריף הסולארי נמוך מעלות ייצור החשמל באופן קונבנציונלי. אנו צופים כי בשנת 2018 המגמה החיובית תמשיך, כאשר רשות החשמל צפויה לצאת בחודשים הקרובים במרכזים נוספים בהיקפים משמעותיים.

§ תחום האנרגיות המתחדשות מתאפיין בפרויקטים עם מחיר קבוע לתקופות ארוכות. הוודאות התזרימית בסביבת הריביות של היום, מגבירה את ההתעניינות של גופיים מוסדיים וחברות בינלאומיות להשקעות בתחום (הרחבה בהמשך). בהתאם למגמות השקעה בעולם, אנו מעריכים כי הגופיים המוסדיים צפויים להגדיל את ההשקעות שלהם בפרויקטים בישראל.

תמחור:

הערכת השווי של החברות בוצעה בדרך של היוון תזרימי המזומנים מכל הפרויקטים המניבים (בהתאם לתקופת הפעילות, תעריף המובטח ותנאי המימון). בפרויקטים בשלבי ההקמה ולקראת הקמה, הערכה נעשית באופן דומה על סמך הגילוי בדוחות, תוך התייחסות לסטטוס הפרויקט ובהתאם שיעור ההיוון הנגזר. בהערכת השווי לא ניתן ערך לפרויקטים בשלבי היזום, ולכן אנו רואים בשוויים ההוגנים כמחיר מינימלי, ובעיננו היזום מהווה מרכיב משמעותי ו- upside עתידי ובזה הן נבחנות.

אנרג'יקס

מניית החברה בשנה האחרונה עלתה בכ- 38% ושווי השוק הנוכחי של החברה הינו כ- 1.27 מיליארד ₪. עד כה הוכיחה החברה את יכולותיה בתחום האנרגיות המתחדשות ופיתוח מנועי צמיחה חדשים, תוך שמירה על איתנות פיננסית ורמות מינוף שמרניות. אנו מעריכים כי השותפות בתחום הפוטו-וולטאי בארה"ב מהווה הזדמנות וקפיצת מדרגה ביכולות החברה, תוך המשך קידום פרויקט אר"ן והמשך פעילות משמעותית בישראל בתחום הפוטו-וולטאי. המחיר המינימלי למניה בשלב זה עומד על כ- 3.75₪, גבוה בכ- 11% מהמחיר הנוכחי

אנלייט

מניית החברה בשנה האחרונה עלתה בכ- 43% ושווי השוק הנוכחי של החברה הינו כ- 891 מיליון ₪. החברה מתמקדת אסטרטגית בפרויקטים גדולים במדינות אירופה, וזאת במקביל לקידום פרויקטי הרוח בישראל. על פי צבר הפרויקטים של החברה, אנו צופים כי היקפי הפעילות צפויים לגדול משמעותית עם פיזור גאוגרפי גדול. להערכתנו, חלק מהפרויקטים של החברה הינם ברמת סיכון גבוהה ובהתאם התשואה הנדרשת מהפרויקטים. המחיר המינמלי למניה בשלב זה עומד על כ- 1.93₪, גבוה בכ- 8% מהמחיר הנוכחי

אלומיי

החברה משקיעה בנכסים יציבים תחת ניהול שמרני שבא לידי ביטוי ברמת מינוף נמוכה והשקעה במדינות בהן רמת הסיכון נמוכה יחסית. במהלך השנה החברה הגדילה את מרכיב היזום עם כניסה לתחום הביו-גז בהולנד ורכישת פרויקט סולארי של 300 מגה וואט בספרד. תחומי הפעילות השונים מאפשרים לחברה חשיפה לתחום האנרגיות המתחדשות עם פיזור בטכנולוגיות שונות להפקת חשמל. אנו מעריכים כי השנה הקרובה תהיה משמעותית בפעילות החברה ולפיכך נראה כי מחיר המניה הנוכחי מהווה הזדמנות. המחיר המינימלי למניה בשלב זה עומד על כ- 38.3₪, גבוה בכ- 31% מהמחיר הנוכחיטלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il