TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

גידול של כמעט פי 3 בגניבת רכבים חדשים מודל 2023

מערכת טלנירי | 28/9, 20:19
פוינטר מסכמת את רבעון 3 בגניבות רכב בישראל

אינטל וטאואר מודיעות על הסכם חדש להרחבת כושר ייצור

מערכת טלנירי | 5/9, 21:04
טאואר תרחיב את כושר הייצור שלה בטכנולוגיית 300 מ"מ באמצעות רכישת מכונות שיותקנו במפעל אינטל בניו מקסיקו, כמענה לביקושים גדלים של לקוחות החברה
> > חדשות שוק ההון

דויטשה בנק מחלקת המחקר מוציאה עדכונים אחרונים בעולם ה-AI:

גיוס ההון של חברת Mistral, פרטיות מידע של אפל, שבבי בינה מלאכותית, בריטניה ובינה מלאכותית

לאחר גל התלהבות ראשוני, משקיעים נהיו יותר בררניים במימון חברות הזנק בתחום הבינה המלאכותית, הדבר מקבל ביטוי בכך שמשקיעים מחפשים אחר חברות מבוססות המייצרות הכנסות, כמו Mistral בצרפת, אשר עדיין מקבלות השקעות משמעותיות. למעשה, היקף הכספים שגויס בשלבים מוקדמים (pre-seed) ו(-seed) לחברות הזנק בתחום הבינה המלאכותית בארה"ב עמד על-123 מיליון דולר ברבעון הראשון, ירידה של 70% מהרבעון הקודם.

חברות

תיאבון המשקיעים לתחום הבינה המלאכותית נותר חזק, כאשר חברת Mistral השלימה סבב גיוס של 600 מיליון דולר.
חברת Mistral האירופאית גייסה 600 מיליון אירו, המגלם הערכת שווי לחברה בת השנה סך הכל, של כ-5.8 מיליארד יורו . Mistralנחשבת למתחרה האירופאית המובילה ל-OpenAI, יוצרת ChatGPT והיא נוסדה על ידי מייסדים שיצאו מחברת מטא וגוגל.

Mistralמפתחת מודלים בקוד פתוח והאמון של המשקיעים מראה על כך שיש להם ביטחון כי ניתן לבצע מונטיזציה גם למודלים בקוד פתוח. מקורות ההכנסה של Mistral הינם מגוונים: תוכניות בתשלום להתאמה אישית של המודלים, רישיונות מוגבלים או קנייניים למודלים מסוימים ושותפויות הפצה עם ספקי ענן גדולים כגון AZURE של מיקרוספט אשר מציעה בתשלום ללקוחות את המודלים של Mistral.

טכנולוגיה

חברות טכנולוגיה עדיין מחפשות דרכים למנף כלכלית את מוצרי הבינה המלאכותית שלהן. מנכ"ל חברת מטא, אשר מפתחת את מודל השפה הפתוח המוביל כיום -LLAMA אמר לאחרונה כי ייתכן ויקח זמן מה עד שהחברה תצליח לייצר החזר על ההשקעה. באופן דומה גם חברת OPEN AI לא מקבלת תשלום מ-Apple עבור ChatGPT בעסקה שהוכרזה לאחרונה בין שתי החברות.

Appleמתמקדת בנושא פרטיות המשתמש כגורם מבדל במרוץ הבינה המלאכותית. מערכת ההפעלה iOS 18 החדשה של Apple תשתמש בטכנולוגיית 'Apple Intelligence' המבוססת על מודלי שפה קטנים של החברה ושרצים על שבבים מתוצרת עצמית של החברה. העובדה שמודלי השפה של אפל הם קטנים יחסית, מאפשרים להריץ אותם מקומית ברמת המכשיר או בשרתים של החברה, מבלי צורך להעביר אותם לגורם חיצוני, כך פרטיות המידע נשארת בידי המשתמש.

העלייה במניות Apple לאחר הכנס נובעת בחלקה מציפיות למכירות גבוהות יותר, כאשר לקוחות עשויים לשדרג למכשירים החדשים ביותר כדי להיות מסוגלים להשתמש בתכונות הבינה המלאכותית החדשות. האנליסטים שלנו מצפים לעלייה בקצב שדרוגי הiPhone.

רגולציה ומדיניות

ממשלות מגבירות במהירות את המיקוד שלהן בבינה מלאכותית. דוגמאות עדכניות לכך הן: ארצות הברית אשר שוקלת להוסיף מגבלה נוספת על השימוש של סין בשבבים ל-AI. המגבלה עשויה להפחית את הגישה של סין לארכיטקטורת שבבים מסוג gate-all-around (GAA), שמשפרת ביצועים ומפחיתה צריכת אנרגיה.

למה כל זה משנה?
חברות שבבים מובילות כמו Nvidia, AMD ו-TSMC מתכננות לייצר שבבים בכמויות גדולות עם ארכיטקטורת GAA בחודשים הקרובים.זהו חלק ממאמץ מתמשך של ממשלות מערביות להגביל משלוחי שבבים מתקדמים כדי לשמור על עליונות טכנולוגית.לאחרונה, ארה"ב האטה את קצב הנפקת רישיונות לייצוא שבבי AI מתקדמים למזרח התיכון.

בחירות בבריטניה:
סקרים מראים שמפלגת הלייבור מובילה עם 44% מהקולות הצפויים, יותר מפי שניים ממפלגת השליטה הנוכחית של השמרנים. אם אכן אלו יהיו התוצאות ישנו סיכוי סביר כי תוכניות הלייבור ל"רגולציה מחייבת" על AI עשויות להתממש.במקרה זה חברות מפתח בתחום ה-AI עשויות להיות תחת רגולציה הדוקה יותר תחת תוכניות הלייבור.

בריטניה עד כה נקטה בגישה פחות אגרסיבית מהאיחוד האירופי בנוגע לרגולציית AI.למעשה, האיחוד האירופי הוא הגוף הראשון והיחיד שהציג מסגרת רגולטורית מקיפה ל-AI.מעורבות ממשלתית גוברת, בין אם דרך הגנה או הגבלות, תהיה קריטית להתפתחות חברות AI וליכולתן לייצר הכנסות.

מנהלי חברות הטכנולוגיה הגדולות חלוקים בדעותיהם לגבי רגולציה של AI. סם אלטמן (OpenAI) וסאטיה נדלה (Microsoft) תומכים ברגולציה, בעוד ש
אילון מאסק, יאן לקון (Meta), ומארק קובן מתנגדים. קובן סבור שרגולציה מוגברת בארה"ב עלולה להוביל לעליונות של חברות טכנולוגיה סיניות על פני חברות אמריקאיות. דברים אלו מגיעים על רקע העובדה שחברת Kuaishou חשפה את מודל Kling ליצירת תמונות אשר מהווה תחרות למודל Sora של חברת Open AI.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il